چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

روش رنگ کردن تخم مرغ عید طرح ابر و باد آبی رنگ

آموزش روش های ساده برای تزئین تخم مرغ عید

 

روش های ساده رنگ کردن تخم مرغ عید

 

یکی از قشنگ ترین رنگ ها برای تزئین تخم مرغ ها رنگ آبی است و اگر با غذا رنگ شوند جذابیت و زیبایی بیشتری خواهند داشت. فقط یک رنگ طبیعی مثل کلم قرمز می تواند رنگ آبی بی نظیری برای تخم مرغ ها ایجاد کند. تا زمانی که این کار را خودتان امتحان نکنید باورتان نمی شود

وسایل مورد نیاز:

 • چند عدد تخم مرغ آب پز
 • کلم قرمز
 • ۴ قاشق چای خوری سرکه سفید
 • رنگ متالیک اکرلیک
 • قلمو یا مسواک

رنگ کردن تخم مرغ عید به رنگ آبی

در ابتدا کلم را خرد کنید سپس آن را داخل یک ظرف بزرگ با ۵ پیمانه آب بریزید. پس از جوشیدن اجازه دهید به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه آرام بجوشد. در مرحله بعد بگذارید سرد شود و بعد از سرد شدن کلم ها را جدا کنید. در نهایت داخل آب ۴ قاشق چای خوری سرکه سفید بریزید.

رنگ کردن تخم مرغ عید با مواد طبیعی

تخم مرغ ها را داخل یک ظرف گود قرار دهید و مایع رنگی را روی آن ها بریزید به طوری که کاملا روی تخم مرغ ها را بپوشاند. رنگ بنفش است اما بعد از یک ساعت متوجه می شوید که تخم مرغ ها آبی شده اند.

رنگ کردن تخم مرغ عید با مواد طبیعی

برای غلیظ تر شدن رنگ آبی باید تخم مرغ ها را به مدت ۱ الی ۲ ساعت داخل رنگ قرار دهید. چون زیر تخم مرغ ها با کف ظرف در تماس است باید هر چند وقت یکبار تخم مرغ ها را تکان دهید تا همه جای آن رنگی شود. تخم مرغ ها تا زمانی که مرطوب هستند بی رنگ دیده می شوند اما هم زمان با خشک شدن رنگ آن ها تیره تر می شود.

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

اگر می خواهید تخم مرغ ها آبی روشن و تیره داشته باشید بعضی ها را به مدت یک ساعت، بعضی ها را دو ساعت و بعضی ها را سه، چهار یا پنج ساعت داخل رنگ قرار دهید. حتی می توانید یک شبانه روز تخم مرغ ها را داخل رنگ قرار دهید البته پیشنهاد می کنم آن را در بخچال قرار دهید.

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

وقتی تخم مرغ ها کاملا خشک شدند هم می توانید همان رنگ آبی ساده بگذارید بماند و هم می توانید روی آن رنگ متالیک بپاشید. برای این کار تخم مرغ ها را روی دستمال کاغذی قرار دهید. قلمو یا مسواک را رنگی کنید و همانند تصویر روی تخم مرغ ها بپاشید. سپس صبر کنید رنگ خشک شود و طرف دیگر تخم مرغ را رنگ کنید.

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

تخم مرغ ابر و بادی

رنگ کردن تخم مرغ با لاک

برای درست کردن تخم مرغ های ابر و بادی می توانید از لاک استفاده کنید. استفاده از یک رنگ لاک برای این کار کافی است. در این جا از رنگ آبی استفاده شده اما شمامی توانید هر رنگی که دوست داشتید استفاده کنید.

رنگ کردن تخم مرغ با لاک

مرحله اول: ¾ یک ظرف پلاستیکی را با آب دمای محیط پر کنید.

مرحله دوم: سپس با چوب آن را هم بزنید تا به شکل ابر و بادی در بیاید.

مرحله سوم: تخم مرغ را داخل آب فرو کنید و بچرخانید. این کار را با دستکش انجام دهید و برای درآوردن تخم مرغ ها از انبرک استفاده کنید.

مرحله چهارم: برای خشک کردن تخم مرغ ها چند عدد سوزن ته گرد را در اسفنج فرو کنید و تخم مرغ ها را روی آن ها قرار دهید.

رنگ کردن تخم مرغ به صورت ابرو بادی

رنگ کردن تخم مرغ به صورت ابرو بادی

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 61, میانگین امتیاز: 4,25 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. کیانا گفت:

  سخته

  موافقم ۵
  مخالفم ۱

ارسال دیدگاه شما

×