جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

تاکید وزارت بهداشت بر رایگان بودنِ درمان کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با این حساب این بیمار و بیماران مشابه باید بدون پرداخت پول ترخیص شوند، خاطرنشان کرد: بله همین طور است و دیگر نیازی به پرداخت وجه نیست.

خبرگزاری فارس: کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص اینکه به تازگی فیلمی در شبکه های مجازی دست به دست می شود که مردی مدعی است به دلیل بیماری کرونا در بیمارستان بستری شده اما حالا که بهبود یافته به دلیل نداشتن پول از ترخیص وی خودداری می کنند، گفت: وزیر بهداشت روز گذشته ابلاغیه‌ای به تمام دانشگاه های علوم پزشکی داشتند که هر کسی که به دلیل بیماری کرونا بستری می شود از محل منافع طرح تحول سلامت به صورت رایگان درمان شود.

وی افزود: با توجه به این دستور وزیر بهداشت درمان بیماری کرونا برای همه ایرانیان و اتباع خارجی مقیم ایران با استفاده از محل منافع بیمه سلامت و طرح تحول سلامت به نوعی رایگان شده است و ابلاغیه آن هم روز گذشته به همه دانشگاه ها رسیده است.

جهانپور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر بیماران هزینه ۱۰ درصدی که باید بپردازند را نداشته باشند تکلیفشان چیست، گفت: با ابلاغ وزیر بهداشت اصلا نیازی نیست این ۱۰ درصد ها را پرداخت کنند و درمان رایگان است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: این مشکل لاینحلی نیست و بیمار با مراجعه به مددکاری بیمارستان و اشاره به این ابلاغیه وزیر بهداشت به طور اتوماتیک مشکلش حل می شود.

وی در پاسخ به این سوال که با این حساب این بیمار و بیماران مشابه باید بدون پرداخت پول ترخیص شوند، خاطرنشان کرد: بله همین طور است و دیگر نیازی به پرداخت وجه نیست. البته وزارت بهداشت این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

جهانپور در پاسخ به این سوال که برخی از روسای دانشگاه ها مدعی هستند این ابلاغ به آن نرسیده است، گفت: ابلاغیه برای همه روسای دانشگاه‌ها رسیده و این عزیزان احتمالا هنوز کارتابل خود را مشاهده نکرده اند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. بی مادر شدم گفت:

  حرف مجانی یعنی …

  هم جان هم جیب بیمار

  کاش همه دارو ندارم رو میگرفتند جان مادرم رو نمی گرفتند

  رفتارهای کادر درمان که همگی آشنا هستیم

  جناب دکتر را هم نتونستیم یک بار ببینیم

  وزارت بهداشت تمام زندگیمو برداشت

ارسال دیدگاه شما

×