پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

چرا حساب وکالتی تایید نمی شود؟ مدت زمان تایید حساب وکالتی ایرانخودرو

افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو از بورس کالا و شرکت در قرعه کشی خودرو

علت عدم تایید حساب وکالتی برای سامانه یکپارچه خودرو

بسیاری از متقاضیان شرکت در طرح یکپارچه فروش خودرو داخلی در سامانه esalecar.ir با فرض اینکه خودرو مد نظر ایشان مربوط به یکی از شرکت های خودروساز (ایرانخودرو و سایپا) می باشد و چون قبلاً برای این دو خودروساز حساب وکالتی خود را تعریف نموده اند، نسبت به تعریف حساب وکالتی خود برای سامانه حمایت (صمت) در مهلت مقرر(تمام شده) اقدام نکرده اند و در حال حاضر با پیام حساب وکالتی یافت نشد مواجه می شوند. در حال حاضر از سوی وزارت صمت نیز برای رفع مشکل این دسته از هموطنان و تمدید مهلت معرفی حساب وکالتی اطلاع رسانی نشده است. در صورت اعلام خبر تمدید و … در این صفحه به اطلاع شما همراهان مجله تصویر زندگی خواهیم رساند.

نوبت بعدی ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه در سال جدید

فرصت ثبت نام برای خودروهای داخلی در سامانه یکپارچه خودرو در سال جدید فراهم می شود. امید قالیباف ، سخنگوی وزارت صمت با بیان این مطلب افزود: افرادی که نتوانستند در این طرح ثبت نام کنند در پایان خرداد سال آینده (۱۴۰۲) می توانند یک بار دیگر شانس خود را برای ثبت نام برخی خودروها امتحان کنند.


اطلاعیه ایران خودرو در خصوص تایید حساب وکالتی

در پی طرح سوال از سوی متقاضیان، گروه صنعتی ایران خودرو درخصوص زمان افتتاح حساب وکالتی و امکان ثبت نام قرعه کشی محصولات اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری برنا، در این اطلاعیه ایران خودرو آمده است:

متقاضیانی که قبل از ساعت ۱۱ امروز ۱۸ اسفندماه نسبت به افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه مطابق با مبالغ اعلام شده در بخش نامه اقدام کرده اند، می توانند از ساعت ۱۴ امروز نسبت به ثبت نام در سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو اقدام کنند.
برای متقاضیانی که پس از ساعت ۱۱ امروز ۱۸ اسفندماه تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۹ اسفندماه نسبت به افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه یادشده اقدام کرده‌اند، امکان پیش ثبت نام از ساعت ۱۰ صبح شنبه ۲۰ اسفندماه فراهم شده است.
همچنین متقاضیانی که از ساعت ۲۴ جمعه ۱۹ اسفندماه تا حداکثر ساعت ۱۴ روز ۲۰ اسفندماه به افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه اقدام کنند از ساعت ۱۶ تا ۲۴ شنبه ۲۰ اسفندماه مهلت خواهند داشت تا نسبت به ثبت‌نام اولیه در این طرح اقدام کنند.
در این اطلاعیه تاکید شده، متقاضیانی که پیش از این حساب وکالتی به نام شرکت ایران‌خودرو داشته‌اند نیازی به افتتاح مجدد حساب نداشته و باید نسبت به واریز وجه مورد نظر طبق بخش‌نامه فروش اقدام کنند و در صورت بروز ایراد مراتب را با سامانه پشتیبانی بانک مورد نظر پی‌گیری و ایراد را برطرف کنند.
این زمان بندی براساس اعلام بانک های عامل افتتاح حساب وکالتی برنامه ریزی شده است.
گفتنی است، ایران خودرو با معرفی بانک‌های مهر ایران، رسالت، صادرات، رفاه، ملی، پارسیان، توسعه تعاون، دی، کشاورزی، اقتصاد نوین، آینده، ملت، تجارت، پاسارگاد، ایران‌زمین، پست بانک و موسسه اعتباری ملل، بانک‌های عامل افتتاح حساب وکالتی را به ۱۸ بانک رسانده است.

