پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
 • تاریخ انتشار: 09:00 - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
 • دسته : اخبار اقتصادی
 • کد خبر : 135182
 • خبرنگار : 50001

زمان واریز عیدی ۱۴۰۰ بازنشستگان تامین اجتماعی + مبلغ عیدی (اسفند ۱۴۰۰)

زمان پرداخت عیدی امسال بازنشستگان تامین اجتماعی

 شرایط واریز عیدی پایان سال ۱۴۰۰ بازنشستگان تامین اجتماعی + زمان واریز

(۱۴۰۰/۱۲/۰۲) به نقل از خبرگزاری ایلنا، عیدی پایان سال ۱۴۰۰ بازنشستگان تامین اجتماعی تا ۲۵ اسفند ماه و در یک فرصت چند روزه واریز می‌شود.
اساساً، مبنای مبلغ عیدی بازنشستگان، مصوبه هیئت دولت، است اما برای امسال از بابت همسر و فرزندان تحت تکفل بازنشستگان مبلغی به آن اضافه می‌شوند که سازمان تامین اجتماعی باید منابع آن را فراهم کند.
این در حالی است که مبالغ مستمری و مزایای ناشی از آن برای بازنشستگان متفاوت است و به همین دلیل پرداخت آن از روز ۲۰ام هر ماه آغاز می‌شود و تا انتهای ماه ادامه دارد.
براساس برنامه‌ریزی انجام شده، مستمری بگیرانی که نام خانوادگی آنان با حروف غ ، ذ ، ن، م آغاز می‌شود، عیدی خود را در روز ۱۵ اسفند ماه دریافت می‌کنند. مستمری‌بگیرانی که نام خانوادگی‌شان با حروف ک، د، ش، ع آغاز می‌شود نیز در ۱۶ اسفند عیدی را دریافت می‌کنند. همچنین بازنشستگانی که نام خانوادگی آنها با حروف گ، ل، و، ه ، ی آغاز می‌شود، در روز ١٧ اسفند عیدی دریافت می‌کنند. علاوه بر این در روز ١٧ اسفند ماه عیدی مستمری‌بگیرانی که از بانکی غیر از بانک رفاه کارگران مستمری دریافت می‌کنند، به حساب آنها واریز می‌شود. در روز ١٩ اسفند ماه عیدی بازنشستگانی که نام خانوادگی آنان با حروف ط، خ، س، ظ، ر، ق آغاز می‌شود، پرداخت خواهد شد و آن دسته از بازنشستگان و مستمری‌بگیرانی که نام خانوادگی آنها با حروف ح، ف ، ض، ز، ژ، ص، ج ، چ شروع می‌شود؛ مستمری خود را در تاریخ ٢٠ اسفند دریافت می‌کنند. مستمری‌بگیرانی که نام خانوادگی آنها با حروف پ ، ت ، ث ، ب ، ا آغاز می‌شود نیز، در تاریخ ٢١ اسفند و افرادی که نام خانوادگی شان با حرف آ شروع می‌شود در تاریخ ٢٢ اسفند ماه مبلغ عیدی خود را دریافت می‌کنند. مبلغ عیدی پایان سال ۱۴۰۰ بازنشستگان ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که به این میزان ۴۰۰ هزار تومان حق همسر و از بابت هر فرزند تحت تکفل ۱۵۰ هزار تومان اضافه می‌شود.


👇 اخبار گذشته مربوط به  زمان واریز عیدی و مبلغ عیدی بازنشستگان


ایسنا: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر؛ پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی از امروز چهارشنبه ۱۷ بهمن آغاز شد.

ناهید حیدری، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: میزان پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران بر اساس مصوبه هیات دولت مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد.

وی تاکید کرد: عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی تا ۲۲ بهمن سال جاری پرداخت می‌گردد.

براساس گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ، در سطح سازمان تامین اجتماعی بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد ۳۴۵ هزار نفر در سطح اداره کل غرب تهران بزرگ تحت پوشش این حمایت‌ها می‌باشند.


رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی از پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی از نیمه بهمن ماه و بر اساس حروف الفبا خبر داد و گفت: اعتبار لازم تامین شده است.

علی دهقان کیا در خصوص پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: پرداخت عیدی بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی طی چند روز آینده بعد از نیمه بهمن ماه پرداخت می‌شود.

وی افزود: دستورالعمل پرداخت عیدی بازنشستگان ابلاغ شده و عیدی بر اساس حروف الفبا پرداخت می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی در مورد تأمین اعتبار برای پرداخت عیدی تاکید کرد: اعتبار لازم برای پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

دهقان کیا گفت: ۵ هزار میلیارد تومان بابت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است که ۳ هزار میلیارد تومان آن به وزارت بهداشت بابت معوقات بیمه‌ای داده شده و مابقی نیز برای پرداخت عیدی بازنشستگان هزینه می‌شود.

