پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

عیدی بهزیستی کی واریز میشود و چقدر است

مددجویان چشم انتظار دریافت معوقات

سازمان برنامه و بودجه وعده داده بود که تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تمام معوقات را پرداخت کند اما خلف وعده کرده و هنوز خبری از پرداخت حق و حقوق معلولان نیست.
روزهای آخر سال ۱۴۰۱ درحالی سپری می‌شوند که هنوز ۴۹ درصد از بودجه سازمان بهزیستی پرداخت نشده است و معلولان هشت ماه معوقه دارند.

سال به پایان رسید سفره معلولان رنگین نشد

بهزیستی می‌گوید که پرداخت معوقات منوط به اختصاص اعتبار است اما سازمان برنامه و بودجه سکوت کرده و معلولان هم در اعتراض به این شرایط تجمعات متعددی برگزار کرده‌اند.

سازمان برنامه و بودجه وعده داده بود که تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تمام معوقات را پرداخت کند اما خلف وعده کرده و هنوز خبری از پرداخت حق و حقوق معلولان نیست.


واریز عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مشروط شد

کمتر از دو هفته تا پایان سال جاری باقیمانده است اما هنوز مددجویان کمیته امداد و بهزیستی عیدی خود را دریافت نکرده‌اند. آیا این گروه امسال عیدی نمی‌گیرند؟
به گزارش تصویر زندگی، به نقل از تسنیم،‌ با وجود اینکه کمتر از دو هفته تا پایان سال باقی مانده افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی عیدی خود را دریافتن نکرده‌اند. گفته‌می‌شود در صورت تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه عیدی این گروه پرداخت می‌شود.

این در حالی است که در سنوات گذشته به میزان یک ماه مستمری به عنوان عیدی در اسفندماه به حساب مددجویان دو نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور واریز می‌شد. پیگیری‌های صورت گرفته حکایت از آن دارد که در این زمینه سازمان برنامه و بودجه باید اعتبارات مورد نیاز را تخصیص بدهد تا عیدی به مددجویان این دو نهاد واریز شود.

البته تنها مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بدون عیدی نمانده‌اند. دولت امسال هنوز عیدی بسیاری از افراد را پرداخت نکرده است. آن هم در حالی که تنها چند روز تا پایان سال جاری مانده است. از طرف دیگر،‌ در حالی این گروه‌ها منتظر دریافت عیدی خود هستند که وزیر اقتصاد امروز قول داده که افراد تحت پوشش این دو نهاد و سه دهک اول ایثارگران، در چند روز آینده سهام عدالت دریافت کنند.

لازم به ذکر است که میزان عیدی افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی معادل یک ماه مستمری است که دریافت می‌کنند و این مبلغ بر اساس تعداد اعضای خانوار پرداخت می‌شود.

عیدی بهزیستی

مبلغ عیدی مستمری بگیران بهزیستی چقدر است؟

با توجه به پرداخت عیدی مستمری بگیران مسیحی سازمان بهزیستی در دی ماه سال جاری معادل یک ماه مستمری (برای خانوارهای یک نفره۵۴۶ هزار تومان، خانوارهای دونفره ۷۸۰ هزار تومان، خانوارهای سه نفره یک میلیون و ۹۲ هزار تومان، خانوارهای چهار نفره یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان و خانوارهای پنج نفر و بیشتر یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان) پردات گردید. انتظار می رود همین مبالغ نیز به عنوان عیدی برای مستمری بگیران سازمان بهزیستی واریز شود.

عیدی بهزیستی کی واریز میشود

انتظار می رود طبق روال سال گذشته هفته چهارم اسفند ماه ۱۴۰۱ عیدی مستمری بگیران بهزیستی واریز شود. تاریخ دقیق پرداخت عیدی مستمری بگیران بهزیستی اعلام نشده است.


واریز عیدی مددجویان مسیحی سازمان بهزیستی

(۱۴۰۱/۱۰/۱۲) معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور همزمان با سال نو میلادی از واریز معادل یک ماه مستمری به عنوان عیدی به حساب مددجویان مسیحی سازمان بهزیستی کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، علیرضا انجلاسی در این خصوص گفت: به مناسبت سال نو میلادی برای خانوارهای یک نفره  ۵۴۶ هزار تومان، خانوارهای دونفره ۷۸۰ هزار تومان، خانوارهای سه نفره یک میلیون و ۹۲ هزار تومان، خانوارهای چهار نفره یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان و خانوارهای پنج نفر و بیشتر یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان به عنوان عیدی پرداخت شد.


