یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

چرا برای من سود سهام عدالت واریز نشده؟

واریز نشدن سود سهام عدالت

قرار بود ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت، از ۲۹ آذر تا اول دی ماه سود سهام عدالت خود را دریافت کنند. اما هنوز تعدادی از مشمولان هیچ سودی دریافت نکرده‌اند. جاماندگان سهام عدالت به کجا مراجعه کنند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، واریز سود سهام عدالت تمام شده اما تعدادی از دارندگان سهام عدالت هیچ سودی دریافت نکردند. پیگیری‌ها نشان می‌دهد احتمالا این گروه همان افرادی هستند که شماره شبای آنها نامعتبر است.

واریز نشدن سود سهام عدالت مشکل امسال نیست و این مساله هر بار تکرار می‌شود و علت آن اشتباه بودن اطلاعات شماره شبای سهامداران است.

علت واریز نشدن سود سهام عدالت

رئیس سازمان بورس هم علت واریز نشدن سود سهام عدالت برای برخی را همین موضوع ذکر کرده و گفته: دارندگان سهام عدالت برای دریافت سود، حتما باید اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل کرده باشند. تاکنون حدود ۴۴ میلیون نفر اطلاعات خود را تکمیل کرده و حدود ۱.۵ میلیون نفر اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل نکرده‌اند، که امکان واریز سود برای این افراد وجود ندارد.
مدیر پرداخت سود سپرده‌گذاری مرکزی هم علت واریز نشدن سود سهام عدالت را همین نکته عنوان کرده و گفته سود سهام عدالت از طریق شبکه بانکی به حساب سهامداران واریز می‌شود و در صورت وجود هرگونه اشکال در حساب شبای افراد، مبلغ واریز شده برگشت خورده و تا زمانی که حساب مذکور اصلاح نشود امکان واریز سود سهام عدالت وجود ندارد.

اما کدام حساب‌ها حساب ایراددار محسوب می‌شود و چه کسانی نمی‌توانند سود سهام عدالت خود را دریافت کنند؟ افرادی که

 • شماره شبای آنها نامعتبر است.
 • شماره حساب ارزی دارند.
 • بیش از شش ماه حساب راکد بوده و هیچ گردشی نداشته باشد.

این موارد از مهم‌ترین دلایلی است که باعث می‌شود سود به حساب سهامداران سهام عدالت واریز نشود.

جاماندگان دریافت سود سهام عدالت به کجا مراجعه کنند؟

افرادی که به دلیل مشکل حساب نتوانسته‌اند سود سهام عدالت خود را بگیرند، لازم نیست به جایی مراجعه کنند. این گروه باید توجه داشته باشند که سود سهام عدالت به‌صورت سجامی واریز می‌شود و نیاز به مراجعه به هیچ مکان خاصی نیست و باید به سامانه مراجعه کنند.

افرادی که سود سهام عدالت نگرفته‌اند باید به سامانه sejam.ir یا sahamedalat.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و احراز هویت در این سامانه اقدام کنند تا سود سهام عدالت خود را دریافت کنند. افراد برای اطلاع از درستی شماره شبای خود می‌توانند به سامانه سجام به آدرس www.sejam.ir مراجعه کنند و در صورتی که شماره شبا ایراد داشته باشد می‌توانند آن را اصلاح کنند. همچنین این افراد می‌توانند با مرکز تماس سپرده‌گذاری مرکزی با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرند.

سود سهام جاماندگان چه زمان واریز می‌شود؟

اما سود سهام عدالت جاماندگان چه زمانی وازیز می‌شود؟ افرادی که سود سهام عدالت آنها واریز نشده است، باید تا اسفند ماه منتظر واریز سود سهام عدالت خود بمانند.

یعنی همزمان با واریز دومین مرحله واریز سود سهام عدالت. اما پیش از این لازم است که این افراد اطلاعات حساب خود را اصلاح کنند. پس از آن اسفند ماه سود مرحله اول و دوم سهام عدالت سال ۱۴۰۰ یجا به حساب افراد واریز می‌شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 52, میانگین امتیاز: 4,29 از 5)
Loading...

۴ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. دانیال گفت:

  در سایت سجام شماره حساب رو میشه تغییر داد شماره شبا رو نمیشه و در سایت سهام عدالت شماره شبا رو میشه تغییر داد شماره حساب رو نه و این بهانه ای فوق العاده ای هست برای عدم واریز سود
  هیچ کجا هم نمیشه مراجعه کرد. یعنی یه نفر پیدا نمیشه اون سایت رو ویرایش کنه؟؟؟!!! انقدر بی دروپیکره!!!

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱
  • عبدالهیان گفت:

   کاملا درست است، در ضمن بهانه ای شده تا کسانی که سود نگرفتن پول ویرایش هم به حساب دولت واریز کنند. واقعا که خیلی بی انصافیه 😠😠😠

   موافقم ۲
 2. اصغر گفت:

  من سهام عدالت ندارم چرا چون عدالت نیست من که باید داشته باشم ندارم ولی هستن کسانی که پولشون از پارو بالا میره و دارند. در مملکت اسلامی یکی از ارکانش عدالته ولی از عدالت خبری نیست من تو زندگیم یک موتور مدل ۸۳ یک گوشی همراه دارم و مستاجر هم هستم

  موافقم ۳۸
  مخالفم ۱
  • مجتبی گفت:

   سهام عدالت رو میخواستی دو دستی بیان تقدیمت کنند خودت باید اقدام میکردی برادر اون موقع که ثبت نام میکردن شما جزو اون افرادی بودی که میگفتین میخوان پول مارو بخورن تحلیلای پشت وانتیتون شما رو از عدالت دور کرده

   موافقم ۳
   مخالفم ۵

ارسال دیدگاه شما

×
/a>