سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

دریافت حق اولاد و عائله‌مندی ۱۴۰۲ بدون سابقه کار

حق اولاد و عائله‌مندی

حذف شرط سابقه کار برای دریافت حق اولاد تا چند ماه آینده

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به حمایت های شورای عالی کار از کارگران گفت: یکی از مباحثی که در شورای عالی کار مطرح شد، این بود که کارگر متأهل در صورتی که سابقه کار هم ندارد حق اولاد دریافت کند.

به گزارش سایت طلا،هادی ابوی, نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهار داشت: یکی از حمایت های شورای عالی کار از کارگران این است که اگر در سال جاری به هر دلیل حقوق کارمندان افزایش یابد, طبق مصوبه ی شورای عالی کار باید حقوق کارگران نیز افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مباحث جدیدی که در شورای عالی کار مطرح شد, بحث عائله مندی کارگران با توجه به بحث جوان سازی جمعیت بود افزود: مقرر شد که در بحث عائله مندی تفاوتی در پرداخت کارگران مجرد و متأهل نباشد.

ابوی گفت: یکی از تصمیمات شورای عالی کار این بود، کارگری که برای اولین بار به کارگاهی می رود، در راستای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، اگر هم سابقه ندارد، اما حق اولاد دریافت کند. در حالی که در قانون قبلی برای این منظور حداقل ۷۲۰ روز سابقه لازم بود. آقای وزیر قول حل شدن این موضوع را طی چند ماه آینده داده اند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد: به دلیل اینکه دستمزد ۱۴۰۲ در آخرین روز سال ۱۴۰۱ تعیین شد, وزیرکار بیان کرد که در اولین جلسه سال ۱۴۰۲ حق مسکن را برای تصویب به دولت ارائه می کند تا در هیأت وزیران تأیید شود. اما قابلیت اجرای این مصوبه از ابتدای فروردین ماه است. تا زمان تصویب این مصوبه در هیأت وزیران درصورتی که بنگاه های اقتصادی در سال جاری کمتر از ۹۰۰هزار تومان پرداخت کنند مکلف به پرداخت مابه‌التفاوت از ابتدا سال جاری هستند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 15, میانگین امتیاز: 3,47 از 5)
Loading...

۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. سعید گفت:

  چطور حق اولاد کارمندان صد درصد افزایش یافت؟؟ پس چرا حق اولاد متولدین ۱۴۰۱ از ۶۰۰ به ۴۰۰ تقلیل پیدا کرد!!!؟؟؟؟
  دولت سال ۱۴۰۰ اعلام کرد حق اولاد کارمندان ۳ برابر میشه بعد دبه کرد گفت فقط به متولدین ۱۴۰۱ تعلق میگیره، بعد برا این بنده خداها افزایش دادن و برا سال ۱۴۰۲ گفتن صد درصد افزایش پیدا می‌کنه که دوباره مثه اینکه دبه کرد و از ۶۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان کاهش دادن! چطور می‌خواهید از جوانی جمعیت حمایت کنین؟؟ اینکه امروز یه چیز بگین و فردا یه چیز دیگه کاری از پیش نمیره!!

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۱
 2. فاطمه بیگی گفت:

  بنظرتون چند ماه برای تعیین حق اولاد کارگرانی که سابقه ندارند ولی فرزند دارند زیاد نیست
  شاید با همین چند ماه انتظار خود به خود سابقه ی ما هم
  ۷۲۰ روز بشه اقایون دیگه خیلی اذیت نشن برای تصمیم به این سختی…. 🥺🥺🥺🥺🥺🥺

  موافقم ۳۸
  مخالفم ۱

ارسال دیدگاه شما

×