شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

روشهای تشخیص پارگی پرده ی بکارت

 
علل و روش ها تشخیص پارگی پرده بکارت

روشهای تشخیص وجود یا پارگی پرده بکارت

 
معنای حقیقی از بین رفتن و پارگی پرده بکارت ، از بین رفتن و پاره شدن آن صرفاً به دلیل مقاربت و نزدیکی نیست، چرا که دلایل دیگری در از بین رفتن پرده ی بکارت دخیل هستند که در این مقاله به شرح آن می پردازیم:

 
تشخیص پارگی پرده بکارت :

 
۱-حالت پره های فرج
معمولاً پره های اطراف مهبل فرج در دختران، نزدیک به هم و حالتی چسبیده دارند،  به طوری که با نگاه اولیه به آن، به وضوح دیده نمی شود، در حالی که در زن ها این پره ها آشکارا دیده می شوند. البته خیلی نمی توان به این علامت تکیه کرد، چرا که حالت این پره ها در برخی دخترها از بدو تولد، باز است. در مقابل، زنهایی هستند که با وجود مقاربت و نزدیکی های مکرر، باز هم حالت این پره ها بسته است.
 
۲-شکل مهبل فرج
اگر مهبل فرج، شکل ۷ داشته باشد، می تواند علامت پارگی پرده با دخول آلت تناسلی مرد باشد، چرا که در اثر فشار وارده به دیواره، شکل آن از حالتی گرد به ۷ تبدیل می شود.
البته باز هم نمی توان این مورد را نشانه ی قطعی برای انجام نزدیکی قبلی دانست، حتّی بدون انجام هیچگونه نزدیکی قبلی نیز، با عوامل دیگری چون، حرکات رقص (به خصوص رقص باله)، صخره نوردی، موتورسواری و دوچرخه سواری ممتد، اسب سواری، دخول دیگر اجسام خارجی و دیگر فشار های جسمانی کاری،…می تواند باعث ایجاد این حالت ۷ شکل شوند.
پارگی پرده، چه در حین دخول نزدیکی یا عوامل فوق، ممکن است با آسیب دیگر قسمتهای فرج (اطراف مهبل، مجاری ادرار، پوسته ی بین مهبل و معقد) نیز همراه باشد.
 
۳- دیواره های داخل فرج (گردن رحم)
دیواره ی گردن رحم از قشای برجسته ای مانند تشکیل شده است، که در اثر نزدیکی مداوم، این برجستگی ها تحلیل و از بین می رود، به طوری که دخول به راحتی و با کمتر فشاری انجام می گیرد. این نشانه نیز باز هم صددرصد نمی تواند دلیل نزدیکی قبلی باشد، عواملی چون، معاینات پزشکی، مصرف دارو، قاعدگی یا دخول هر جسم خارجی و یا مشابه نیز، می تواند این حالت را ایجاد کند.
 
۴- حالت ارتجاعی پرده بکارت
اگر پرده بکارت حالتی طبیعی داشته باشد، در اثر دخول و مقاربت، پاره می شود، امّا در مقابل، برخی دختران بطور مادرزاد پرده ای حلقوی (قابل ارتجاع، ضخیم و گوشتی دارند)، بنابراین در مقابل دخول، از خود مقاومت نشان می دهد و ممکن است به حالت اول برگردد.
از طرفی حتّی دیده شده است که برخی نیز از بدو تولد، پرده ی بکارت نداشته اند یا در سنین خیلی کم در اثر عواملی غیر از سکس، از بین رفته است. در نتیجه وجود پرده بکارت و توجّه به آن، دلیل قطعی مبنی بر اینکه یک دختر قبل از ازدواج،  نزدیکی داشته است، نیست.
 
دیگر عوامل از بین رفتن پرده بکارت :
·راه پیدا کردن ذرات پنبه و دستمال زمان قاعدگی به داخل فرج
· ایجاد زخم در اثر بیماری های مختلف، مثل دیفتری
·دویدن و پرش
· پرت شدن روی شیئ تیز یا محکم
·معاینات و ابزار پزشکی
·در اثر خارش شدید مهبل و داخل آن، بوسیله ی خود شخص
· خود ارضایی
·دخول اجسام خارجی
·عمل های جراحی
گاهی اوقات به دلیل عدم صحیح دخول و در نتیجه از بین رفتن ناقص یا شدید پرده بکارت، عوارض ثانویه ای چون، عفونت، خونریزی، زخم مجاری ادرار، زخم داخل رحم(فیبرون)، نازایی و …ایجاد می شود.
 
عفونت :
برخی از دخترها در رحم خود، میکروبها و قارچ های بالقوه ای دارند که پس از اولین ارتباط نزدیکی فعال می شوند و در نتیجه عفونت ایجاد می شود.
 
خونریزی شدید:
این حالت به ندرت دیده می شود و در اثر فشار زیاد در هنگام دخول دیده می شود، گاهی اوقات، بعضی پرده های بکارت به دلایلی طی چند مرحله از بین می روند و این خود، موجب خونریزی متعاقب می شود.
 
جراحت مجاری ادرار:
در مواقعی که طبق توضیح فوق، پرده بکارت طی چند مرحله یا با شدت از بین رود، زخم های مجاری ادرار، پیش می آید.
 
زخم داخل رحم (فیبرون)
عمل دخول و بردن پرده ی بکارت به تنهایی عامل این زخم نمی باشد، بلکه در صورت باریک بودن گردن و دهانه رحم و دیگر مشکلات دیگر بخشهای مرتبط داخلی رحم، این زخم ها ایجاد می شوند.
 
نازایی:
اگر عفونت یا زخم های فوق مداوا نشود، به مرور زمان سبب نارسایی ها و در نتیجه اختلال در عملکرد باروری و نازایی می شوند.

