شنبه , ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰

رتبه برتر شدن در کنکور، محال دست یافتنی!

هر ساله تعداد زیادی از داوطلبین کنکور رویای رتبه برتر شدن در کنکور را در سر می پرورانند . رویایی که به راحتی به دست نمی آید و یک دانش آموز کنکوری باید از خیلی از کار ها دل بکند و و روی مسیر خود تمرکز کند و از انجام کار هایی که داوطلب رو از مسیر و روال حرکت خود دور می کند پرهیز کند که کار چندان آسانی هم نیست و به اراده قوی نیازمند است ، اما غیرممکن نیست .

مسیر موفقیت

راهکارهای رتبه برتر شدن در کنکور:

  1. برنامه ریزی مناسب برای یک مطالعه اصولی

اولین قدم در مسیر کنکور برنامه ریزی اصولی برای سالی است که در پیش رو خواهید داشت . داشتن یک برنامه درست باعث میشه دروس را به موقع مطالعه کنید و برای دروس  و مباحث ، بسته به اهمیت شان زمان مناسبی اختصاص دهید.

همچنین تعادل میان دروس در برنامه از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، به طوری که دروس اختصاصی با توجه به اهمیت شان باید میزان مطالعه بیشتری از دروس عمومی داشته باشند و یا ترتیب دروسی که در روز مطالعه می کنید باید به صورتی باشد که باعث خستگی مغز نشود و اجازه پردازش به مغز داده شود.

یکی از بهترین کار ها هماهنگ بودن با برنامه آزمون های آزمایشی معتبر است که برای افزایش آمادگی داوطلبین برگزار می شوند. این برنامه ها معمولا به صورت دو هفته ای نوشته شده اند و بودجه بندی برای مطالعه دروس طی دو هفته به داوطلبین ارائه می کنند. برنامه آزمون های آزمایشی تا حد امکان بهترین برنامه برای دانش آموزان است تا دروس را به موقع مطالعه کنند و برای مرور دروس در چندین مرحله فرصت وجود داشته باشد.

علاوه بر برنامه آزمون های آزمایشی ، دانش آموزان می توانند از مشاوران تحصیلی هم کمک گرفته و برنامه مطالعاتی اختصاصی تری برای خود داشته باشند.

یک نمونه از برنامه آزمون های آزمایشی را در زیر مشاهده می کنید:

برنامه آزمون های آزمایشی کنکور ویتامین 100

  1. مطالعه کتاب درسی

نکته بسیار مهم ، مطالعه کتاب درسی است زیرا اساس سوالات کنکور کتاب درسی است و دانش آموزان نباید مطالعه ی کتاب درسی در راه رتبه برتر شدن در کنکور را فراموش کنند.

مطالعه ی کتاب درسی بخشی جدا نشدنی از مسیر کنکور است.

یکی از مهم ترین دلایل ، شباهت ادبیات و نوشتار کتاب درسی در بسیاری از موارد با سوالات کنکور است و دانش آموزی که کتاب درسی را مطالعه کرده باشد سر جلسه تسلط بیشتری خواهد داشت.

  1. منابع آموزشی مناسب مطابق با کتاب درسی

مورد دیگر در مسیر رتبه برتر شدن در کنکور انتخاب منابع آموزشی مطابق با کتاب درسی است . کتابی که حاوی درسنامه کامل باشد تا دانش آموز به خوبی متوجه مطالب شود و فهم ادبیات کتاب و مطالب آن آسان باشد . همچنین دارای تست های قوی باشد تا دانش آموز به خوبی خود را محک بزند و با انواع تست ها آشنا شود تا در حد امکان فرد سر جلسه با تست جدیدی روبرو نشود.

  1. افزایش مهارت تست زنی

مورد بسیار مهمی که وجود دارد مهارت تست زنی است که به جرات می توان گفت اهمیت بیشتری از مطالعه دارد و از اصول اساسی رتبه برتر شدن در کنکور است . افراد موفق در آزمون های آزمایشی و کنکور کسانی هستند که مهارت تست زنی و آزمون دادن را به خوبی کسب کرده باشند.

شما باید سعی کنید مباحث مربوط به هر آزمون را به طور کامل در کمترین زمان ممکنی که نیاز دارید مطالعه کرده و به تست زنی مباحث بپردازید . تست زنی باعث تثبیت بیشتر و موثرتر دروس نسبت به مطالعه بیشتر دروس در ذهن شما و تسلط شما می شود و مهارت تست زنی شما را افزایش می دهد.

