دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

مدت اعتبار بیمه اربعین و سقف پوشش و رقم پرداختی زائران پیاده روی اربعین

اعتبار بیمه زائران اربعین تا چه مدت است؟

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی گفت: پوشش بیمه اربعین از لحظه خروج زائران از کشور آغاز شده و تا یک روز پس از پایان سفر ادامه دارد.

حق بیمه اربعین امسال چقدر است؟

به گزارش ایلنا، علی بنیادی نائینی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی گفت: با توجه به تصمیم رئیس جمهور مبنی بر اینکه زائران اربعین باید سفری ارزان و ایمن داشته باشند، صنعت بیمه رقم بیمه پرداختی زائران را همان رقم ۱۸ هزار تومان سال ۹۸ تعیین کرد.
وی ادامه داد: با این نرخ تعیین شده، تعهدات بیمه‌ای زائران تحت پوشش قرار گرفته و سفر زائران ایمن خواهد شد.

بنیادی افزود: با توجه به بالا بودن هزینه‌های درمانی در خاک عراق، علاوه بر اینکه مردم باید با ثبت نام در سامانه سماح بیمه دریافت کنند از موکب داران نیز تقاضا دارم نسبت به دریافت بیمه حوادث، مسئولیت، آتش سوزی و شخص ثالث اتومبیل‌هایشان اقدام کنند تا هزینه‌های احتمالی مرتبط را پوشش دهند.

سقف پوشش بیمه زائران اربعین مشخص شد

سید مجید میراحمدی، رئیس ستاد اربعین و معاون امنیتی و نظامی وزیر کشور در تشریح آخرین وضعیت حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی گفت: تا دقایقی پیش، ۳۶۰ تا ۳۷۰ هزار نفر در سامانه سماح، ثبت نام قطعی کردند. تاکید ما این است که زائران اربعین حسینی ثبت‌نام در این سامانه را به تاخیر نیندازند و آن را به ۲۴ ساعت قبل از سفرشان موکول نکنند، زیرا تاخیر در این کار قدرت برنامه ریزی و پیش‌بینی ما را به هم می‌ریزد.

وی افزود: ما باید تشخیص دهیم که میزان ترابری برای هر یک از مسیر‌ها چه قدر است؛ همچنین ابعاد دیگری است که باید از قبل آماده شود بنابراین تاکید ما این است که عزیزان هر چه زودتر ثبت نام در سامانه سماح را انجام دهند.

میراحمدی با بیان اینکه عزیزانی که در سامانه سماح ثبت‌نام می‌کنند بلافاصله مشمول بیمه می‌شوند، اظهار کرد: زائران با ثبت نام در این سامانه، با مبلغ حداقلی هر نفر ۱۸ هزار تومان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و از خدمات قابل توجهی برخوردار می‌شوند.

رئیس ستاد اربعین ادامه داد: زائران اربعین حسینی با پرداخت ۱۸ هزار تومان، اگر دچار بیماری شوند و نیاز به بستری و عمل جراحی باشد، در کشور عراق که هزینه‌های درمانی بسیار زیاد است، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. همچنین اگر نیاز به انتقال به کشور باشد، با آمبولانس یا وسایل دیگر این کار به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی در تشریح شرایط بیمه زائران اربعین حسینی در سامانه سماح افزود: اگر زائران عزیز با حوادثی مواجه شوند و نقص عضوی اتفاق بیفتد، هزینه‌های قابل توجهی پرداخت خواهد شد؛ به عنوان مثال برای هزینه درمان، اگر بستری شوند تا ۵۰ میلیون تومان تحت پوشش قرار می‌گیرند و اگر خدای ناکرده فوت شوند، تا ۳۰۰ میلیون تومان به خانواده‌ها پرداخت خواهد شد.

میراحمدی اظهار کرد: برگزاری مناسب این حماسه عظیم که باید نزدیک ۵ میلیون زائر را مدیریت کنیم و ابعاد و مولفه‌های مختلفی دارد، جز با همکاری و تشریک مساعی و توجه به تذکرات ستاد مرکزی اربعین، میسر نیست.

رئیس ستاد اربعین درباره صدور گذرنامه برای حضور زائران در این مراسم گفت: ما در سال ۱۳۹۸ یعنی قبل کرونا، ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر داشتیم، در آن مقطع زمانی پلیس گذرنامه یک میلیون و ۳۰۰ هزار گذرنامه صادر کرده بود، اما امسال تاکنون آماری که من از عزیزان گرفتم، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برای گذرنامه ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: این پیداست که ما با یک جمعیت قابل توجهی مواجه هستیم و همه توجه دستگاه‌ها این است که کار‌ها را برای این مراسم تسهیل و ارزان سازی کنند و این موضوع دستور و تاکید ریاست محترم جمهور است.

میراحمدی اظهار کرد: در مورد گذرنامه‌هایی که بعضی از دوستان مصاحبه کردند که حتی با زیر ۶ ماه نیز معتبر خواهد بود، برخی عزیزان بلافاصله به مرز مراجعه کردند، خواهش من این است که این موضوع را به زمانی که ما اعلام می‌کنیم، موکول کنند. وقتی که این اتفاق بیفتد و ما با طرف عراقی به توافق نهایی برسیم، خواهیم گفت که از چه زمانی می‌توانند با این گذرنامه‌ها به مرز مراجعه کنند.

رئیس ستاد اربعین در پایان گفت: تاکید ما این است که زائران عزیز برای جلوگیری از ازدحام در مرزها، حتماً به دفاتر پلیس +۱۰ و محل‌هایی در شهر‌های خودشان که پلیس گذرنامه اعلام می‌کند، مراجعه کنند و امر تمدید را انجام دهند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 14, میانگین امتیاز: 4,21 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. ایرانی گفت:

    ای کاش اعتبار پاسپورت ها دائمی بود .من دو بار تابحال پاسپورت عوض کردم ولی هیچ استفاده ای ازش نکردم .فقط هزینه پاسپورت پرداختم. اگه پاسپورت دائمی میدادن خیلی بهتر بود. خب هر کسی هم که میخواست بره جایی ویزاش رو ازش می‌گرفتند

    موافقم ۶

ارسال دیدگاه شما

×
/a>