یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

بهترین آموزشگاه آشپزی در تهران و معرفی دوره ها

امروزه یکی از راه های آشنایی با فرهنگ عادات و آداب رسوم کشور های مختلف آشنایی با هنر آشپزی و عادات غدایی مردم آن کشور است .
در دنیای مدرن امروز مردم به خوردن غذاهای مختلف متنوع و سالم تمایل زیادی نشان می دهند.
آشپزی در حقیقت هنر تبدیل مواد غذایی خام به انواع غذاهای خوشمزه، مطبوع و سالم است. آشپز نه تنها باید با انواع طرز تهیه غذاها آشنا باشد، بلکه با خواص و فواید آنها نیز آشناست . همچنین پایه و اساس آشپزی نیاز به دانش، مهارت و تحصیلات لازم می باشد زیرا آشپزی به یک حرفه ی کاملا تخصصی تبدیل شده که شما با یک جستجو در اینترنت متوجه خواهید شد که آموزشگاه آشپزی بیشترین و متنوع ترین دوره ها را برای علاقه مندان این حرفه در نظر گرفته است.


 بازار کار و آینده شغلی آشپز

آشپز می تواند در مکان های مختلف از جمله هتل ها، رستوران ها، فست فود ها، مراکز تهیه غذا و یا آشپزخانه های صنعتی کار کند. با داشتن تجربه و صلاحیت کاری کافی می تواند سر آشپز یا مدیر آشپزخانه شود. همچنین می تواند مدیر رستوران شده و به صورت کیترینگ با سازمانها و شرکت های مختلف قرارداد ببندد. آشپز می تواند به طور مستقل کار کرده و برای خود رستوران، فست فود یا مرکز تهیه غذا راه اندازی کند همچنین در دنیای امروزه بر پایی کلاس آشپزی و دوره های آشپزی از استقبال بی نظیر برخوردار خواهد بود.
در این مقاله قصد داریم شما را با دوره های کلاس آشپزی آشنا کنیم تا چنانچه تمایل داشتید در دورهای آموزش آشپزی شرکت کنید بتوانید راحت تر تصمیم گیری و دوره مناسب را انتخاب کنید.آموزشگاه های آشپزی دورهای خاص و متداول طبق استاندارد سازمان آموزش پرورش فنی و حرفه ای برگزار می کنند که در نهایت بتوانید با شرکت در آزمون پایان دوره مدرک رسمی و بین المللی از طرف سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنید.

طرز تهیه انواع غذای ایرانی و ملل در بهترین آموزشگاه آشپزی در تهران : شیرین بیان

لیست دورهای آموزش آشپزی

آشپز درجه ۱ :
در این دوره حدودا آموزش ۵۰ مدل غذاهای سنتی، غذاهای فانتزی، غذاهای ملل، سالاد،پیش غذا، اردور های بین المللی، سوپ ها و مرباها ارائه می گردد.

دوره آشپز درجه ۲ :
در این دوره آموزش تهیه انواع غذاها همچون انواع پتاژ، انواع سالاد و اردور، مربا، پلو، مرغ درسته بریان، بلدرچین، ژیگو، رتی فیله، استیک،پاته،کیش، سوفله، کوفته و شامی و دسر را آموزش دیده و می توانید در مشاغلی همچون مدیر سلف، پست های کار در آشپزخانه و مدیر تدارکات مشغول به فعالیت شوید.

کباب زن و تخته کار :
آموزش ٢۰ مدل انواع کباب شامل انواع کباب های ایرانی و فرنگی ، برگ، جوجه، جوجه اسپایسی لقمه، لوله ای، قبضه ای، کباب های محلی و ملل شامل قفقازی، بختیاری،اسکندر،بلغاری، کباب ماهی با لیمو، کباب تند فیله، کباب ران مرغ چسبناک، کباب با مریم گلی، کباب حلزونی، کباب گل رز

طرز تهیه انواع کباب در بهترین آموزشگاه آشپزی در تهران

در این دوره آموزش انواع کباب های ایرانی و فرنگی از آماده سازی تا مزه دهی (Marinade) و پخت کباب ها به صورت کامل آموزش داده می شود .درخواست اجرای این دوره برای اولین بار توسط این آموزشگاه از سازمان فنی و حرفه ای انجام گرفت . این دوره مورد پسند هر خانواده ی ایرانی و سرآشپزهای حرفه ای هر رستوران خوب ایرانی می باشد .

