پنج شنبه , ۲۶ فروردین , ۱۴۰۰

بیمه مسکن در ترکیه – منبع کتاب ترکی شو

Housing Insurance - بیمه مسکن در ترکیه

در این قسمت میخواهیم در مورد بیمه مسکن در ترکیه صحبت کنیم مطالبی که در این بخش آورده شده از برگرفته از کتاب ترکی شو است. برای راهنمایی در مورد خرید ملک در ترکیه و راهنمای مهاجرت به ترکیه میتوانید کتاب ترکی شو را دانلود کنید و مطالعه نمایید.

آیا بیمه مسکن در ترکیه اجباری می باشد؟

گزینه های زیادی وجود دارند.بطور عجیبی، برای یک کشوری که اصرار دارد از یک شرکت بیمه ترکی برای بیمه خودرو خود استفاده کنید، از شما درخواست می کند مسکن خود را با هر نوع شرکت بیمه که دوست دارید بیمه کنید.

شرکت های بین المللی زیادی وجود دارند که پیشنهاد می کنند املاک را در بیشتر مقاصد معروف سراسر دنیا بیمه کنید و شرکت های داخلی ترکی وجود دارند که پیشنهاد می کنند ملک تان را در ترکیه بیمه کنید.

انواع بیمه ای که آنها پیشنهاد خواهند کرد می تواند متفاوت باشد.

شرکت های بین المللی تمایل دارند هنگام درخواست برای بیمه یا تنظیم حق بیمه به شما بیمه نامه های ساده تر با کمترین چیزها پیشنهاد بدهند.

بیشتر شرکت های بیمه سه نوع بیمه را پیشنهاد خواهند داد:

 1. بیمه برای زمانی که ملک محل سکونت اصلی شما باشد.
 2. بیمه برای خانه هایی که در تعطیلات اجاره می کنید.
 3. بیمه برای خانه هایی که برای تمام یا بخشی از سال اجاره می شود.

شرکت های بیمه مستقر در ترکیه تمایل دارند روش دیگری را انتخاب کنند، یعنی به شما یک منو بدهند که آیتم های بیمه در آنها ذکر شده باشد و شما بتوانید انتخاب کنید، شما چندین آیتم را می توانید بیمه کنید.

به عنوان مثال، در ترکیه معمولا تنها یک بیمه نامه مسکن وجود دارد که اگر ملک شما چند روز در سال خالی باشد می توانید بیمه اضافی به آن اضافه کنید (با حق بیمه مختلف که بستگی دارد ۳۰، ۹۰ یا ۱۸۰ روز در هر سال خالی می ماند یا خیر). همچنین آنها به شما پیشنهاد می کنند  اگر قصد اجاره ملک خود در یک زمان مشخص در سال را دارید یک هزینه اضافه پرداخت کنید.

تا چه مبلغی باید ساختمان را بیمه کنم؟

بیشتر افراد فکر می کنند اگر ارزش خانه هایشان ۳۰۰۰۰۰هزار دلار باشد، آنها باید برای ۳۰۰۰۰۰هزار دلار آن را بیمه کنند. این غلط است.

طبق قوانین بیمه ترکیه (و بسیاری از کشورها)، مبلغی که شما باید برای بیمه پرداخت کنید برابر با مبلغ بازسازی ملک می باشد.

در بسیاری از موارد، این مبلغ می تواند کمتر از ارزش ملک باشد. با این وجود، شما هنوز مالک زمینی خواهید بود که ممکن است ۳۰٪ یا بیشتر از ارزش ساختمان ارزش داشته باشد.

اما، در موارد دیگر مبلغ بازسازی ( که شامل هزینه هر نوع تخریب و پاکسازی آشغال و پاره سنگ از محل می باشد) می تواند بیشتر از ارزش ساختمان باشد. بخصوص اگر شما مالک خانه کلنگی باشید. به عنوان مثال، من در یک ساختمان قدیمی مربوط به قرن ۱۶ زندگی می کنم. از کجا و با چه مبلغی می توانم کارگر استادی پیدا کنم که با روش ماهرانه این ساختمان را که درها و ستون های قدیمی مربوط به قرن ۱۶ دارد بازسازی کند؟

هزینه بازسازی ملک شما چقدر می باشد؟ ارزیابی آن مشکل می باشد. زمانی که شما به این واقعیت پی می برید که همه نیاز دارند که بیمه بشوند کمی متعجب می شوید.

خوشبختانه وبسایت هایی وجود دارند اما ترکی نیستند و به شما کمک خواهند کرد تا هزینه بازسازی یک ملک معمولی را محاسبه کنید.

به عنوان مثال، برای تعیین هزینه بازسازی ملک در انگلستان سرویس اطلاع رسانی هزینه ساختمان  که بخشی از موسسه سلطنتی نقشه بردار رسمی (RICS) می باشد و طبق دستور اداره بیمه گر بریتانیا (ABI) درحال کار می باشد یک وبسایت خیلی دقیق طراحی کرده که به شما این اجازه را می دهد که هزینه بازسازی املاک مختلف را با مساحت های مختلف و مکان های مختلف ارزیابی کنید.

سایت های مشابه ای در کشورهای دیگر در سرتاسر دنیا وجود دارند. آنها می توانند برای هزینه بازسازی ملک شما در ترکیه ایده هایی به شما بدهند.

