سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

جزئیات تمدید گذرنامه تاریخ گذشته برای پیاده روی اربعین

از سرگیری صدور و تمدید گذرنامه‌ها زائران اربعین

سردار مهدی حاجیان؛ سخنگوی فراجا از آمادگی ادارات مهاجرت و گذرنامه برای از سرگیری صدور و تمدید گذرنامه خبر داد و گفت: البته متقاضیان باید بدانند که ظرف ۷۲ ساعت گذرنامه به دست آنها می رسد و بنابر همین موضوع باید برنامه‌ریزی کنند.

تسنیم: سخنگوی فراجا گفت: تاکنون یک میلیون و ۹۶ هزار نفر به کشور بازگشتند و به تدریج موج برگشت زائران در حال افزایش است.

سردار مهدی حاجیان؛ سخنگوی فراجا در خصوص آخرین اقدامات فراجا در خصوص صدور و تمدید گذرنامه اظهار کرد: تا به امروز یک میلیون و ۶۰۰ هزار گذرنامه جدید و ۵۵۰ هزار گذر ویژه اربعین صادر شده و ۴۱۰ هزار گذرنامه منقضی شده نیز تمدید شده‌اند.

سخنگوی فراجا از آمادگی ادارات مهاجرت و گذرنامه برای از سرگیری صدور و تمدید گذرنامه خبر داد و گفت: البته متقاضیان باید بدانند که ظرف ۷۲ ساعت گذرنامه به دست آنها می رسد و بنابر همین موضوع باید برنامه‌ریزی کنند.


(۱۴۰۱/۰۶/۰۵) پلیس: گذرنامه‌های تاریخ گذشته که از شهریور ۱۳۹۱ صادر شده، برای سفر اربعین، از امروز به رایگان تمدید می‌شوند. سردار ذوالقدری رئیس اداره گذرنامه فراجا گفت: از امروز گذرنامه افرادی که تاریخش منقضی شده است برای سفر اربعین و به مقصد کشور عراق رایگان تمدید می‌شوند.
رئیس اداره گذرنامه فراجا گفت: گذرنامه‌های با اعتبار کمتر از شش ماه و گذرنامه‌هایی که از شهریور سال ۱۳۹۱ صادر شده و تاکنون نسبت به تعویض آن اقدام نشده از امروز به صورت رایگان صرفا جهت سفر اربعین و به مقصد کشور عراق تمدید می‌شوند.

وی افزود: امسال در مقایسه با سال گذشته ۴ برابر گذرنامه صادر کردیم. همکاران ما در سالن‌های چاپ به صورت شبانه روزی درحال انجام کار هستند تا گذرنامه‌ها به موقع به دست مردم برسد.

سردار ذوالقدری ادامه داد: صدور برگه گذر ویژه اربعین از امروز آغاز شده و مبلغ آن یک دهم قیمت گذرنامه است؛ این برگه گذر صرفا ویژه سفر اربعین صادر می‌شود.


وزیر کشور: تمدید گذرنامه با مهر پلیس در مرز ممکن نیست

(۱۴۰۱/۰۵/۳۰) وزیر کشور در خصوص صدور برگه تردد موقت یا گذرنامه اختصاصی برای ورود به کشور عراق با طرف عراقی مشغول مذاکره‌ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم، گفت: امکان مهر کردن گذرنامه در مرز وجود ندارد.

تمدید گذرنامه تاریخ گذشته برای پیاده روی اربعین

برای تمدید گذرنامه پیاده روی اربعین مبلغی گرفته نمی شود

فرمانده انتظامی کل کشور از امکان تردد به عراق برای زائرینی که گذرنامه آن‌ها به پایان رسیده است خبر داد. سردار اشتری گفت: برای تمدید گذرنامه مبلغی نباید پرداخت شود و افرادی که می‌خواهند گذرنامه خود را تعویض کنند مراجعه کنند، اما اگر ازدحام جمعیت بود نگران نشوند و در خصوص گذر موقت امسال نمونه‌ها را فرستادیم و در حال پیگیری است و امیدواریم به توافق برسند که اگر به توافق برسند کار سریع‌تر خواهد شد.