نحوه تعریف حساب وکالتی برای متقاضیان دو طرح خودرویی

نحوه تعریف حساب وکالتی و واریز وجه برای شرکت در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، به‌ ویژه در رابطه با افراد دارای حساب وکالتی به‌نام ایران‌خودرو، شفاف سازی شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به اینکه قرعه کشی (امروز عصر) شرکت ایران خودرو با ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو همزمان شده و به دلیل ابهام پیش آمده در مورد افتتاح حساب وکالتی از سوی متقاضیان خرید خودرو، امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد که «متقاضیانی که در طرح اخیر فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو ثبت‌نام کرده‌اند اما تا زمانی که نتیجه قرعه‌کشی آن مشخص شود، می‌خواهند، فرصت ثبت‌نام اولیه در طرح یکپارچه خودروهای داخلی را هم از دست ندهند، (البته به شرطی که در طرح ایران‌خودرو برنده اعلام نشوند) می‌توانند از همان حساب وکالتی تعریف شده برای طرح ایران‌خودرو خود هم استفاده کنند و ضروری نیست که دو حساب افتتاح کنند، اما بایستی حتماً موجودی دو طرح معادل ۲۳۰ میلیون تومان (۱۳۰ میلیون برای ایران‌خودرو و ۱۰۰ میلیون تومان طرح یکپارچه خودروهای داخلی) را در حساب خود داشته باشند. ضمن اینکه، آن حساب وکالتی را علاوه بر اینکه وکالت با ایران‌خودروست، با سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نیز وکالتی کنند.»

به گفته وی، «متقاضیان باید نزد بانک عاملی که حساب وکالتی تعریف کرده‌اند، درخواست دهند که برای سازمان حمایت هم حساب مذکور را وکالتی کنند.»

وی تاکید کرد: «البته تنها در صورتی ثبت‌نام در طرح یکپارچه بر قوت خود باقی خواهد ماند که افراد برنده طرح فروش فوق‌العاده اخیر ایران‌خودرو اعلام نشوند. چنانچه افراد جزو برندگان طرح ایران‌خودرو باشند، به هیچ وجه امکان ثبت‌نام در طرح یکپارچه خودروهای داخلی را نخواهند داشت و به صورت اتوماتیک حذف خواهند شد. اما اگر افراد در طرح ایران‌خودرو برنده نشده باشند، می‌توانند ۱۳۰ میلیون تومان (ویژه حساب وکالتی ایران‌خودرو) را برداشت کنند و ۱۰۰ میلیون تومان ویژه طرح یکپارچه را در حساب وکالتی همچنان مسدود نگه دارند.»

سامانه وکالتی بانک های عامل

 • بانک ملی : https://firoozeh.bmi.ir/signin
 • بانک ملت:  https://bastam.bankmellat.ir/bastam/start
 • بانک صادرات: https://sep.bsi.ir/sign
 • بانک تجارت: https://www.tejaratbank.ir/vekalati
 • بانک سپه: https://ebanksepah.ir
 • بانک پاسارگاد: https://bpi.ir
 • بانک پارسیان: https://vekalati.parsian-bank.ir
 • بانک رفاه: https://mehvar.rb24.ir
 • بانک مهر ایران https://customers.qmb.ir/vekalati
 • بانک کشاورزی https://ib.bki.ir/pid186.lmx
 • بانک قرض الحسنه رسالت https://vbank.rqb.ir
 • بانک اقتصاد نوین https://modern.enbank.ir/netway/index
 • بانک آینده https://ba24.ir/advocacy
 • بانک ایران زمین https://otc.izbank.ir/account/ProxyAccountRequest
 • بانک توسعه تعاون https://vb.ttbank.ir
 • بانک دی https://day24.ir/vekalati
 • موسسه اعتباری ملل https://metabank724.com
 • پست بانک https://ib.postbank.ir/netway
 • بانک مسکن https://www.bank-maskan.ir/advocacy
 • بانک سینا https://vbank.esinabank.ir
 • بانک صنعت و معدن https://modern.bim.ir/netway/userAccount/signUp
 • موسسه اعتباری نور https://noorbank.ir
 • بانک کار آفرین https://www.karafarinbank.ir
 • بانک شهر https://ebank.shahr-bank.ir
 • بانک سرمایه https://www.sbank.ir
 • بانک گردشگری https://tourismbank.ir
این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 43, میانگین امتیاز: 3,60 از 5)
Loading...

۷۶ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. علیرضا گفت:

  سلام دوستان، امروز که ۷ فروردین میتونیم ثبت نام وکالتی به حمایت مصرف کننده تغییر بدیم از ایرانخودرو یا نه؟

  موافقم ۲
  مخالفم ۳
  • mahnaz گفت:

   خیر فقط برای کسانی که حساب وکالتی برای سازمان حمایت (در مهلت مقرر) معرفی کردند فرصت ثبت نام داده شده است.

