جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

بی توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی آن

بی توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی آن

اگر زن متاهلی نیاز جنسی زیاد داشت اما همسرش توجهی به این نیاز وی نداشت از نظر اسلام چه حقی دارد ، آیا زن هم میتواند صیغه موقت شود ؟
رابطه جنسی و روحی حیاتی ترین جزء همه ازدواج هاست. از آن جا که رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در ازدواج دارد، تناسب و همخوانی زن و شوهر در این زمینه، ضامن تداوم و سلامت زندگی آنان خواهد بود. به هر حال ما نمی دانیم که علت واقعی کم توجهی شوهر چیست؟

۱- بهترین راهکار برای خروج از مشکلات به وجود آمده ،این است که بررسی کنید و ببینید علت و ریشه های بی میلی جنسی و روحی شوهر شما نسبت به شما چیست؟ در قدم اول آن ها را بیابید. در قدم بعدی تمام تلاش و کوشش تان را برای برطرف کردن آن ها به کار بندید.

۲- آیا از ابتدای ازدواجتان شوهر شما از لحاظ جنسی و روحی نسبت به شما بی توجه بوده یا نه؟ در هر حال اگر نقطه ضعفی (از نظر چهره یا خلق و خو، نوع پوشش، تناسب اندام و…)در خود احساس می کنید ،به اصلاح هر چه سریع تر آن بپردازید. از حالت انفعال و وادادگی بی ثمر در برابر شوهرتان پرهیز نمایید.

هی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی

۳- بهترین راهکار برای خروج از مشکلات به وجود آمده، بررسی این نکته که آیا علت و ریشه ی این کم توجهی، به عوامل سردمزاجی او بر می گردد و یا نه؟ که اگر این کم توجهی به خاطر طبع سرد ایشان است، این مشکل قابل حل بوده و با رفع این مشکل صلح و صفا و آرامش در زندگی تان سایه خواهد افکند. نیازهای تان در بستری مناسب ارضا خواهد گشت.

۴- در حال حاضر، برای حل مشکلات زندگی و درمان شوهرتان، بیش تر به کمک متخصص و روانشناس خانواده و زناشویی احساس می شود. در این حالت می توانید از مشاوران مراکز درمانی معتبر کمک بگیرید.

توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی
۵- به هر حال اگر راهکارهای مطرح شده، فایده نکرد، صادق و مهربان و قاطع باشید. هیچ گاه کار را به قهر و دعوا نکشانید. تقصیر ها را به گردن او نیندازید، انتقاد نکنید، فقط خیلی آرام به او در مورد مشکلات تان صحبت کنید. بگویید به خاطر اختلافاتی که در روحیات جنسی شما وجود دارد، می خواهید کاری کنید که به بهبود رابطه تان منتهی می شود . برای این کار همکاری بیش تر او کمک می کند. باید برای بهتر شدن ارتباط تان هر دو فعالانه رفتار نمایید. برای این امر باید با کنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصان مربوطه و مشاوران اهل فن مراجعه نمایید.

خواهر گرامی!
در پایان مشکل شوهر شما هر علتی که داشته باشد و یا در نهایت درمان بپذیرد و یا نپذیرد، مجاز به روی آوردن به گناه و کارهای ناشایست و پناه آوردن به مرد دیگر نیستید. از نظر شرع مقدس، ارضای جنسی زن شوهردار توسط مردی غیر از شوهرش حرام است. زن نمی تواند چنین کاری انجام دهد . هرگز نباید دامن خود را با ناپاکی و رفتارهای خارج از چارچوب شرع آلوده سازید. رفتار نامناسب و زشت می تواند برای شما اختلالات روانی متعددی را به همراه آورد و شما را از مسیر سعادت دور سازد. وجود احساس خیانت به همسر و ناپاک بودن احساسی است که معمولاً در این دسته از زنان می شناسیم و این مشکلات به سادگی قابل برطرف شدن نیستند.
زندگی خانوادگی و ایجاد آشیانه برای نسل آینده و ارتباط قطعی میان نسل گذشته و آینده، خواسته غریزه و طبیعت بشر است. چند شوهری نه تنها با طبیعت انحصار طلبی و فرزند دوستی مرد نا هماهنگ است(در صورت تعدد شوهر ، تعلق فرزند یه پدر مشخص نیست)، که با طبیعت زن نیز مخالفت دارد. تحقیقات روانشناسی ثابت کرده است که زن بیش از مرد خواهان تک همسری است.

(۱) از جهت دیگر زن از مرد فقط عاملی برای ارضای غریزه جنسی خود نمی خواهد که گفته شود هرچه بیشتر، برای زن بهتر. زن از مرد موجودی می خواهد که قلب او را در اختیار داشته باشد ؛ حامی و مدافع او باشد؛ برای او فداکاری نماید و غمخوار او باشد. زن در چند شوهری هرگز نمی توانسته حمایت و محبت و عواطف خالصانه و فداکاری یک مرد را نسبت به خود جلب کند، از این رو چند شوهری نظیر روسپی گری همواره مورد تنفر زن بوده است. چند شوهر داشتن نه با تمایلات و خواسته های مرد موافقت داشته ، نه با خواسته‌ ها و گرایش های زنان.

(۲) علاوه بر این، یکی دیگر از مشکلاتی که در صورت چند همسری برای زنان ذکر شده، مشخص نبودن پدر برای فرزند می باشد.
تعلق فرزند و معین شدن پدر فرزند، اگر چه تحقیقات امروزی و آزمایش های پزشکی آن را مشخص می کند، اما از نظر روانی همچنان مسئله حل نشدنی است؛ زیرا:

اوّلاً: همان گونه که دانشمندان می گویند: نتایج آزمایش های تجربی صد در صد نیست و احتمال خطای اشتباه انسانی یا … وجود دارد.

ثانیا: مسئله اقناع روحی و روانی پدر و مادر و فرزند چیزی نیست که با آزمایش قابل حل باشد. فرزند می خواهد اطمینان قلبی و درونی یابد که پدر و مادر او واقعی هستند و همین طور پدر و مادر. تا زمانی که اقناع و اطمینان قلبی و درونی صورت نگیرد، به همان نسبت رابطه و پیوند عاطفی بین پدر و مادر و فرزند متزلزل خواهد بود. در صورت تعدد شوهر برای زن، این اطمینان و رابطه عاطفی حاصل نمی شود. یکی از مشکلات امروز در جهان غرب در روابط صمیمی فرزندان و پدر و مادر از همین مسئله ناشی می‌شود.

موفق باشید.

نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید

برای مطالعه بیشتر در این خصوص رجوع کنید به:
۱. مکارم شیرازی، تفسیر نمونه، جلد سوم
۲. علامه طباطبایی، تفسیر المیزان، جلد چهارم
پى‏ نوشت‏ ها:
۱.مطهری، مرتضی، مجموعه آثار، تهران، صدرا، ج۱۹، ص ۳۰۲.
۲ . همان، ص ۳۱۱.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 76, میانگین امتیاز: 3,82 از 5)
Loading...

۵۳ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. گل خشکیده گفت:

  من از موقعی که ازدواج کردم متوجه سردی و مشکل جنسی شوهرم میشدم هر وقت در موردش چیزی می گفتم همسرم بهانه ای جور میکرد. الان چندساله که فقط سالی دوبار یا سه بار اونم رابطه ی بی کیفیتی داریم که نباشه هم بهتره …میگین من چیکار کنم اهل دکتر رفتن نیست. رابطه ی آخرمون‌ ۵ ماه پیش بود در ضمن من اصلا اهل خیانت نیستم خدایی ناکرده.