مبلغ عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که به تصویب دولت رسیده است.


اخبار زیر مربوط به سال قبل می باشد


مدیرکل امور مالی سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت عیدی ۵۰ درصد از بازنشستگان این سازمان در روز اول اسفند خبر داد و گفت: عیدی مابقی بازنشستگان نیز طی روزهای آینده و براساس برنامه زمان بندی شده پرداخت می‌شود.

یونس کریم نژاد اظهار کرد: عیدی بازنشستگانی که مستمری خود را از بانک رفاه کارگران دریافت می کنند و نام خانوادگی آنها با حروف “ ح – خ – د – ذ – ر – س – ش – ط – ظ – ع – غ – ف– ق – ک – گ – ل – م – ن – و – ه – ی” آغاز می شود، در اولین روز اسفند پرداخت شد.

وی ادامه داد: عیدی بازنشستگانی که مستمری خود را از بانک رفاه کارگران دریافت می کنند و نام خانوادگی آنها با حروف ” ج – ز – ژ – ص – ض ” شروع می شود نیز در روز دوم اسفند ماه پرداخت می شود.

کریم نژاد افزود: بازنشستگانی که مستمری خود را از بانک رفاه کارگران دریافت می کنند و نام خانوادگی آنها با حروف ” ب – پ – ت – ث – چ ” شروع می شود نیز عیدی خود را در روز ۴ اسفند دریافت می کنند.

مدیرکل امور مالی سازمان تأمین اجتماعی گفت: بازنشستگانی که مستمری خود را از سایر بانک‌ها دریافت می کنند نیز در روز ۵ اسفند عیدی دریافت می کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، کریم نژاد گفت: بازنشستگانی که نام خانوادگی آنها با حرف ” الف” شروع می شود و همچنین بازنشستگانی که پرونده مستمری آنها در شعب تا ۲۰۰۰ نفر قرار دارد، عیدی خود را در روز ۶ و ۷ اسفند دریافت خواهند کرد.

جدول زمانبندی واریز عیدی ۹۹ بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس حرف اول نام خانوادگی

۱ اسفند بازنشستگان مستمری بگیر بانک رفاه کارگر حروف

ح – خ – د – ذ – ر – س – ش – ط – ظ – ع – غ – ف– ق – ک – گ – ل – م – ن – و – ه – ی

۲ اسفند بازنشستگان مستمری بگیر بانک رفاه کارگر حروف  ” ج – ز – ژ – ص – ض “
۴ اسفند بازنشستگان مستمری بگیر بانک رفاه کارگر حروف ” ب – پ – ت – ث – چ 
۵ اسفندمستمری بگیران بانک های دیگر
۶,۷ اسفندبازنشستگان مستمری بگیر بانک رفاه کارگر حرف  ” الف” و مستمری بگیران شعب تا ۲۰۰۰ نفر

 

اخبار قبلی پیرامون زمان پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی


خبرگزاری ایسنا: سرپرست سازمان تامین اجتماعی از واریز «عیدی» مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین‌اجتماعی تا ۱۰ اسفند ماه خبر داد.

محمد حسن زدا در جمع بازنشستگان شهر تهران (۲۹ بهمن ۹۷) ضمن اعلام این خبر گفت: رقم عیدی همان میزان مصوب اعلام شده توسط دولت است، بنابراین رقم واریزی به حساب مستمری‌بگیران و بازنشستگان یک میلیون تومان خواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه آیا عیدی نیز همچون حقوق ماهیانه بر اساس حروف الفبا واریز می‌شود؟ گفت: جزئیات واریز و چگونگی آن متعاقباً اعلام می‌شود.


عیدی بازنشستگان کشوری امشب (یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷) واریز می‌شود

عصر ایران: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: عیدی بازنشستگان کشوری امشب (یکشنبه) به حساب این افراد واریز می شود.

جمشید تقی زاده روز یکشنبه با گرامیداشت فرا رسیدن ۲۲ بهمن ماه سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و دعوت از عموم مردم به ویژه بازنشستگان برای حضور پرشور در این مراسم اظهار داشت: با تلاش محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل، عیدی امسال بازنشستگان زودتر از پرداخت حقوق بهمن ماه، تا آخر امشب (یکشنبه) به حساب همه بازنشستگان تحت پوشش این صندوق واریز می شود.