عیدی مددجویان بهزیستی پرداخت شد

(۱۴۰۰/۱۲/۲۳) ایرنا نوشت: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: عیدی مددجویان بهزیستی امروز دوشنبه همراه با مستمری آنها پرداخت شد.
سید مرتضی حسینی افزود: مبلغ عیدی همراه با مستمری برای خانواده پنج نفره، یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، برای خانواده چهار نفره، یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، برای خانواده  ۳ نفره، یک میلیون و ۵۰ هزار تومان، برای خانواده ۲ نفره، ۷۳۰ هزار تومان و برای خانواده یک نفره ۵۲۵ هزار تومان است که بخشی مستمری و مابقی عیدی است

وی خاطرنشان کرد: مبلغ عیدی به تنهایی برای خانواده پنج نفره ۵۵۰ هزار تومان، خانواده چهار نفره ۴۵۰ هزار تومان، خانواده سه نفره ۳۵۰ هزار تومان، خانواده ۲ نفره ۲۳۰ هزار تومان و خانواده یک نفره ۱۷۵ هزار تومان بوده است.

حسینی تاکید کرد: مجموع مستمری بین تعداد مددجویان براساس بودجه سالانه پرداخت می شود. به گفته وی، هفت میلیون نفر مددجو تحت پوشش بهزیستی هستند که ۲ میلیون نفر از آنها  مستمری بگیر معیشتی بهزیستی هستند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 166, میانگین امتیاز: 4,02 از 5)
Loading...

۲۳ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. غلامرضا گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشد متاسفانه من نه مستمری گرفتم نه عیدی. به عید هم ۳ روز مانده از مسئولان درخواست رسیدگی دارم. واقعا متاسفم

  موافقم ۹۵
  مخالفم ۴
 2. مرادی گفت:

  با سلام چرا مستمری بهمن و اسفند و عیدی برای مددجویان بهزیستی واریز نشده؟ چقدر از خدا بی خبری چرا به فکر مردم نیستید چرا کسی نیست رسیدگی کنه

  موافقم ۶۵
  مخالفم ۲
 3. بهمن گفت:

  باسلام خدمت دوستان معلول همدرد، پیشاپیش سال نو مبارک. معلولیت شدید دارم عیدی ندادن، آیا از دوستان کسی عیدی گرفته از بهزیستی یا نه؟

  موافقم ۴۰
  مخالفم ۳۶
 4. حمید گفت:

  سلام، عیدی ۱۴۰۲ مددجویان بهزیستی کی واریز میشه؟

  موافقم ۵۳
  مخالفم ۶
  • محمد گفت:

   سلام تو رو خدا عیدی مددجویان واریز کنید خیلی نیاز به این پول دارم شرمنده بچه هام‌شدم

   موافقم ۵۶
   مخالفم ۲
 5. حسن مقدم گفت:

  سلام من ازبرج ۹ تمام کارهام را انجام دادم گفتن برو دیگه مستمری فعال شد ولی تا الان چیزی دریافت نکردم من بیماری خاص دارم و معلولیت شدید همسرم هم بیماره با این وضعیت کجا باید برم جوابگو باشه

  موافقم ۲۸
  مخالفم ۱
 6. مهدی گفت:

  سلام چرا حق نگهداری و حقوق و عیدی مستمری بگیران بهزیستی از ماه بهمن واریز نشده تورو خدا واریز کنید با این هزینه های گران باید چکار کنیم

  موافقم ۵۲
  مخالفم ۴
 7. مرتضی گفت:

  سلام هرچه زودتر عیدی بهزیستی را واریز کنید

  موافقم ۸۹
  مخالفم ۴
 8. محمد گفت:

  سلام عیدى مددجویان کمیته امداد را هم واریز کنید. ما برای خرج و مخارج ساده و بخور و نمیر زندگی کلی قرض و بدهی داریم و درآخر موندیم از کجا بیاریم قرضهایمان را بدیم و چطور زندگی کنیم واقعا حیران هستیم

