یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

آموزش ساخت گلدان با شیشه های بازیافتی – هنر بازیافت

 

تزئین گلدان های شیشه ای

تزئین گلدان های شیشه ای

وسایل بازیافتی جزو زباله هایی است که در هر خانه ای پیدا میشود، یکی از زباله های دور ریختنی شیشه های سس و مربا و… هست که میتونه برای خانم های خوش ذوق ایرانی خیلی کار آمد باشه. فقط کافیه یکم ذوق و سلیقه به خرج بدیم تا خیلی راحت اونارو به وسایل تزئینی تبدیل کنیم.

با اینکار هم به اقتصاد خانواده کمک میکنیم، هم از وسایل بازیافتی یه استفاده مفید کردیم و هنر بازیافت خودمون رو نشون دادیم. پس ساخت  گلدان شیشه ای بسیار زیبا رو با هم یاد میگیریم.

وسایل مورد نیاز برای ساخت گلدان

  •  شیشه بازیافتی
  • رنگ
  •  الکل
  •  سمباده
  • ربان برای تزئین

مراحل ساخت گلدان شیشه ای

‎برای استفاده از شیشه های بازیافتی باید اونهارو خوب بشورید. برای جدا شدن برچسب  روی شیشه ها میتونید اونارو به مدت چند ساعت توی آب داغ قرار بدید. بعد از شستن و خشک کردن، سطح شیشه رو با یه پنبه که به الکل آغشته شده خوب تمیز کنید.

تمیز کردن شیشه

برای رنگ کردن شیشه میتونید از رنگ مخصوص شیشه یا رنگ اکرلیک استفاده کنید. قسمت بیرون شیشه رو کامل رنگ کنید و اجازه بدید خشک بشه.

رنگ کردن شیشه

رنگ کردن شیشه

برای زیبا تر شدن گلدونتون میتونید بعد از خشک شدن رنگ با استفاده از یه سمباده نرم بخشی از رنگ رو از بین ببرید. (این مرحله برای شیشه هایی که برجستگی دارن مناسب تره. مثل نمونه ای که در تصویر میبینید)

سمباده زدن شیشه

سمباده زدن

برای تزئین گلدونتون میتونید از هرچیزی که تمایل دارید استفاده کنید. یه ایده خوب استفاده از روبان یا نوار تزئینیه که میتونید در قسمت بالای گلدون ببندید. گلدون شما آمادس، گلهای تازه و خوشبوتونو توش بذارید و از زیباییه بی نهایتش لذت ببرید.

 

 

منبع: دو نفره – justagirlandherblog.com

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 8, میانگین امتیاز: 3,63 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×