به گفته وی، مبلغ عیدی یک میلیون و ۴۲۱ هزار نفر از بازنشستگان کشوری بر اساس تصمیم هیات دولت، حدود یک میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری نیز پیشتر از پرداخت عیدی کارمندان دولت قبل از ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران خبر داده بود.

وی اظهار داشت: پیشتر قرار بود عیدی کارمندان دولت اعم از شاغلان، بازنشستگان، لشگری و کشوری را به همراه قوه قضاییه و قوه مقننه در انتهای بهمن با حقوق بهمن تقدیم کنیم اما با وزارت امور اقتصادی و دارایی و خزانه دار کل هماهنگ کردیم که قبل از ۲۲ بهمن، یک میلیون تومان عیدی را به حساب همه کارمندانی که مشمول دریافت می شوند، واریز کنیم.

تلاش برای پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در بهمن ماه 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در خصوص زمان پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت:دولت باید درباره رقم عیدی تصمیم بگیرد. تمهیدات لازم اندیشیده شده و به محض آنکه دولت در این خصوص تصمیم بگیرد تمام توان خود را می گذاریم تا عیدی در “بهمن ماه” پرداخت شود. اما زمان آن در دست ما نیست.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 79, میانگین امتیاز: 4,13 از 5)
Loading...

۲۰ دیدگاه

 1. جلیل پناه گفت:

  باسلام خدمت همه دوستان.حرف من اینه که مگه طبق جدول زمانبندی اینا قرار نبود عیدی حروف جیم، بانک رفاه، روز دوم اسفند پرداخت بشه امروز پنجم اسفند.هنوز خبری نیست.اینا تا کی میخوان با این دروغ گفتنا مردمو سر کار بزارن.

  موافقم ۶
  مخالفم ۱
 2. ناصر گفت:

  من مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم با حقوق یک میلیون و دویست . امروز ۴ اسفند برای من ۶۰۰ تومن عیدی واریز شده . زنگ زدم تامین اجتماعی میگن همینه دیگه درسته . برای همه همینه؟ چرا کم واریز شده؟ این مبلغ که برای عیدی سال ۹۳ است ،

 3. مهدی گفت:

  سلام ببخشید چرا عیدی بازنشستگان با حرف اول نام خانوادگی “ن” واریز نشد مگر اول اسفند نباید واریز میشد؟

  موافقم ۳
  • mahnaz گفت:

   اگر مستمری رو از بانک رفاه دریافت می کنید و براتون واریز نشده از سازمان تامین اجتماعی پیگیر بشین.

   موافقم ۳
 4. زابلی گفت:

  فقط بریم دعا کنیم که همین حقوق کم رو هم از ما نگیرن هیچ کس ب درد ما گوش نمیدن ولی امید به روزی که تو اون دنیا جواب بدن خدا لعنت شون کنه کارمند(معمولی) بازنشسته اداره برق ۶ میلیون حقوق میگیره!!

  موافقم ۴
 5. دهقان گفت:

  ولی همیشه عیدی کارگران دو برابر دریافتیشون بوده

  موافقم ۴
  مخالفم ۳
 6. دهقان گفت:

  سلام عیدی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی با حقوق یک میلیون و دویست هزار تومان چقدر است؟

  موافقم ۳
  • mahnaz گفت:

   طبق گفته دوستمون “پریا” با حقوق ۱،۲۰۰،۰۰ تومان برا ایشون یک میلیون تومان واریز شده.

   موافقم ۳
 7. پریا گفت:

  حقوق من که از بانک رفاه میگیرم ۱۲۰۰ می باشد ولی الان ۸۶۰ تومان حقوق گرفتم و عیدی ۱،۰۰۰،۰۰۰میلیون تومان. چرا از حقوق نزدیک۳۵۰ هزار تومان کسر کردن؟

  موافقم ۴
 8. حسین گفت:

  با سلام خسته نباشید.مسئولین عزیز محترم بنده به خاطر عمل قلب باز از کار افتاده کلی شدم ! بنده نمیتونم دیگه سر کار برم.با سه تا بچه مستاجر هم هستم .خدای با این مبلغ یک میلیون دویست نمیتونم زندگی کنم دیگه بریدم! خواهشمندم از مسئولین عزیز رسیدگی کنن .ممنون

  موافقم ۳
 9. م.ر از نوشهر گفت:

  با سلام، من سی سال است بیماری دیابت دارم و شوهرم فوت کرده و بچه های مجرد دارم.مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم و یک میلیون دویست تومان حقوق میگیرم.منزل شخصی هم ندارم.با اینهمه گرانی چطور زندگی را بچرخانم.شمارو به قرآن حقوق مارو که زیر دو میلیون است را زیاد کنین تا بتوانیم امورات بگدرانیم.با تشکر

