یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

طرح افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون‌های استخدامی

افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور

طرح افزایش سن شرکت در آزمون‌های استخدامی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از طرحی تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی، خبر داد.
علی بابایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از طرح جمعی از نمایندگان تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی، خبر داد.

حداکثر سن داوطلبان آزمون‌های استخدامی چقدر می شود؟

وی افزود: بر اساس این طرح پیشنهادی، میزان ۵ سال به سن داوطلبان مشارکت در آزمون‌های استخدامی در دستگاه‌های اجرایی افزوده خواهد شد و سقف مجاز از ۳۵ به ۴۰ سال افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طبق این طرح در تلاش هستیم سقف مجاز بودن شرکت کنندگان در آزمون‌های استخدامی را افزایش دهیم، ادامه داد: طرح افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون‌های استخدامی به کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه شده است و در نوبت رسیدگی قرار دارد.

بابایی بیان کرد: طراحان  معتقد هستند که شرایط چندان برای متولدین دهه شصت برای ورود به دستگاه‌ها فراهم نبوده و در حال حاضر هم نباید برای یک یا ۲ سال فرصت را از جوانان برای  پیشرفت در دستگاه‌ها بگیریم لذا با این طرح دایره رقابت گسترده‌تر می‌شود و با این طرح شرایط برای افراد تا سن ۴۰ سال جهت شرکت در آزمون‌های استخدامی فراهم می‌شود.

نماینده ساری در مجلس اظهار کرد: در صورتی که طرح مذکور در کمیسیون اجتماعی تصویب شود، گزارش آن جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس خواهد شد.

سقف سن افراد برای شرکت در آزمون های استخدامی چقدر است؟

در حال  حاضر سقف مجاز برای شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرای ۳۵ سال است که با تصویب و اجرای این طرح به ۳۷ سال افزایش می‌یابد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 8, میانگین امتیاز: 4,38 از 5)
Loading...

۴ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. فرد گفت:

  شما رو به خدا قسم میدم سن رو برای کارشناسی به۴۰ افزایش بدید یا اینکه تاریخ اول مهر به بعد رو مبنای حساب سن قرار بدهید که من امسال با نمره بالا قبول شدم اما به خاطر دو ماه اضافه سن رد شدم. در حقم ظلم کردن چرا که در بدو تحصیل هم به خاطر همین قانون یک سال از تحصیل محروم شدم.

  موافقم ۲۳
  مخالفم ۱
 2. ناشناس گفت:

  الان اکثرا کارشناس ارشد دارند لطفا سن استخدام داوطلبان دارای مدرک فوق لیسانس را از ۴۰ سال به ۴۳ سال افزایش دهید

  موافقم ۲۶
 3. کارجوی ارشد فیزیک گفت:

  حالا حداکثر ۳۷ یا ۴۰، بالاخره ما نفهمیدیم🤔

  موافقم ۱۴
 4. جوان ایرانی گفت:

  خدایا شکر من متولد ۶۱ هستم در آزمون آموزش پرورش با مدرک کارشناسی نتوانستم شرکت کنم تو را خدا سن استخدام به ۴۰ سال افزایش داده شود.

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۳

ارسال دیدگاه شما

×