   موافقم ۲
   مخالفم ۲
 2. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید، اگر پلاک ماشین سنگین به نام فرد باشد آیا می تواند در طرح یکپارچه شرکت کند؟

  موافقم ۱
 3. مهران گفت:

  چجوری باید حساب وکالتی رو غیر فعال کنم؟؟؟

  موافقم ۳
 4. حمد گفت:

  من حساب وکالتی بانک تجارت به نام سازمان حمایت وکالتی شده و صد تومان هم بلوکه شده ولی اخطار حساب وکالتی پیدا نشد میده.

  موافقم ۱۰۹
  مخالفم ۴
 5. سروش گفت:

  من میخوام برای خودرو داخلی بدون قرعه کشی محصولات ایران خودرو ثبت نام کنم حسابم بانک ملیه همه موارد لازم انجام دادم ولی پیغام ( اطلاعات وکالتی شما یافت نشد ) میده دلیلش چیه؟! بعضیا میگن بخاطر اینکه بنفع سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان ثبت نشده اینجوریه حداقل اگه میخواین به مردم کمک کنید ثبت نام وکالتی تمدید کنید اصلاح بشه واقعا کلافه و سردرگم شدم کسی نیست درست و حسابی جوابی بده آدم نمیدونه به کدوم مرجع پناه ببره از این همه مشکلات و عدم اطلاع رسانی شفاف و واضح، ملت روانی کردین لطفا بنده رو راهنمایی کنید بنظرتون راهی هست که این مشکل حل بشه…

  موافقم ۱۴۲
  مخالفم ۱۰
 6. نحیب گفت:

  چرا اطلاع رسانی نکردند که حساب وکالتی به نام سازمان حمایت باشد و نه خودروسازان

  موافقم ۱۳۲
  مخالفم ۳
 7. کاربر گفت:

  کسایی که حساب وکالتیشون تایید نمیشه همگی با ۱۲۴ (وزارت صمت) تماس بگیرن بگن تمدید کنه شاید تمدید شد

  موافقم ۹۶
  مخالفم ۳
 8. زم گفت:

  نه خیر فکر نکنم مشکل کسانی که از قبل ایران خودرو را وکالتی کرده بودند و الان هم به این شکل خواستند طرح یکپارچه را ثبت نام کنند حل بشه قالیباف با اطلاع کامل از این مشکل از شبکه خبر امروز صبح اعلام کرد که افرادی که ایران خودرو ثبت نام کرده بودند باعث اخلال در شبکه شدند و به ۹۰۰نفر قول داد تا نفر آخر ثبت نام کنند ایران خودرو؛ خودرو داخلی نیست ما مردم نیستیم و مصرف کننده نیستیم اصلا از فضا اومدیم!!

  موافقم ۶۴
  مخالفم ۳
 9. حسین گفت:

  چرا بانکها گفتن همون حساب وکالتی قبلی کفایت می کند و ضرورت ندارد دوباره بنام سازمان حمایت وکالتی کنید؟

  موافقم ۹۳
  مخالفم ۱
 10. حمیدرضا گفت:

  سلام وقت بخیر, من حساب وکالتی داخل سامانه فیروزه برای خودروی داخلی (صمت) انجام دادم و حساب وکالتی با مبلغ صد تومن به درستی صورت گرفت. اما الان که داخل سامانه یکپارچه ثبت نام میکنم ارور حساب وکالتی موجود نیست میاد! یعنی بانک ملی هنوز اطلاعات رو به درستی ارسال نکرده؟ الانم دوباره چک کردم حساب وکالتی شده بود

  موافقم ۱۱۵
  مخالفم ۱
  • احلام گفت:

   موجودی باید بیشتر از ۱۰۰ میلیون باشه ۵ هزار تومان باید بیشتر واریز میکردین اینو نگفتن و احتمالا حساب شما به وزارت صمت اعلام نشده از طرف بانک به هرکدوم هم که میگی میگن اون یکی باید توی اطلاعیه اش میگفته این موضوع رو

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
   • ریحانه گفت:

    واقعا؟ بانک بهتون گفت باید بیشتر از صد میلیون تومن باشه؟

    • mahnaz گفت:

     بعضی از بانک ها حتما یه ۱۰ هزار تومنی ته حساب نگه میدارند، باید مبلغی که تو حساب وکالتی خودتان واریز می کنید این مبلغ اندک رو هم در نظر داشته باشید. یعنی وقتی تو حسابتون فقط ۱۰ هزار تومن هست نیاید ۹۹ میلیون ۹۹۰ هزار تومن واریز کنید که مانده حساب بشه ۱۰۰ میلیون، اینجوری به مشکل بر میخورید.( به خاطر ۱۰ هزار تومن حساب وکالتی شما تایید نمیشه) البته اگر حساب وکالتی شما جاری باشه این مشکل وجود نداره.

     موافقم ۱
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×