دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

اگر خبرنگاری و مشمول دریافت اینترنت هدیه روز خبرنگار نشدی، بخون!

خبرنگارانی که اسامی آن‌ها در روز ۳۱ مرداد ماه از سوی معاونت امور مطبوعاتی برای وزارت ارتباطات ارسال شده است، تا ساعت ۱۵ روز شنبه ۵ شهریورماه مهلت دارند با مراجعه به “درگاه ملی خدمات دولت هوشمند”، نسبت به ثبت شماره همراه خود اقدام کنند.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیشتر و طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود، خبرنگارانی که در مرحله اول، مشمول دریافت اینترنت هدیه نشده‌اند، تا روز سه‌شنبه ۲۵ مردادماه مهلت دارند با ورود به بخش خبرنگاران سامانه جامع رسانه‌ها نسبت به تکمیل مدارک و ارسال مستندات خود اقدام کنند تا اسامی آن‌ها به‌عنوان لیست متمم و نهایی ارسال شود.

لیست مذکور پس از بررسی و تأیید نهایی در روز ۳۱ مردادماه برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال شد. بر این اساس، خبرنگاران محترم تا پایان وقت اداری (ساعت ۱۵) روز شنبه ۵ شهریورماه، می‌توانند با مراجعه به “درگاه ملی خدمات دولت هوشمند” به نشانی my.giv.ir نسبت به ثبت شماره همراه خود اقدام کنند.

لیست مذکور، آخرین لیست ارسالی از سوی معاونت مطبوعاتی به وزارت ارتباطات است و پس از پایان مهلت مقرر، اسامی خبرنگاران متقاضی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای فعال‌سازی اینترنت به اپراتورها ارسال می‌شود.


هدیه اینترنت خبرنگاران از امروز فعال می‌شود

مدیرخانه مطبوعات خراسان رضوی گفت: طبق اعلام معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از امروز هدیه اینترنت دولت به خبرنگارانی که اطلاعات آن‌ها در سامانه جامع رسانه‌های کشور تکمیل است، فعال می‌شود.
علی خسروشاهی پاکباز مدیرخانه مطبوعات خراسان رضوی گفت: بدین منظور لازم است خبرنگاران اطلاعات پرونده خود را در سامانه جامع رسانه‌های کشور بروزرسانی و تکمیل کنند، چرا که از این پس اختصاص تسهیلات یا هر نوع کمک حمایتی دولت به خبرنگاران از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور مشروط بر تکمیل و به روز بودن اطلاعات آنان در سامانه انجام خواهد گرفت.

او افزود: از این پس اطلاعات خبرنگاران به صورت ماهانه از سوی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رصد می‌شود، لذا هر خبرنگار باید ضمن تکمیل مدارک و اطلاعات شخصی خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور هر ماه سه اثر خود را در سایت قرار دهد.

مدیرخانه مطبوعات خراسان رضوی ادامه داد: سایت خانه مطبوعات نیز با سایت جامع رسانه‌های کشور متصل بوده و درج اطلاعات در سایت خانه مطبوعات نیز به منزله ثبت آن‌ها در سامانه جامع رسانه‌های کشور خواهد بود، لذا هر نوع بروزرسانی اطلاعات در هر یک از سایت‌های اینترنتی مزبور برای رصد عملکرد خبرنگاران کافی خواهد بود.

خسروشاهی بیان کرد: در دیدار با معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایط دریافت وام خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه تصمیم یکباره از سوی وزیر اتخاذ شده، پس از مشخص شدن جزییات آن از طریق وزارت صمت، نحوه دریافت وام به اطلاع خبرنگاران خواهد رسید.

او تصریح کرد: ایشان در این دیدار نرخ سود وام کمک هزینه خرید لوازم خانگی را ۱۸ درصد با در نظر گرفتن یک ضامن اعلام کردند که اسامی خبرنگاران مشمول دریافت این تسهیلات از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می‌شود.