آشپز سنتی :
همانگونه که از نام این رشته مشخص است شما در این دوره آموزش انواع غذاهای سنتی ایرانی را پشت سر گذاشته و توانایی پخت و کار در یک رستوران سنتی را به آسانی خواهید داشت. ین دوره شامل آموزش انواع خورش ها، پلوها، چلوها، آش ها، کوفته ها، خوراکها، آبگوشت ها، کوکوها، دلمه ها، غذاهای بادنجانی، حلیم، حلیم بادنجان خواهد بود.

آشپز عمومی :
شامل آموزش آشپزی انواع خورش ها، پلوها، چلوها، آش ها، کوفته ها، خوراکها، آبگوشت ها، کوکو ها، دلمه ها، غذاهای بادمجانی، حلیم و …. کاناپ ها املت ها و سوپ ها سالادها و سس ها بنیه و شنیسل ها پاستاها سوخاری ها ماهی ها و میگو ها بیف و استک ها دلمه ها کباب ها آش ها و برانی ها خورش ها کوکو ها می باشد.

طرز تهیه کوفته رو در تهران کجا آموزش میدن؟

آشپزی تخصصی :
آموزش آشپزی تخصصی شامل ۱۱ جلسه است که مجموعه ای از غذاهای فرنگی، ایرانی ، بومی و سالاد ها و سس ها فرایدرایس ها پاستاها چیکن ها گراتن ها سوفله ها پیش غذاها ماهی میگوها فاهیتااستیک ها استیک فوندو ها فیله ها کبابهای بین المللی و با ارائه مدرک بین المللی از فنی و حرفه ای به شما عزیزان آموزش داده میشود.

غذای ملل :
۳۰ مدل غذای ملل به صورتی که در رستوران ها ، مرسوم و قابل شناسایی در تمام دنیاست.

جلسه اول: آشپزی عربیجلسه دوم: آشپزی مدیترانه
جلسه سوم : آشپزی ترکیهجلسه چهارم: آشپزی ایتالیایی
جلسه پنجم: آشپزی آسیای میانهجلسه ششم: آشپزی آسیای شرقی
جلسه هفتم : آشپزی روسی جلسه هشتم: آشپزی آمریکایی
 جلسه نهم: آشپزی آفریقایی جلسه دهم: تاریخچه غذای ملل

غذای ملل شامل: پاستا آربیتا، چیکن آلفردو، پاستا میگو، مرغ گریل شده، چیکن با سس پرتغال، چیکن مدیترانه ای، گراتینه بادمجان، کراکت، پتاژ ها، بیف استراگانف، چکن استراگانف، استیک ها،
سالاد ها، میگوی گریل شده با سس لیمو و مارچوبه، رول استیک، اسپاگتی ها و… چندین رسپی خاص و جدید با گواهینامه با کد بین المللی از فنی حرفه ای

آموزش فینگر فود :
فینگرفودها غذاهای کوچکی هستند که معمولا در مهمانی‌ها برای پذیرایی سرو می‌شوند و علت این نام‌گذاری، خورده شدن آن با دست است. فینگرفود معمولا باید به اندازه‌ای باشد که به یکباره خورده شود. درواقع فینگرفود هر غذایی است که بتوان آن را به شکل لقمه‌ای در اندازه کوچک درست کرد، بنابراین با کمی خلاقیت می‌توان از بسیاری از غذاها فینگر فود درست کرد. در ادامه مطلب طرز تهیه تعدادی از فینگرفودها را بیان خواهیم کرد.
در این دوره ۱۰۰ مدل فینگر فود،پارتی فود،شورینی، تلخینی را در ۶ جلسه ۴ ساعته با گواهینامه بین المللی از فنی حرفه ای دریافت می کنید.

بهترین آموزشگاه آشپزی در تهران با تدریس سرکار خانم حسینی

آشپز مخصوص روز :
آموزش منوی بین المللی شامل انواع بیف ها، استیک ها، شنیتسل ها، برگرها،غذاهای گوشتی، پرندگان، غذاهای پنیری، غذاهای خمیری شامل گراتینه،کباب بره تند، مینی برگر، پاتی مرغ و فلفل، تای برانز یا میگوی تایلندی، مینی پیتزای رولی، کرپ، پنکیک سبزیجات، کباب چوبی با طعم بادام زمینی، بروسکتا، فریتاتا، رول سوسیس، رولت قارچ، مرغ تندوری و …