  1. شرکت در آزمون های آزمایشی

از مهم ترین گام های موفقیت در کنکور ، شرکت در آزمون های آزمایشی و سنجش میزان تسلط بر مطالب توسط داوطلب است.

یکی از مهم ترین عوامل سنجش میزان فراگیری دروس و آمادگی دانش آموز ، آزمون آزمایشی آنلاین می باشد که فرصتی برای به چالش کشیدن خود و تقویت مهارت آزمون دادن است.

با توجه به رقابت شدید در رشته تجربی ، دانش آموزان کنکوری با شرکت در آزمون های آنلاین دوازدهم تجربی مهارت آزمون دادن و تست زنی خود در آزمون را تقویت می کنند . مهارت آزمون دادن مهم ترین فاکتور موفقیت در آزمون ها است بنابراین دانش آموزان باید برای رتبه برتر شدن در کنکور به اندازه کافی در آزمون دادن خبره شوند.

آزمون های آزمایشی کنکور ویتامین 100

  1. استفاده از تجربه رتبه های برتر

استفاده از تجربه رتبه های برتر کنکور بی شک تاثیر بسزایی در رشد و روند رو به جلوی دانش آموزان خواهد داشت.

استفاده از تجربه آنها و طی مسیر های میان بری که رتبه های برتر خود طی کرده اند ، پاسخ به سوالات دانش آموزان و رفع ابهامات مسیر کنکور ، ایجاد انگیزه در دانش آموزان و حتی رفع اشکال های درسی از جمله فواید ارتباط با رتبه های برتر کنکور است .

  1. ساعت مطالعه ی بالا ، لازمه ی رتبه برتر شدن

مسلما هیچ کس بدون زحمت و تلاش به هدف دلخواه خود نخواهد رسید . رتبه برتر شدن در کنکور هم هدفی بزرگ است و تلاش مورد نیاز خود را می طلبد بنابراین لازمه ی این هدف ، مطالعه  دروس اختصاصی و عمومی به موازات هم در روز و افزایش تدریجی ساعت مطالعه در روز است . بنابراین هر شخص باید با توجه به توانایی خویش ساعت مطالعه خود را تنظیم کند و به مرور افزایش  دهد.

  1. حل تست های کنکور سال های قبل

حل تست های کنکور سال های اخیر از جنبه آشنایی با تیپ بندی سوالات و سوالات پر تکرار در کنکور و شبیه سازی حضور در جلسه کنکور توسط خودتان برای ایجاد آمادگی برای شرکت در کنکور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  1. شرکت در آزمون های جامع و شبیه ساز کنکور و جمع بندی کامل و اصولی

مورد بسیار مهم در راه رتبه برتر شدن در کنکور شرکت در آزمون های جامع و شبیه ساز کنکور فوایدی مشابه حل سوالات کنکور سال های قبل دارد. علاوه بر آن شما در آزمونی شرکت می کنید که به طور اختصاصی برای کنکور شما طراحی شده و سعی شده سوالاتی طراحی شود تا مطالبی که در کتاب های درسی و آزمون های سال تحصیلی شما حائز اهمیت و پر تکرار بوده به طور اختصاصی آورده شوند تا بیشترین مشابهت با آنچه از کنکور انتظار می رود برای شما رقم بخورد و آمادگی حداکثری را به دست آوردید.

علاوه بر همه اینها آزمون های جامع فرصتی برای جمع بندی دروس هستند تا دروس را یکبار دیگر مطالعه کنید و ببینید که در چه مباحثی ضعف بیشتری دارید و به رفع آن بپردازید تا آمادگی حداکثری شما برای کنکور صورت بگیرد.

 

در نهایت با افتخار …

اگر هنوز سوالات و مشکلاتی دارید و نیاز به مشاوره بیشتری در راه موفقیت و رتبه برتر شدن در کنکور دارید می توانید سوالات خود را از گروه آموزشی ویتامین 100 بپرسید . همچنین از نکات و مطالبی ویژه ای که رتبه های برتر کنکور برای استفاده ی شما در سایت ویتامین 100 قرار داده اند ، می توانید دیدن کنید.

رتبه های برتر کنکور

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 3,50 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×