  موافقم ۵
 10. پارسا گفت:

  یه ذره اون مغز کوچیکت رو کار بنداز عیدی آخر اسفند چه دردی از بازنشستگان تامین اجتماعی دوا می کنه

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 11. رمضان گفت:

  تو را به خدا به فکر بازنشسته های تامین اجتماعی باشید

  موافقم ۹
  مخالفم ۲
 12. اکبر گفت:

  راستی چرا کسی به فکر بازنشستگان تامین اجتماعی نیست همیشه حداقل ها شامل این قشر می شود

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
 13. Laya گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همگی
  پدر من فوت کرده و من تنها فرزندی هستم که مستمری بگیرم،درضمن پدر من بازنشسته نبودن ، اولین حقوقی که برای من در نظر گرفت سیصد هزار و خورده ای تومان بود که سال بعد ۸۰ هزار بهش اضافه شد و سال ۹۷ شده پانصد و خورده ای ، من کسی و ندارم که کمکم کنه البته از نظر مالی و هیچ ملک و املاکی ندارم ،تنها در یک خانه اجاره ای زندگی میکنم و دانشجو هستم ، شما گفته بودید برای کمتر از ۸۰۰ هزار تومان ۲۸ درصد افزایش حقوق دارن که من همچین مبلغی تا آخر سال ۹۷ دریافت نکردم ، الان خواهش من اینه هر قولی میدید لطفا عمل کنید ،چون من رو قول شما حساب باز میکنم تا آخر سال یه حوری خودم و بچرخونم و این خیلی بی انصافی. ممنونم

  موافقم ۷
  مخالفم ۱
  • zair گفت:

   Layla جان ، مشکلت در حد خودش بزرگه و قابل تامل ، ولی اگه قرار بود با این پیامهای ما مسئولین به خودشون بیان و برای حل مشکل ما قشر ضعیف تصمیم اتخاذ کنن، باید تا الان دنیا رو گلستون میدیدیم ، که خودتم میدونی اینطور نیست. من خودم با حدوداً سیزده سال پرداخت بیمه بخاطر استنشاق دود قیر و گرد خاک تقریباً ریه ام رو از دست دادم و از کار افتاده شدم و مستمری بگیرم، با اینکه شاهد روز به روز بالا رفتن سنم و ناتوان تر شدنم توی تصمیم گیری برای ازدواج و تشکیل خانواده هستم ولی هیچ کاری ، واقعاً هیچ کاری نمیتونم برای خودم بکنم و کم نیستن جوونای بلاتکلیف و خسته ، مثل من که کم کم شادیهای زندگی واسهٔ اونا داره جاشو به افسردگی میده. اینو گفتم بدونی اینجا زندگی فقط مال سرمایه داراست و موفق اونایی هستن بلدن خوب دروغ بگن ، دزدی کنن ، حق و ناحق کنن.
   این وسطا هر کی بخواد درست و با آبرو زندگی کنه محکوم به فناست و سوژه واسه گروه اول.

   موافقم ۸
   مخالفم ۲
 14. ناشناس گفت:

  پس بفرماید بخاطر اینهمه بدبختی که دچارش شدیم فقط از مسئولین تشکر و قدردانی بکنیم تا شما چاپش کنید، خسته نباشی

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱
 15. بدبخت گفت:

  سلام.شما را بخدا قسم بنده از کار افتاده ام و مستاجر خود شما قضاوت کنید ما قشر ضعیف چرا باید همیشه حداقل بگیریم پس عدالت چی کجاست پدری که در هر زمان شرمنده زن و بچه هست با این گرانی چند درصد اضافه حقوق را به کدام دردمان بزنیم آیا انصافه عدالته یکی بالای سه ملیون بگیره و ما که یک میلیون و دویست میگیریم حقوق هایمان یکسان اضافه بشه. مگر ما توی این جامعه زندگی نمی کنیم

  موافقم ۱۴
 16. احمد طهماسب گفت:

  با سلام تو رو خدا این انصافه این بود دولتی ک برا مستعضفین بود کجاست چرا خون کردید به دل مردم با این ۱ میلیون شما بگید چی کنیم نه مرغ میکنه ن گوشت میکنه مگر بریم پوست پسته بخریم خدایا به حق جلال و کرامتت ریشه ظالمین رو بکن بدبخت شدن جوان های مردم مجرد و جرات نداره اسم زن گرفتن بیاره اگه این اسلام هست نخواستیم

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱
ارسال دیدگاه برای این مطلب غیرفعال شده است
×
/a>