شنبه , ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹

بی توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی آن

بی توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی آن

بی توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی آن

 

اگر زن متاهلی نیاز جنسی زیاد داشت اما همسرش توجهی به این نیاز وی نداشت از نظر اسلام چه حقی دارد ، آیا زن هم میتواند صیغه موقت شود ؟
رابطه جنسی و روحی حیاتی ترین جزء همه ازدواج هاست. از آن جا که رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در ازدواج دارد، تناسب و همخوانی زن و شوهر در این زمینه، ضامن تداوم و سلامت زندگی آنان خواهد بود. به هر حال ما نمی دانیم که علت واقعی کم توجهی شوهر چیست؟

1- بهترین راهکار برای خروج از مشکلات به وجود آمده ،این است که بررسی کنید و ببینید علت و ریشه های بی میلی جنسی و روحی شوهر شما نسبت به شما چیست؟ در قدم اول آن ها را بیابید. در قدم بعدی تمام تلاش و کوشش تان را برای برطرف کردن آن ها به کار بندید.

2- آیا از ابتدای ازدواجتان شوهر شما از لحاظ جنسی و روحی نسبت به شما بی توجه بوده یا نه؟ در هر حال اگر نقطه ضعفی (از نظر چهره یا خلق و خو، نوع پوشش، تناسب اندام و…)در خود احساس می کنید ،به اصلاح هر چه سریع تر آن بپردازید. از حالت انفعال و وادادگی بی ثمر در برابر شوهرتان پرهیز نمایید.بی توج

هی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی

3- بهترین راهکار برای خروج از مشکلات به وجود آمده، بررسی این نکته که آیا علت و ریشه ی این کم توجهی، به عوامل سردمزاجی او بر می گردد و یا نه؟ که اگر این کم توجهی به خاطر طبع سرد ایشان است، این مشکل قابل حل بوده و با رفع این مشکل صلح و صفا و آرامش در زندگی تان سایه خواهد افکند. نیازهای تان در بستری مناسب ارضا خواهد گشت.

4- در حال حاضر، برای حل مشکلات زندگی و درمان شوهرتان، بیش تر به کمک متخصص و روانشناس خانواده و زناشویی احساس می شود. در این حالت می توانید از مشاوران مراکز درمانی معتبر کمک بگیرید.

توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی
5- به هر حال اگر راهکارهای مطرح شده،فایده نکرد، صادق و مهربان و قاطع باشید. هیچ گاه کار را به قهر و دعوا نکشانید. تقصیرها را به گردن او نیندازید، انتقاد نکنید، فقط خیلی آرام به او در مورد مشکلات تان صحبت کنید. بگویید به خاطر اختلافاتی که در روحیات جنسی شما وجود دارد، می خواهید کاری کنید که به بهبود رابطه تان منتهی می شود . برای این کار همکاری بیش تر او کمک می کند. باید برای بهتر شدن ارتباط تان هردو فعالانه رفتار نمایید. برای این امر باید با کنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصان مربوطه و مشاوران اهل فن مراجعه نمایید.

خواهر گرامی!
در پایان مشکل شوهر شما هر علتی که داشته باشد و یا در نهایت درمان بپذیرد و یا نپذیرد، مجاز به روی آوردن به گناه و کارهای ناشایست و پناه آوردن به مرد دیگر نیستید. از نظر شرع مقدس، ارضای جنسی زن شوهردار توسط مردی غیر از شوهرش حرام است. زن نمی تواند چنین کاری انجام دهد . هرگز نباید دامن خود را با ناپاکی و رفتارهای خارج از چارچوب شرع آلوده سازید. رفتار نامناسب و زشت می تواند برای شما اختلالات روانی متعددی را به همراه آورد و شما را از مسیر سعادت دور سازد. وجود احساس خیانت به همسر و ناپاک بودن احساسی است که معمولاً در این دسته از زنان می شناسیم و این مشکلات به سادگی قابل برطرف شدن نیستند.
زندگی خانوادگی و ایجاد آشیانه برای نسل آینده و ارتباط قطعی میان نسل گذشته و آینده، خواسته غریزه و طبیعت بشر است. چند شوهری نه تنها با طبیعت انحصار طلبی و فرزند دوستی مرد نا هماهنگ است(در صورت تعدد شوهر ، تعلق فرزند یه پدر مشخص نیست)، که با طبیعت زن نیز مخالفت دارد. تحقیقات روانشناسی ثابت کرده است که زن بیش از مرد خواهان تک همسری است.

(1) از جهت دیگر زن از مرد فقط عاملی برای ارضای غریزه جنسی خود نمی خواهد که گفته شود هرچه بیشتر، برای زن بهتر. زن از مرد موجودی می خواهد که قلب او را در اختیار داشته باشد ؛ حامی و مدافع او باشد؛ برای او فداکاری نماید و غمخوار او باشد. زن در چند شوهری هرگز نمی توانسته حمایت و محبت و عواطف خالصانه و فداکاری یک مرد را نسبت به خود جلب کند، از این رو چند شوهری نظیر روسپی گری همواره مورد تنفر زن بوده است. چند شوهر داشتن نه با تمایلات و خواسته های مرد موافقت داشته ، نه با خواسته‌ها و گرایش های زنان.

(2) علاوه بر این، یکی دیگر از مشکلاتی که در صورت چند همسری برای زنان ذکر شده، مشخص نبودن پدر برای فرزند می باشد.
تعلق فرزند و معین شدن پدر فرزند، اگر چه تحقیقات امروزی و آزمایش های پزشکی آن را مشخص می کند، اما از نظر روانی همچنان مسئله حل نشدنی است؛ زیرا:

اوّلاً: همان گونه که دانشمندان می گویند: نتایج آزمایش های تجربی صد در صد نیست و احتمال خطای اشتباه انسانی یا … وجود دارد.

ثانیا: مسئله اقناع روحی و روانی پدر و مادر و فرزند چیزی نیست که با آزمایش قابل حل باشد. فرزند می خواهد اطمینان قلبی و درونی یابد که پدر و مادر او واقعی هستند و همین طور پدر و مادر. تا زمانی که اقناع و اطمینان قلبی و درونی صورت نگیرد، به همان نسبت رابطه و پیوند عاطفی بین پدر و مادر و فرزند متزلزل خواهد بود. در صورت تعدد شوهر برای زن، این اطمینان و رابطه عاطفی حاصل نمی شود. یکی از مشکلات امروز در جهان غرب در روابط صمیمی فرزندان و پدر و مادر از همین مسئله ناشی می‌شود.

موفق باشید.

 
برای مطالعه بیشتر در این خصوص رجوع کنید به:
1. مکارم شیرازی، تفسیر نمونه، جلد سوم
2. علامه طباطبایی، تفسیر المیزان، جلد چهارم
پى‏نوشت‏ها:
1.مطهری، مرتضی، مجموعه آثار، تهران، صدرا، ج19، ص 302.
2 . همان، ص 311.

منبع : سایت پاسخگو

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 18, میانگین امتیاز: 3.61 از 5)
Loading...

۷ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. زهرا گفت:

  به این مملکت و این جامعه دیگه امیدی نیست… مرگ به فرهنگ کشور، مرگ به کشوری ک یک جنس رو آدم حساب میکنه اون یکی رو دستمال توالت…

 2. مریم گفت:

  شوهرم معتاده و اصلا باهم رابطه ی جنسی نداریم جوان هستم طلاقم هم نمیده از نظر اسلام من باید چکار کنم اون اگه میل به رابطه نداره و سرد مراجه من حق طلاقمو ندارم

 3. حنا گفت:

