شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

چرا ایران خودرو در طرح دوم سامانه یکپارچه حضور ندارد؟

خودرو

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در خصوص عدم حضور ایران خودرو در طرح دوم یکپارچه تخصیص خودرو توضیحاتی ارائه داد.
تقدسی مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: دومین طرح یکپارچه عرضه خودرو برمبنای فرآیند نوبت دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از امروز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ آغاز و متقاضیان تا پایان روز جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ فرصت دارند نسبت به ایجاد حساب وکالتی در بانک‌های اعلامی در سامانه، اقدام کنند.

او گفت: در این طرح گروه خودروسازی سایپا و چندین خودروساز دیگر وجود دارد.در این دوره گروه خودروسازی ایران‌خودرو نیست.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در خصوص عدم حضور شرکت خودروسازی ایران‌خودرو گفت: برای حضور در این سامانه تصمیم گیرنده خود شرکت ایران خودرو است که آیا در این طرح باشد یا خیر؟

تقدسی گفت: در مرحله دوم عرضه خودرو در سامانه یکپارچه خودروسازان محصولات خود را عرضه خواهند کرد، همچنین ممکن است اولویت دریافت برخی محصولات پرتقاضا به سال ۱۴۰۳ موکول شود.

چرا ایران خودرو میدان طرح یکپارچه را خالی کرد؟

گروه صنعتی ایران خودرو، دلیل عدم حضور خود در مرحله دوم فروش طرح یکپارچه تخصیص خودرو را اعلام کرد.

‌ایران خودرو، استقبال بالای مشتریان برای تغییر زمان تحویل تعهدات سال ۱۴۰۳ به امسال و اضافه شدن حدود ۵۳ هزار دستگاه به تعهدات امسال و پر شدن ظرفیت تولید امسال را عامل عدم حضور در مرحله دوم فروش در سامانه یک پارچه تخصیص خودرو اعلام کرد.

در اطلاعیه ایران‌خودرو آمده است: در پی ایجاد شرایط تغییر زمان تحویل خودروهای فروش رفته سال آتی در سامانه یک پارچه تخصیص خودرو، بخش قابل توجهی از متقاضیان، از مشتریان ایران‌خودرو بوده و به انتخاب مجدد محصولات ایران خودرو شامل رانا، تارا و آریسان برای تحویل در امسال اقدام کرده‌اند؛ بر همین اساس، گروه صنعتی ایران خودرو به منظور پاسخ گویی بهتر به مشتریان و ایفای تعهدات ایجاد شده در موعد مقرر، امکان حضور در مرحله دوم فروش یکپارچه را نداشته و ضمن قدردانی از مشتریان برای انتخاب محصولات این شرکت و پوزش بابت عدم عرضه خودرو در مرحله دوم، اطمینان داده که با برنامه‌ریزی انجام شده برای افزایش ظرفیت تولید، محصولات خود را در مراحل بعدی فروش سامانه یکپارچه عرضه خواهد کرد.

این خودروساز همچنین اعلام کرده است: با توجه به این که شیوه فروش در سامانه یک پارچه به صورت اولویت بندی و بدون قرعه‌کشی است، تقاضا برای محصول پرطرفدار هایما بسیار بالاتر از ظرفیت تولید امسال بوده و به همین دلیل در صورت عرضه در مرحله دوم، بسیاری از متقاضیان برای مدت طولانی در صف انتظار می‌ماندند و قطعا تحویل خودروی آنان به سال آینده موکول می‌شد، بر همین اساس، به منظور تکریم مشتریان و جلوگیری از تضییع حقوق آنان، با رایزنی‌های صورت گرفته با شریک خارجی، مقرر شد تا ظرفیت تولید محصولات هایما افزایش یافته و شرایط برای افزایش ظرفیت فروش این محصول نیز فراهم شود تا به این ترتیب امکان ثبت نام برای تعداد بیشتری از متقاضیان در دوره‌های بعدی ثبت نام فراهم شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 9, میانگین امتیاز: 4,00 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. فرزاد ایلامی گفت:

    با سلام اصلا و ابدا این توجیه غیر عقلایی و پیش پا افتاده و پوپولیستی برای عدم حضور ایران خودرو در مرحله دوم فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه قابل پذیرش نیست. به صورت قطعی بیان شده بود که در مرحله دوم ایران خودرو با عرضه هایما حضور خواهد داشت و این خبر در ایکو پرس وابسته به ایران خودرو موجود هست. ضمنا ایران خودرویی که دایه مهربان تر از مادر شده و دل‌نگران متقاضیان خودرو هایمایی که در صف انتظار دریافت خودرو برای سال ۴۰۳ هستند، شده مگه همه خودروهاشو برای سال ۴۰۲ تحویل میده؟!! خب شما خودروتو عرضه می کردی به تعداد ظرفیت سال ۴۰۲ به منتخبین ۴۰۲ عرضه می کردی و مابقی اگه می خواستن و طالب بودن برای دریافت هایما تو سال ۴۰۳ صبر می کردن. ضمنا بسیاری از منابع خبری به صورت غیر رسمی اعلام کردن ایران خودرو با طرح مادران در مرحله دوم حضور خواهد داشت که قطعا باید حضور می یافت. اما چراااا؟! زیرا که ۵۰ درصد سهمیه خودرو متعلق به طرح مادران بود و طبق قانون ایران خودرو و مابقی شرکت ها حق ندارند سهمیه مربوطه رو به مابقی تخصیص دهند. از تعداد خودروهای دور اول خودروهای ایران خودرو ،بایستی ۴۰۰ هزار (حدود ۸۰۰ هزار متقاضی ایران خودرو) رو به طرح مادران اختصاص میداد که به احتمال قریب به یقین این تعداد متقاضی نداشته و می بایستی ظرفیت خالی رو به دور دوم اختصاص میداد که نداده و ضمنا آماری از تعداد شرکت کننده ها در سهمیه های مختلف به ریز و تفکیک ارائه نشده که باید علاوه بر اینکه شرکت را ملزم به حضور در دور دوم کنند این خودرو ساز و مابقی رو ملزم به ارائه آمار شفاف و واضح و دقیق نمایند

    موافقم ۱۶
    مخالفم ۱

ارسال دیدگاه شما

×