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۲
 2. داغون دل شکسته گفت:

  همسرم به دلیل اعتیادش همیشه قهر میکنه منم خیلی اذیت میشم واقعا قلبم به درد میاد وگریه میکنم و از خدا میخوام هیچ وقت بخشیده نشه

  موافقم ۸
 3. پوپک گفت:

  شوهرم همیشه خسته از سرکار میاد و حوصله نداره هرچند من همه ی کاراشو بکنم بازم اجازه نزدیک شدن بهم نمیده اونموقع فقط دوس دارم جیغ بکشم و موهامو بکنم ایا خودارضایی گناهه همچین موقعی؟

  موافقم ۱۵
  • بی نام گفت:

   من خیلی گرمم و بسیار شهوتی جوری که دوست دارم روزی سه بار رابطه داشته باشم اما خانمم سرد هست تمایل ندارد، چند سال ازدواج کردیم.. لطفا بگید چکار کنم؟

   موافقم ۱
 4. فاطمه گفت:

  چه از لحاظ روحی چه از لحاظ جسمی و روانی بی توجهی مرد ضربه سنگینی به زن میزنه

  موافقم ۱۶
 5. ش ش گفت:

  سلام من علاقه زیادی به سکس با همسرم دارم ولی خانمم اصلا راضی نیست نظرش این هست که هفته ای یک بار چه کار کنم حداقل در هفته باید سه بار نزدیکی کنم که راحت باشم غیر از این عصبی میشم از نظر پزشکی آیا راه حلی وجود دارد یا نه و آیا روابط این جوری برای هر دو نفر مضر است. ممنون از راهنمایی شما

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
 6. سوسن گفت:

  سلام، شوهرم۵۰ سالشه و اهل خیانت نیست اما از لحاظ سنی خیلی باهم متفاوتیم ماهی ۱ بار به زور دعوا نزدیکی داریم. اول ازدواج بهتر بود. دیگه نمیتونم تحمل کنم تا بهش میگم و حرف میزنم میگه باز شروع کردی بگیر بخواب. زن هم غریزه داره. دیگه چقدر باید تحمل چیکار کرد میگم برو دکتر، نمیره.

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۵
 7. نسیم گفت:

  اگر همسر تنوع طلب باشد و زنش را از لحاظ جنسی سیر نکند و زن هم شرایط طلاق را نداشته باشد. زن باید چه کند؟

  موافقم ۲۹
  مخالفم ۵
  • سارا گفت:

   من ۲۸ سال سن دارم. شوهرم هم سن خودمه‌. من میل جنسی زیادی دارم اما چند سال که همسرم خیلی سرد و بی میله. ماهی یکی دوبار اگه سکس داشته باشیم. همیشه خسته و بی حوصله س من واقعاً اذیت میشم. حتی شبایی پسر ۵ سالم رو میفرستم خونه مامانم که تنها باشیم اما تفاوتی نداره واسش. خستم. مشاوره هم اصلا نمیره. اگه من خودارضایی کنم گناه داره ؟؟؟؟من هیچ چاره ای دیگه ای نمی بینم؟

   موافقم ۲۷
   مخالفم ۵
 8. پژمرده🥀 گفت:

  منم‌ مثل‌ همه‌ی‌ زن‌ها‌ نیاز‌ جنسی‌ دارم‌ ولی‌ شوهرم‌‌ اصلا‌ بهم‌ توجه‌ نمیکنه. من ۱۵ساله‌بودم‌ که‌ ازدواج‌ کردم‌ الان‌ ۲۸ سالمه‌ و سه‌تا‌ بچه‌‌ دارم‌. تازه‌ امسال فهمیدم‌‌ که‌ شوهرم‌ داره‌ بهم‌ خیانت میکنه‌، رابطمون‌ قبلا‌ خیلی‌ عالی‌ بود‌ ولی
  الان‌‌ دو سه ماهی‌ رابطه‌‌داریم، با این‌ حال‌ قلبم‌ به‌ درد‌ میاد‌ با وجود‌ این‌ همه‌ خوبی که‌ بهش‌ کردم‌ و سه‌ تا بچه‌ براش‌ آوردم‌. خیلی‌ هم‌ خوشگل‌ و خوشتیپم.. نباید‌ با من این‌ کارو بکنه‌.

  موافقم ۳۴
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×