سالاد ساز و اردورساز :
آموزش انواع پیش غذاها و سالادهای روسی، فرانسوی، ایتالیایی سالاد میگو، سالاد انار، سالاد مرغ و ماست، سالاد جوجه، سالاد لبو،سالاد کرفس، سالاد قارچ، سالاد چنبر، سالاد رایس، سالاد زبان، سالاد لوبیا سبز، سالاد اسپانیولی، سالاد سبزیجات، سالاد رژیمی، سالاد هلندی، سالاد کاری هندی، سالاد نارنج با مرغابی، سالاد چاتنی بادام زمینی، سالاد اینچیلادای مکزیکی، سالاد بادمجان پارمیجانا، اردور پنجره ای، زردآلو با پوشش پنیر، کوفته چیز اونین، مارپیچ های پنیری، برش های پیتا با پنیر و سیر، پفک های پنیری، بیسکویت ماشروم چیز، پای پنیر و اسفناج، بیسکویت میگوی پنیری، کباب گوشت و انبه، کباب با سس عسل، رولت مرغ و گوشت، مارچوبه پیچیده شده در ژامبون، اسپرینگ رول، چاشنی آواکادوو، کوفته اسکاتلندی و …

طباخ آبزیان :
آموزش ٢۰ مدل طبخ انواع غذاهای دریایی شامل ماهی های سرد آب، گرم آب، انواع میگو، خرچنگ، صدف، لابستر

آشپزی با مایکروویو :
آموزش انواع کیک ها، شیرینی ها، غذاهای ایرانی، پلوها، غذاهای فانتزی، غذاهای ملل، پنیردار، انواع کباب ها، فست فود، دسرها، حلواها، دم کردن چای و قهوه، تهیه پیاز داغ و سیر داغ، سرخ کردن کشمش و زرشک، گراتینه، سوفله، پیتزا، پیراشکی گوشت، میتلف، قرمه سبزی، قیمه، خورش کرفس، مرصع پلو، ته چین، لازانیا، پتاژ و سوپ ها، کیک اتریشی، کیک پر، کیک گردویی، کیک نارگیلی، شیرینی آلمانی، شیرینی مارمالادی، شیرینی نخودچی، شیرینی برنجی، شیرینی گردویی و …

شرایط و ویژگی های یک آشپز

برای این حرفه بعد از علاقه مند بودن آشپز یا سرآشپز باید شرایط دیگری نیز داشته باشد :

  • آشنا به روش های مختلف آشپزی و نظارت بر کیفیت و انتخاب مواد اولیه مناسب و تازه
  • تهیه و پخت انواع غذا مطابق با استانداردها
  •  توانایی مدیریت و کنترل و سازماندهی کلیه کارهای آشپزخانه
  •  داشتن علاقه و سرعت عمل بالا
  • خلاقیت در کارها و ذوق و سلیقه در طرز سرو و تزیین غذا
  • صبور بودن و توان تحمل فشار کاری
  • رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ایمنی و سلامت

پس اگر شرایط لازم را دارا هستید با شرکت در دوره های آموزش آشپزی آینده شغلی خود را تضمین کنید.
هشدار : دارا بودن سلامت جسمانی و نداشتن ناراحتی پوستی و مشکلات تنفسی بویایی و چشایی از لازمه این کار است.
ساعت کاری آشپز معمولا طولانی و فشرده و از صبح تا نیمه شب خواهد بود که البته بسته به محل کارش می تواند متفاوت باشد. بیشترین حجم کاری او در آخر هفته ها و روزهای تعطیل می باشد زیرا مشتریان بیشتری در این روزها دارند.

مدرس آشپزی خانم حسینی

آموزشگاه آشپزی در تهران (شیرین بیان) با مدیریت خانم حسینی کارشناس و داور بین المللی صنایع غذایی – مدرس سازمان صداوسیما مفتخر است تمامی دوره های آموزشی فوق را با تیم حرفه ای خود برگزار کند.

آموزشگاه شیرین بیان با مدیریت سرکار خانم حسینی کارشناس و داور بین المللی صنایع غذایی مدرس سازمان صداوسیما مفتخر است دوره های آموزشی خود را با تیم حرفه ای خود برگزار کند جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره “٢٢١٢١۰۶۴ ” تماس حاصل فرمایید و یا به سایت شیرین بیان مراجعه نمایید. ساعت پاسخگویی از ٩ الی ٢۰

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 23, میانگین امتیاز: 4,22 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×