وی افزود : بیش از ۳۰ هزار نفر از همکاران در مرز‌ها برای ارائه خدمات به زائران حضور خواهند داشت و ۱۲ هزار نفر از این افراد از یگان‌های ویژه هستند که کار خود را از امروز شروع خواهند کرد و در مرز‌ها تقسیم شدند.

اوگفت : همکاران در پلیس راهور و یگان ویژه برای مسائل امنیتی و تسهیل امورات شهروندان در کنار پلیس گذرنامه و مرزبانی آماده ارائه خدمت هستند.

سردار اشتری با اشاره به اینکه پهباد‌ها و بالگرد‌ها آماده هستند تا با ارائه اطلاعات کافی به همکاران در عبور و مرور زائران تسهیل کنند، گفت: در خصوص گذرنامه‌ها توافقاتی با دولت عراق انجام شده تا آن‌هایی که یک ماه اعتبار داشته باشند، مشکلی نداشته باشد.

آخرین اخبار مرتبط با پیاده روی اربعین امسال را اینجا ببینید

سردار حسین اشتری گفت: همچنین توافق شده تا کسانی که گذرنامه آن‌ها به پایان رسیده با مهر پلیس بتوانند برای کشور عراق تردد داشته باشند و این موضوع برای مرز‌های هوایی، زمینی و دریایی صدق می‌کند و روش آن طی چند روز آینده اعلام خواهد شد.

او گفت : با پلیس عراق توافق شده که به همان اندازه که گیت در مرز‌های ما افزایش پیدا کرده، آن‌ها نیز تعداد گیت‌های خود را ارتقا دهند تا مشکلی در مرز‌ها پیش نیاید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 44, میانگین امتیاز: 4,27 از 5)
Loading...

۱۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. حمید گفت:

  کسانی که برای تمدید گذرنامه پول دادن دفتر پلیس +۱۰ اگر مراجعه کنند پول آنها را برمیگردانند یا خیر؟

 2. صالح گفت:

  برای زدن مهر تمدید موقت گذرنامه حضور خود شخص لازم هست؟

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
 3. محمد مهدی گفت:

  من الان نوبت می خوام برای تمدید گذرنامه پلیس+۱۰ کدوم قسمت باید برم؟

  موافقم ۱
 4. جلیلی گفت:

  سلام، بدون ثبت نام در سامانه سماح میشه از مرز خارج شد؟

  موافقم ۳
 5. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشی برای سرباز فراری های ۳۵ سال به بالا فکری نشده برای اربعین. چرا کسی به فکر این بدبختا نیست؟

  موافقم ۵
  مخالفم ۱
 6. پری توکلی گفت:

  من یک ساله که گذرنامم اعتبار نداره باید مجدد بگیرم؟ یا با مهر پلیس میتونم برم پیاده روی اربعین؟

  موافقم ۸
  مخالفم ۶
 7. اهوازی گفت:

  میخواستم ازاین امکان جدید و عالی که برای زائرین اربعین اتخاذ شده کمال تشکر را تقدیم همه‌ عزیران دست اندرکار بنمایم نایب الزیاره خواهیم بود موفق و سربلند باشید انشاءالله.

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
  • منصور بلر گفت:

   از امام حسین بخواهید این فقر و گرسنگی و تورم و این بی دینی جوانان ما را و ملت ما را که فرا گرفته درست کند. خیلی از مردم هستن که از دین و دیانت زده شده و به دین و نماز و مقدسات توهین می کنند بخاطر مشکلاتی که دولت براشون درست کرده. ای کاش وحدت و دوستی بین مردم بر قرار بود تا تعداد کسانی که می رفتن برای پیاده روی اربعین چندین برابر امسال و سال‌های قبل بود.

   موافقم ۳
   مخالفم ۲
 8. علی اصغر گفت:

  سلام آیا پیاده روی اربعین نیاز به ویزا دارد یا نه؟

  موافقم ۲
  مخالفم ۴

ارسال دیدگاه شما

×
/a>