  موافقم ۹۹
  مخالفم ۶
 9. بهزیستی گفت:

  عیدی همه رو دادین جز مددجوهای بهزیستی متاسفم

  موافقم ۲۰۹
  مخالفم ۱۴
 10. جلال شریفی گفت:

  با سلام، چرا حقوق تمام کارکنان افزایش پیدا کرده جز ما؟ چرا هیچ کس به فکرمان نیست چون معلولان نمیتوانند بیایند کف خیابان داد بزنند و اعتصاب کنند؟. خودتان با این حقوق می توانید یک ماه زندگی کنید

  موافقم ۱۹۶
  مخالفم ۶
 11. علیرضا گفت:

  سلام برای پسرم الان سه ماه کمک مالی ریختند ولی به حسابش نیومده تورو خدا بفکر باشین یکم

  موافقم ۷۸
  مخالفم ۶
 12. محمود گفت:

  با سلام لطفاً به گوش مسئولان برسونید کمک هزینه بیمه مددجویان بهزیستی آذربایجان شرقی شش ماه اول سال پرداخت نشده پیگیری می‌کنیم میگن بودجه نداریم داریم. به شش ماه دوم سال نزدیک میشم خبری نیست پیگیری کنید لطفاً ممنونم

  موافقم ۶۲
  مخالفم ۶
 13. آزاده گفت:

  سلام. امیدوارم عیدی بدن. من هیچ درآمدی ندارم. از دست راست معلولم کار بهم نمیدن. چشمم به این مستمری بهزبستی هستش. تنها هم هستم. ماهانه ۵۴۰ تومان میگیرم. بخدای احد واحد به هیچ جام نمیرسه. ای کاش این پول عیدی بدن بزنیم زخمی نه بزارن وقتی بدن که دیگه بدردمون نخوره. والا میخوام ی جفت کفش بخرم. کفشهام سوراخه.

  موافقم ۲۱۸
  مخالفم ۱۰
 14. اکرم عباسی گفت:

  سلام من چند ساله سرپرست خانوار هستم مددجو بهزیستی هستم اما هنوز سهام عدالت ندارم نه کالا نه وام

  موافقم ۱۱۷
  مخالفم ۹
 15. محمد مرندی گفت:

  سلام آقا همون مستمری که قول دادن بدن عیدیش تو سرم بخوره، بخدا با معلولیت دارم آشغال جمع میکنم هیچ کجا کار نمیدن

  موافقم ۱۲۴
  مخالفم ۱۶
 16. معلول ایرانی گفت:

  سلام تورو خدا کمک معیشتی سه ماهه معلولان شدید را با مستمری بهمن واریز کنید تا بتونیم داروهامون هم بگیریم ما که چندین سال هست دیگه دل خوش نداریم و نمیتونیم لباس بخریم حداقل همین کمک معیشتی واریز کنین داروهامون بگیریم درد نکشیم

  موافقم ۱۲۴
  مخالفم ۳
 17. ناشناس گفت:

  آقا قربون همه عزیزان مسیحی ولی چرا برای اونا هر ساله یک ماه مستمری عیدی. میدین ولی برای ما مسلمون ها یک مبلغ ناچیز؟!!

  موافقم ۱۸۷
  مخالفم ۸
 18. رضا گفت:

  باسلام، این پیام را به گوش مسئولان بهزیستی برسانید. چرا این ماده ۲۷ که هر سه ماه یکبار بایستی برای معلولین شدید واریز شود را پرداخت نمی کنید. الان بیشتر از ۳ماه میگذره ولی واریز نکردند. هیچ کسی هم پاسخگو نیست؟ و این عیدی مددجویان بهزیستی را کی میخوان واریز کنند. گرفتاریم

  موافقم ۱۲۸
  مخالفم ۶
 19. الینا گفت:

  خدا کنه مثل عیدی که برای مسیحیا واریز کردن برای دیگر مددجویان هم واریز کنند و تبعیض قائل نشوند. حداقل هفته اول اسفند ماه واریز کنید تا مردم به یک دردی بزنند

  موافقم ۱۹۱
  مخالفم ۹

ارسال دیدگاه شما

×