مدیرخانه مطبوعات خراسان رضوی تاکید کرد: اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی همچنین دیداری با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه سایر مدیران مسئول رسانه‌ها و خبرنگاران در تالار وحدت تهران داشتند، که هدایای نقدی به مدیران مسئول و خبرنگاران حضور یافته در آن مراسم از سوی وزیر اعطا شد.

خسروشاهی اظهار کرد: در دیدار با این مدیران که از خبرنگاران قدیمی شهر مشهد بودند، قول همکاری‌ها و مساعدت‌هایی در خصوص پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها داده شد.

او افزود: پنجشنبه هفته گذشته به مناسبت روز خبرنگار مراسمی با حضور جمع زیادی از خبرنگاران در محل سالن دادگستری این استان برگزار و از آنان تجلیل شد.


معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی توضیحاتی درباره خبرنگارانی که تاکنون مشمول دریافت “اینترنت هدیه روز خبرنگار” نشده‌اند، ارائه کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ خبرنگارانی که تاکنون مشمول دریافت اینترنت هدیه روز خبرنگار نشده‌اند، می‌توانند با ورود به بخش خبرنگاران سامانه جامع رسانه‌ها نسبت به تکمیل مدارک و ارسال مستندات خود اعم از سوابق شغلی، سوابق تحصیلی و اطلاعات حرفه‌ای و تخصصی خود مطابق با راهنمای سامانه در بخش خبرنگاران به نشانی: e-rasaneh.ir/Page_Show.aspx?PageID=20 اقدام و در نهایت، درخواست ارزیابی رتبه روزنامه‌نگاری خود را ثبت کنند تا بعد از بررسی مدارک آن‌ها طی روزهای آینده، اسامی متقاضیان برای وزارت ارتباطات ارسال شود.

بنابر اعلام معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، طی هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مقرر شد که امسال و برخلاف سنوات گذشته که اپراتورها، راساً و بر اساس لیست‌های قدیمیِ خود اقدام به برقراری اینترنت برای خبرنگاران می‌کردند، فهرستِ به‌روزِ خبرنگاران و فعالان رسانه‌ایِ عضو سامانه جامع رسانه‌های کشور به وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ارسال شود.

بر این اساس، خبرنگاران متقاضی اینترنت هدیه همچنان فرصت دارند با ورود به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند از مشمول بودن خود، اطلاع یابند.

هدیه اینترنت روز خبرنگار کی فعال می شود؟

گفتنی است، فهرست خبرنگاران مشمول، پس از مهلت مقرر (پایان روز سه‌شنبه ۲۵ مرداد ماه) برای برقراری اینترنت هدیه، به اپراتورها ارسال خواهد شد.

در مرحله نخست، فهرست خبرنگاران و فعالان رسانه‌‌ای با شرط عضویت فعال در سامانه جامع رسانه‌ها برای دریافت اینترنت هدیه خبرنگاری به وزارت ارتباطات معرفی شدند اما از آنجا که ممکن است برخی از خبرنگاران از این فهرست جا مانده باشند، مقرر شد که فهرست متممی مجددا ارسال شود لذا خبرنگارانی که تاکنون مشمول اینترنت هدیه نشده‌اند، می‌توانند با ورود به بخش خبرنگاران سامانه جامع رسانه‌ها به نشانی: e-rasaneh.ir نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند تا اسامی آن‌ها برای برقراری اینترنت در نوبت بعدی برای وزارت ارتباطات ارسال شود.

شایان ذکر است به دلیل تعداد بالای رسانه های دارای مجوز (۱۲ هزار و ۵۰۰ رسانه) و لزوم پاسخگویی یکسان به نیازهای اصحاب رسانه، همه‌ی امور حمایتی معاونت مطبوعاتی شامل معرفی برای دریافت اینترنت، صندوق اعتباری هنر و .. از طریق این سامانه انجام خواهد شد و تمامی فعالان رسانه‌ای می‌توانند در این سامانه عضو شوند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 5, میانگین امتیاز: 4,20 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×
/a>