 

منبع:mardoman.net

 
 

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 97, میانگین امتیاز: 4,13 از 5)
Loading...

۲۳ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. Eli گفت:

  سلام همگی من ک این مطالبارو خودندم فک میکنم بکارت ندارم هربار خودم نگا میکنم یه شکلی دیده میشه و شرایطشو ندارم برم دکتر ولی تا ب حال خودارضایی نداشتم و دستم تو واژنم نکردم و فقط چندبار خارش شدید داشتم و خونریزی هم نکردم ولی پریود میشم توروخدا کمکم کنین😣

  موافقم ۳
 2. الهام گفت:

  من بچه بودم با بینی عروسک کشیدم پایین پام چند قطره خون هم دیدم الان ۱۸ سالم دوبار رفتم دکتر گفتن بکارت سالمه اما پرده من شبیه عکسای تو اینترنت نیس ولی بازم شک دارم الان یه سوراخ بزرگ دارم و تو این سوراخ یه سوراخ ریز دیده میشه این یعنی چی تو رو خدا یکی بگه جان مادرتون

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 3. بی نام گفت:

  سلام.من دخترم و هیچگونه رابطه جنسی نداشتم.هیچ وقت به پرده بکارت خودم توجه نکردم .الان که نگاه می کنم شبیه عکسا نیست اصلا نمی فهمم کدوم پردس خیلی نگرانم کرده ب قسمت تناسلیم دست میزنم ولی هیچ وقت وارد واژن نکردم

  موافقم ۶
  مخالفم ۱
 4. بنده گفت:

  چطور آخه تشخیص بدیم پرده چه شکلیه

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 5. بی نام گفت:

  آیا با ورود شی خارجی بدون خونریزی و درد پرده پاره میشه

  موافقم ۱
  مخالفم ۲
 6. عاطفه گفت:

  سلام من توی دوران مجردیم اصلا سکس نداشتم ولی الان که ازدواج کردم احساس می کنم پرده ندارم همش میترسم اخه توی آینه یکم بازه

  موافقم ۴
 7. بی نام گفت:

  سلام من نا خواسته برای خارش و یا شست و شو انگشتم رو وارد واژن کردم ن خونریزی شد و نه احساس درد کردم می خواستم بدونم احتمال پارگی پرده بکارت وجود دارد؟

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 8. sahar گفت:

  سلام من چندبار رابطه مقعدی داشتم ولی باره اخر به اندازه یک دستمال کاغذی خونریزی کردم اما مطمینم هیچ چیزی وارد واژنم نشد حتی درد و خونریزی در واژنم نداشتم ولی از پشت کاملا احساس درد میکردم حتی نمیتونسم راحت تو دستشویی بشینم..خیلی میترسم پرده بکارتم باشه لطفا جواب بدین

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
 9. فاطمه گفت:

  سلام. من تازه ازدواج کردم شب عروسی درست نتونستم سکس انجام بدم و خیلی ترسیده بودم بعد از چند شب دوباره امتحان کردم ولی باز نتیجه‌ی نگرفتم و باز هم ترسیدم لطفا راهنمای کنید که چکار کنم و وارد رابطه درست بشم تا دیگه هیچ ترسی از رابطه نداشته بام.ممنون از راهنمایی تون

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 10. اسما گفت:

  سلام من قبلا چند بار رابطه جنسی داشتم و اصلا خونی نیامد همین ذهن منو به خودش درگیر کرده بود رفتم پیش دکتر ماما گفت ارتجاعی بود و در ۷ سانتی دچار خراش شده والان از این جریان چند سال گذشته میخوام عروسی کنم و یه بار دیگه رفتم دکتر نگاه کرد گفت که پرده سر جاش هس ولی اطرافش تکه تکه شده ولی میترسم اگه بعداز ازدواجم شوهرم بخواد منو ببره دکتر معلوم میشه که من قبل از عروسیم رابطه جنسی داشتم

  موافقم ۳
  مخالفم ۷
  • مهدی گفت:

   این کارو نکن بگو قصد ازدواج ندارم بهم بزن زن منم مثل تو بود خیلی شکستم، خورد شدم دنیا. رو سرم خراب شد ول کردم الان انگلیس هستم

   موافقم ۳
   مخالفم ۲
  • 123 گفت:

   همسر شما حتما باید بداند که رابطه جنسی داشته اید. نگفتن شما و عدم اطلاع همسر خیانت است.

   موافقم ۵
   مخالفم ۲
 11. raha گفت:

  سلام خسته نباشید
  ورودشی خارجی به واژن بدون خونریزی ودردمیتونه سبب پارگی پرده بشه

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 12. مریم گفت:

  سلام من ۵ سال پیش رابطه جنسی داشتم و در اولین رابطم نه خونریزی داشتم نه درد خیلی عادی بود امکانش هست که پرده بکارتم خیلی عقب باشه و پاره نشده باشه؟
  رابطه جنسی تا چه مدت اثرش میمونه و تشخیص داده میشه؟

  موافقم ۳
  مخالفم ۴
 13. رها گفت:

  ایا مالش با اجسام میتواند باعث پارگی پرده بکارت شود

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 14. الناز گفت:

  سلام ببخشید من خیلی استرس و اضطراب دارم که ایا پرده بکارتم سالم هست یا نه
  هر چقدر هم تلاش کردم متوجه نشدم
  و برام شده یه مشغله ذهنی
  کار خاصی هم نکردم که بخواد پاره بشه
  شاید فقط خودارضایی درحد مالش
  لطفا کمکم کنین
  هر چی خودم سعی میکنم پرده رو نمیبینم

  موافقم ۸
  مخالفم ۴

ارسال دیدگاه شما

×