  من واقعا متاسفم.مرد هر غلطی بخواد میتونه انجام بده.اما زن…این حرفها و بهونه هایی که میارید عین عدم عدالته.چجوری میگید دین اعتدال؟خدای عادل؟؟؟؟من طبعم گرمه‌. شوهرم سرد.با هزار ترفند و اصرار من ماهی دوبار به خواستم می رسم.بقیه وقت ها بشدت عصبی و داغونم از شدت نیازم.روی شوهرم اصلاح مزاج انجام دادم ولی خودش ذاتا دوست نداره زیاد رابطه داشته باشه. فقط کافیه زن نیاز مرد رو برطرف نکنه.اونوقت حق صیغه و هزار تا کوفت و زهرمار داره.اما زن بیچاره باید مهربون باشه. بد خلق نشه.حق خودارضایی نداره. حق صیغه نداره. در ضمن خودمم سردیجات زیاد میخورم.اینطورنیست ک فقط بخوام شوهرمو تغییر بدم.حتی بارها باهاش حرف زدم.اما حتی اجازه لمس بدن همسرمو ندارم بدش میاد، اونوقت من باید چه غلطی کنم؟اجازه صیغه ندارم واقعاکه

  like icon 11
  dislike icon 1
 4. فاطمه گفت:

  واقعا که چقدر شما جنس مذکر خودخواه هستین…الان مشکل نیاز جنسی خانوماهاس و جای اینکه روی صحبتتون با اقایون باشه باز هم دارین به خانوما میگین این کارو کنید اون کارو نکنید … تو ایران با ما خانوما مثل یه تیکه دستمال کاغذی رفتار میشه کار خودشون رو میکنن و تمام

  like icon 17
  dislike icon 1
  • فریبا گفت:

   آقا یا خانم محترم که این مطلب رو در ظاهر برای رسیدگی به مسائل زنان نوشتی آیا واقعا نمی دونید که بی‌توجهی مردان و وقیح شدنشان در ارتباط گیری با زنان غیر اونقدر راحت شده که زن و همسر خودشون هر چقدر هم خودش رو تحقیر کنه و بخواد جلب توجه کنه پررو تر میشن تا کی باید زنها تلاش کنن که بخاطر توجه مردان هوسباز هی و هی خودشون رو کوچیک کنن، که تازه مردان فک کنن عجب تحفه هایی هستن که روز و شب یک باید تلاش و کوشش در جهت نگهداری رابطه ای داشته باشن که هر لحظه با یک هوسرانی نابود بشه بسه دیگه این پررو کردن مردا بخاطر مرد بودنشون.

 5. سانی گفت:

  خب الان یه مطلب من ۳ سال پیش به قصد ازدواج دائم با یه اقایی ازدواج کردم و ایشون خواستن چند ماه صیغه باشیم تا برای مهمونی اصلی و نگو نقشه داشتن برای سو استفاده جنسی ۴ماه نشده بود که دائما با شکایت من که چرا عقد نمیکنیم و بهانه های جورواجور درنهایت من باردارشدم ایشون بازم عقد نکردن و بچه به دنیا اومد برای شناسنامه پسرم دوباره رفتیم تمدید صیغه نامه و دوباره همون حرفای دروغ که فعلا شناسنامه بچه مهمه و عقد نکردیم الان تقریبا ۴ ماهه از مهلت صیغه دوم ما تموم شده رابطه جنسی ما در ۱ سال اخیر به صفر رسیده شاید تو کل سال چند بار بوده و ایشون نه عقد میکنن و نه صیغه بسیار هم پولدارهستن و باسواد و منم از نظر ظاهر و قیافه از بیست نمره ۱۸ هستم و هیچ مشکل جنسی ای نداریم ولی ایشون میگن من شما رو نمیخوام الان تکلیف من چیه با یه بچه؟دلم رابطه میخواد نمیدونم چکار کنم زندگیمم که معلوم نیست واقعا دارم پیر و عصبی میشم میگید خود ارضایی نکنید حرامه خب رابطه و مرد دیگه ام که حرامه باید چکار کنم البته ایشون به شدت روابط غیر اخلاقی داشتن قبلا و الانم هراز گاهی دارن و این منم که فقط دارم اسیب میبینم.

  • تنها گفت:

   ولا منم سه ساله عروسی کردم همیشه واسه رابطه خودم پیش قدم میشم واز شوهرم میخوام ولی اون تازگیا اینقدر هم پرو شده جواب رد بهم میده منم خیلی عصبی میشم و خود خوری می کنم اخه در این موارد نمیشه باکسی هم صحبت کرد

ارسال دیدگاه شما