چه چیزی تحت پوشش بیمه نامه قرار می گیرد؟

لازم خواهد بود که بیمه نامه پیشنهادی خود را بررسی کنید و ببینید معمولا چه چیزهایی تحت پوشش می باشند. اغلب اوقات آنها بطور چشمگیری متنوع هستند.

مطالعه بیمه نامه می تواند پیچیده باشد و شوخی بردار نیست. به همین دلیل است که بیمه نامه های ساده تر طرفدار بیشتری دارند.

پوشش بیمه ای معمولا شامل:

بیمه یک مسکن دائمی

 • بیمه کامل برای خسارات ناشی از باد، سیل،‌آتش سوزی و ضربه….
 • آسیب ناشی از انفجار
 • خروج مواد نفتی از هر دستگاه گرمایشی با سوخت آتش زا
 • آسیب ناشی از شورش یا رفتار های بدخواهانه مردم
 • آسیب ناشی از سقوط درخت، ستون برق…
 • بیمه کامل درمقابل سرقت ملک شما
 • اگر ملک شما غیرقابل سکونت بشود یک محل سکونت جایگزین تحت پوشش بیمه می باشد
 • اگر تعمیر ملک ضروری باشد هزینه های معماری و حرفه ای پوشش داده می شود
 • آسیب ناشی از هجوم حشرات
 • آسیب ناشی از فرونشینی

مواردی که باید از آنها مطلع باشید

 • آیا استخر شنای شما تحت پوشش بیمه می باشد؟ بطور شگفت انگیزی بیشتر بیمه نامه ها پوشش بیمه برای استخر ندارند.
 • هنگام سرقت آیا محدودیتی نسبت به اقلام تحت پوشش وجود دارد؟ بیشتر بیمه نامه های مسکن تنها سرقت اقلامی مانند سیلندر آب گرم، کابل و غیره را تحت پوشش قرار خواهند داد. برخی دیگر محدودیت های مالی برای قیمت این اقلام تعیین می کنند.
 • آیا بیمه نامه بیمه تعهدات عمومی پیشنهاد می دهد ؟ اگر پیشنهاد نمی دهد، شما احتمالا نیاز دارید دنبال بیمه اضافی باشید.
 • آیا پوشش بیمه ای شامل بیمه تعهدات کارفرما می باشد اگر چنین نباشد، شما احتمالا نیاز دارید دنبال بیمه اضافی باشید.
 • آیایک مازاد بالا وجود دارد ( مقداری که شخص شما باید قبل از ترتیب درخواست پرداخت کنید)؟ در بیشتر موارد، این می تواند به عنوان درصد مطالبه عنوان بشود تا یک مبلغ ثابت و می تواند پول زیادی باشد.
 • آیا بیمه قوانین امنیتی خاصی نیاز دارد: هشدارهای مربوط به سارق، دوربین ها و غیره؟ اگر موارد بیمه شده بیشتر از یک مبلغ خاص باشد برخی به قوانین امنیتی نیاز دارند.

بیمه یک خانه تعطیلات

شما برای مسکن دائمی به تمام بیمه ها نیاز دارید اما به علاوه، بیمه نامه باید برای زمانی که ملک خالی می باشد پوشش بیمه ای داشته باشد.

مواردی که باید به آنها توجه کرد:

 • تا چه مدتی ملک می تواند قبل از اتمام پوشش بیمه ای خالی از سکنه باقی بماند؟ در برخی موارد، این زمان می تواند ۳۰ روز باشد. شرکت های دیگر هیچ محدودیت زمانی ندارند.
 • آیا زمانی که خانه خالی است شما ملزم به استفاده از فرایندهای امنیتی هستید؟

بیمه یک خانه تعطیلات که همزمان اجاره شده است

علاوه بر بیمه ای که برای یک خانه تعطیلات لازم خواهید داشت، اگر  یک مدت زمان در سال شما ملک را اجاره می دهید برای آسیب احتمالی توسط مستاجر شما، به پوشش بیمه ای نیاز خواهید داشت.

همچنین احتمالا شما پوشش بیمه ای برای سرقت توسط مستاجران خود را می خواهید.

شما ممکن است یک بند خاص در بیمه نامه اضافه کنید که بتوانید علیه مستاجران خود دادخواست تنظیم کنید ( به عنوان مثال، اگر آنها نتوانند بخاطر سوسک و حشرات در ملک بمانند یا اگر پای آنها به چیزی گیر کند و به خودشان آسیب بزنند). اگرچه برخی از درخواست های مستاجر شما باید در بیمه مشمولیت عمومی پوشش داده بشود، بهتر است که این موارد به روشنی در بیمه نامه ذکر بشود.

مواردی که باید به آنها توجه کرد:

 • آیا بیمه نامه عدم پرداخت اجاره را پوشش می دهد؟
 • آیا بیمه نامه اقلام ارزشمند شما مثل جواهرات را پوشش می دهد؟
 • اگر مستاجران در ملک هستند آیا مازاد مختلف اعمال می شود؟

مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید پیشنهاد میکنیم کتاب کانادایی شو که راهنمای جامعی برای مهاجرت به کانادا برای ایرانیان است را مطالعه کنید. برای دانلود کتاب کانادایی شو میتوانید بر روی مهاجرت به کانادا کلیک کنید.

همچنین برای اطلاع از آخرین قوانین کار در خارج از کشور مثل کار در بلژیک و سایر کشور ها به سایت کوچر مراجعه کنید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 4,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما