شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

بی توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی آن

بی توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی آن

اگر زن متاهلی نیاز جنسی زیاد داشت اما همسرش توجهی به این نیاز وی نداشت از نظر اسلام چه حقی دارد ، آیا زن هم میتواند صیغه موقت شود ؟
رابطه جنسی و روحی حیاتی ترین جزء همه ازدواج هاست. از آن جا که رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در ازدواج دارد، تناسب و همخوانی زن و شوهر در این زمینه، ضامن تداوم و سلامت زندگی آنان خواهد بود. به هر حال ما نمی دانیم که علت واقعی کم توجهی شوهر چیست؟

۱- بهترین راهکار برای خروج از مشکلات به وجود آمده ،این است که بررسی کنید و ببینید علت و ریشه های بی میلی جنسی و روحی شوهر شما نسبت به شما چیست؟ در قدم اول آن ها را بیابید. در قدم بعدی تمام تلاش و کوشش تان را برای برطرف کردن آن ها به کار بندید.

۲- آیا از ابتدای ازدواجتان شوهر شما از لحاظ جنسی و روحی نسبت به شما بی توجه بوده یا نه؟ در هر حال اگر نقطه ضعفی (از نظر چهره یا خلق و خو، نوع پوشش، تناسب اندام و…)در خود احساس می کنید ،به اصلاح هر چه سریع تر آن بپردازید. از حالت انفعال و وادادگی بی ثمر در برابر شوهرتان پرهیز نمایید.

هی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی

۳- بهترین راهکار برای خروج از مشکلات به وجود آمده، بررسی این نکته که آیا علت و ریشه ی این کم توجهی، به عوامل سردمزاجی او بر می گردد و یا نه؟ که اگر این کم توجهی به خاطر طبع سرد ایشان است، این مشکل قابل حل بوده و با رفع این مشکل صلح و صفا و آرامش در زندگی تان سایه خواهد افکند. نیازهای تان در بستری مناسب ارضا خواهد گشت.

۴- در حال حاضر، برای حل مشکلات زندگی و درمان شوهرتان، بیش تر به کمک متخصص و روانشناس خانواده و زناشویی احساس می شود. در این حالت می توانید از مشاوران مراکز درمانی معتبر کمک بگیرید.

توجهی به نیاز جنسی زن و حکم شرعی
۵- به هر حال اگر راهکارهای مطرح شده، فایده نکرد، صادق و مهربان و قاطع باشید. هیچ گاه کار را به قهر و دعوا نکشانید. تقصیر ها را به گردن او نیندازید، انتقاد نکنید، فقط خیلی آرام به او در مورد مشکلات تان صحبت کنید. بگویید به خاطر اختلافاتی که در روحیات جنسی شما وجود دارد، می خواهید کاری کنید که به بهبود رابطه تان منتهی می شود . برای این کار همکاری بیش تر او کمک می کند. باید برای بهتر شدن ارتباط تان هر دو فعالانه رفتار نمایید. برای این امر باید با کنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصان مربوطه و مشاوران اهل فن مراجعه نمایید.

خواهر گرامی!
در پایان مشکل شوهر شما هر علتی که داشته باشد و یا در نهایت درمان بپذیرد و یا نپذیرد، مجاز به روی آوردن به گناه و کارهای ناشایست و پناه آوردن به مرد دیگر نیستید. از نظر شرع مقدس، ارضای جنسی زن شوهردار توسط مردی غیر از شوهرش حرام است. زن نمی تواند چنین کاری انجام دهد . هرگز نباید دامن خود را با ناپاکی و رفتارهای خارج از چارچوب شرع آلوده سازید. رفتار نامناسب و زشت می تواند برای شما اختلالات روانی متعددی را به همراه آورد و شما را از مسیر سعادت دور سازد. وجود احساس خیانت به همسر و ناپاک بودن احساسی است که معمولاً در این دسته از زنان می شناسیم و این مشکلات به سادگی قابل برطرف شدن نیستند.
زندگی خانوادگی و ایجاد آشیانه برای نسل آینده و ارتباط قطعی میان نسل گذشته و آینده، خواسته غریزه و طبیعت بشر است. چند شوهری نه تنها با طبیعت انحصار طلبی و فرزند دوستی مرد نا هماهنگ است(در صورت تعدد شوهر ، تعلق فرزند یه پدر مشخص نیست)، که با طبیعت زن نیز مخالفت دارد. تحقیقات روانشناسی ثابت کرده است که زن بیش از مرد خواهان تک همسری است.

(۱) از جهت دیگر زن از مرد فقط عاملی برای ارضای غریزه جنسی خود نمی خواهد که گفته شود هرچه بیشتر، برای زن بهتر. زن از مرد موجودی می خواهد که قلب او را در اختیار داشته باشد ؛ حامی و مدافع او باشد؛ برای او فداکاری نماید و غمخوار او باشد. زن در چند شوهری هرگز نمی توانسته حمایت و محبت و عواطف خالصانه و فداکاری یک مرد را نسبت به خود جلب کند، از این رو چند شوهری نظیر روسپی گری همواره مورد تنفر زن بوده است. چند شوهر داشتن نه با تمایلات و خواسته های مرد موافقت داشته ، نه با خواسته‌ ها و گرایش های زنان.

