سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
  • تاریخ انتشار: 12:23 - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  • دسته : اخبار عمومی
  • کد خبر : 236956
  • خبرنگار : 50001

شرایط بازنشستگی جانبازان و آزادگان اعلام شد + راهنمای درخواست

بنیاد شهید و امور ایثارگران

جانبازان واجد شرایط بازنشستگی می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی ایثار درخواست بازنشستگی خود را ثبت کنند.
به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: جانبازان واجد شرایط بازنشستگی می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی ایثار درخواست بازنشستگی خود را ثبت کنند.

در این اطلاعیه آمده است: «با عنایت به تصویب آئین‌نامه اجرایی مواد (۳۸)، (۳۹)، (۴۰)، (۵۳) و (۵۵) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و با پیگیری‌های به عمل آمده در خصوص بازنشستگی جانبازان و آزادگان، سازمان برنامه و بودجه تخصیص بخشی از اعتبار مصوب برای سال ۱۴۰۱ را در وجه بنیاد صادر کرده است، بنابراین با بررسی به عمل آمده هنوز هیچ یک از جانبازان و آزادگان معزز شرایط دریافت ۳۰ سال حقوق حالت اشتغال از بنیاد را نداشته و در این راستا جانبازان و آزادگان معززی که در مرحله اول امکان ثبت درخواست برایشان فراهم گردیده است.

شرایط درخواست بازنشستگی جانبازان و آزادگان

  1. جانباز یا آزاده در قید حیات باشد.
  2. شاغل نباشد. (با توجه به نتایج استعلامات اخذ شده از صندوق‌های بازنشستگی)
  3. دارای رأی از کار افتادگی کلی در سامانه سجایا (آخرین رأی صادره مثبت باشد)
  4. درصد جانبازی ۲۵ درصد و بالاتر باشد.
  5. تا تاریخ ۱۴۰۱/۶/۳۱ دارای ۶۰ سال سن تمام و بالاتر باشد. (برای جانبازان ماده ۳۸)
  6. برای جانبازان تبصره یک ۶۵ سال سن و حداقل ۲۵ سال سابقه پرداخت حقوق حالت اشتغال داشته باشد.

درخواست بازنشستگی خانواده جانبازان و آزادگان فوت شده

لازم به ذکر است که برای ثبت درخواست منسوبین جانبازان و آزادگان متوفی واجد شرایط سامانه در دست طراحی و استقرار است که به محض حصول نتیجه اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین شرایط فوق مربوط به این مرحله از پرداخت‌ها بوده و در مراحل بعدی شرایط لازم اعلام خواهد شد.

محاسبه سال های اسارت و حضور در جبهه به عنوان سنوات

نظر به تماس‌ها و درخواست‌های جانبازان و آزادگان در خصوص محاسبه سنوات اسارت و سنوات حضور در جبهه به عنوان سنوات مؤثر از مبادی ذی‌ربط استعلام شد که در مراحل بعدی اطلاع‌رسانی خواهد شد، بنابراین در این مرحله صرفاً افرادی که ضوابط بالا را داشته مجاز به ثبت درخواست بوده و سایر عزیزانی که مشمول و متقاضی دریافت حقوق و مزایای بازنشستگی هستند، در صورت کسب شرایط در مراحل بعدی می‌توانند برای ثبت درخواست اقدام کنند که به اطلاع این عزیزان خواهد رسید.

آدرس سایت درخواست بازنشستگی جانبازی

همچنین به اطلاع می‌رساند سامانه درخواست بازنشستگی از تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۹ آماده ثبت درخواست بازنشستگی جانبازان معزز بوده و این عزیزان به‌صورت برخط از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی ایثار به آدرس https://my.isaar.ir و یا «سامانه ایثار من» و انتخاب گزینه «درخواست بازنشستگی» می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

لازم به توضیح است این اقدام صرفاً به منزله ثبت درخواست ایثارگر به عنوان نخستین مرحله فرایند پرداخت بوده و پس از بررسی و اقدامات لازم متعاقب آن وجه پاداش واریز می‌شود. با توجه به تبصره (۴) ماده (۱) آئین‌نامه مذکور در زمان ثبت‌نام متقاضیان عزیز اقرار می‌کنند که دارای سابقه اشتغال، بازنشستگی، انفصال از خدمت و بازخریدی خدمت نبوده و قبلاً پاداش پایان خدمت از هیچ دستگاهی دریافت نکرده یا نخواهند کرد و در صورت اثبات خلاف آن بنیاد می‌تواند مبالغ پرداخت شده من غیر حق را از حقوق درخواست کننده مطالبه کند.»

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 3,50 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×
/a>