(۲) علاوه بر این، یکی دیگر از مشکلاتی که در صورت چند همسری برای زنان ذکر شده، مشخص نبودن پدر برای فرزند می باشد.
تعلق فرزند و معین شدن پدر فرزند، اگر چه تحقیقات امروزی و آزمایش های پزشکی آن را مشخص می کند، اما از نظر روانی همچنان مسئله حل نشدنی است؛ زیرا:

اوّلاً: همان گونه که دانشمندان می گویند: نتایج آزمایش های تجربی صد در صد نیست و احتمال خطای اشتباه انسانی یا … وجود دارد.

ثانیا: مسئله اقناع روحی و روانی پدر و مادر و فرزند چیزی نیست که با آزمایش قابل حل باشد. فرزند می خواهد اطمینان قلبی و درونی یابد که پدر و مادر او واقعی هستند و همین طور پدر و مادر. تا زمانی که اقناع و اطمینان قلبی و درونی صورت نگیرد، به همان نسبت رابطه و پیوند عاطفی بین پدر و مادر و فرزند متزلزل خواهد بود. در صورت تعدد شوهر برای زن، این اطمینان و رابطه عاطفی حاصل نمی شود. یکی از مشکلات امروز در جهان غرب در روابط صمیمی فرزندان و پدر و مادر از همین مسئله ناشی می‌شود.

موفق باشید.

نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید

برای مطالعه بیشتر در این خصوص رجوع کنید به:
۱. مکارم شیرازی، تفسیر نمونه، جلد سوم
۲. علامه طباطبایی، تفسیر المیزان، جلد چهارم
پى‏ نوشت‏ ها:
۱.مطهری، مرتضی، مجموعه آثار، تهران، صدرا، ج۱۹، ص ۳۰۲.
۲ . همان، ص ۳۱۱.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 341, میانگین امتیاز: 3,83 از 5)
Loading...

۹۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. Sara گفت:

  من یک ساله ازدواج کردم. ولی شوهرم اکثر اوقات خسته‌س. منم ازش رابطه بخوام میگه بخدا خستم بزار پس فردا شب. مشکلم اینه باهاش آخه برای معاشقه و رابطه جنسی نباید وقت قبلی بگیرم از شوهرم که. رابطمونم باب میلم نیست. از بس خسته‌س فقط میخواد زود تموم بشه و بخوابه… اون هر دفعه خواسته من آماده بودم ولی اون بهانه میاره. این مسئله باعث شده عصبی بشم. بیشتر شبها با گریه میخوابم

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
 2. رضا گفت:

  مدت ۳۰ ساله که ازدواج کردم خودم خیلی هاتم ولی زنم مدت ۱۰ ساله که به نیاز جنسی من کم توجهی میکنه میگه مگه تازه عروسم سه تا بچه داریم این کارا یعنی چه؟ مدت سه ساله که در ماهی یه بار اجازه سکس میده اونم سکسی که مثل این میمونه که با یک عروسک داری میکنی هیچ حس و غریزه ای نداره ؟ خسته شدم ؟ چیکار کنم اعصاب و روانم بهم ریخته اهل خیانت هم نیستم؟

  موافقم ۵
 3. جعفر گفت:

  سلام من الان ده سال ازدواج کردم برای سکس همیشه با خانمم مشکل داریم چون سرد مزاج هست بخدا خسته شدم از زندگی

  موافقم ۸۱
  مخالفم ۱۸
 4. مریم گفت:

  چرا زن‌ها به صیغه چند مرد دربیان حرامه ولی مردها حق دارن هر چندتا که دوست داشته باشن صیغه کنند و حلاله. واقعا برام جای سواله

  موافقم ۲۰۹
  مخالفم ۶۸
 5. مهدی گفت:

  خانم من سرد مجاز و بی میل هست بیشتر بخاطر استرس داره دکترا میگن خیلی برای این خانم سخته روزی ۲ یا ۳ بار نزدیکی بکنی بیخیال شو

  موافقم ۶۳
  مخالفم ۳۸
 6. رویا گفت:

  ده ساله ازدواج کردم شوهرم اوایل خوب بود هفته ایی ۲ یا ۳ بار رابطه داشتیم ولی دو سه سال هست دو هفته یکبار رابطه برقرار میکنه. من بسیار گرم مزاجم و هر روزم بخواد نه نمیگم ولی با این رفتارش داغون شدم اکثرن قهر میکنه بی محلی میکنه هر چی ام از نیازهام باهاش صحبت کردم بی فایده بود. چکار کنم😭😭😭

  موافقم ۳۲۶
  مخالفم ۵۴
  • مجید گفت:

   سلام، وقتی همیشه تو حاضر آماده باشی باید هم کم محلی کند من خودم مرد هستم وقتی که نه میشنوم حریص‌تر میشم

   موافقم ۴
 7. زهره گفت:

  شوهر من ازبس مغروره انتظار داره به پاش بیفتم که رابطه داشته باشه خیلی هم گرمه ولی تندوتند میره حموم واسه خودارضایی!!!

  موافقم ۲۳۸
  مخالفم ۱۱۶
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×