دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

زمان واریز مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با افزایش

واریز ما به التفاوت مستمری مهرماه مددجویان سازمان بهزیستی

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از پرداخت ما‌به‌التفاوت مستمری مهرماه مددجویان سازمان بهزیستی خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا انجلاسی اظهار کرد: با همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور ۳۰ درصد افزایش یافت که از آبان ماه به حساب مددجویان مستمری بگیر واریز شد.

وی با بیان این که ما‌به‌التفاوت مهرماه مستمری مددجویان امروز واریز شد، گفت: این ما به التفاوت برای خانواده‌های یک نفره یک میلیون ۲۶۰ هزار ریال، خانوارهای دونفره یک میلیون ۸۰۰ هزار ریال برای خانوارهای سه نفره ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار ریال، برای خانوارهای چهار نفره سه میلیون و ۲۴۰ هزار ریال و خانوارهای پنج نفره و بالاتر ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال پرداخت شده است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان این که مستمری مددجویان از مهرماه ۳۰ درصد افزایش داشته است در خصوص مبالغ جدید مستمری مددجویان گفت: با افزایش ۳۰ درصدی مستمری نسبت به شهریور ماه در خانوارهای یک نفره از ۴۲۰ هزار به ۵۴۶ هزار تومان، در خانوارهای دونفره از ۶۰۰ هزار به ۷۸۰ هزار تومان، در خانوارهای سه نفره از ۸۴۰ هزار به یک میلیون و ۹۲ هزار تومان، در خانوارهای چهار نفره از یک میلیون و ۸۰ هزار به یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان و در خانوارهای پنج نفر و بیشتر از یک میلیون و ۳۲۰ هزار به یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان مستمری افزایش و در آبان ماه واریز شده است.


واریز مستمری مددجویان در آبان ماه همراه با افزایش ۳۰ درصدی

سیدمرتضی بختیاری با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش مستمری مددجویان افزود: مستمری مددجویان به همراه افزایش ۳۰ درصدی شنبه (۲۸ آبان‌ماه) پرداخت می‌شود.

 

افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

همزمان با تصویب لایحه افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور نیز به میزان ۳۰ درصد افزایش یافت و به این ترتیب به مستمری یک مددجو با بعد خانوار یک نفره، حدود ۱۳۰ هزارتومان اضافه می‌شود.

۱۶ مهرماه بود که معاون امور مجلس رئیس جمهور در راستای ارتقای سطح معیشت مردم از جمله کارکنان دولت و بازنشستگان و لزوم رعایت عدالت در نظام پرداخت‌ها و بهبود معیشت آنان، عدالت در توزیع اعتبارات، عادلانه سازی پرداخت‌ها و افزایش قدرت خرید مردم از تقدیم لایحه دو فوریتی متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری به مجلس خبر داد. به دنبال این موضوع نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته جزییات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری را با ۱۹۸ رای موافق تصویب کردند.

مبالغ مستمری معیشتی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی (قبل از افزایش)

پیش از این مبالغ مستمری معیشتی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای خانواده یک نفره ماهانه ۴۲۰ هزارتومان، خانواده دو نفره ۶۰۰ هزار تومان، سه نفره ۸۴۰ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۸۰ هزار تومان و پنج نفره یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده بود که با این افزایش ۳۰ درصدی، به این ترتیب میزان مستمری خانوارها افزایش خواهد یافت.

زمان واریز معوقه مستمری مهرماه مددجویان بهزیستی

در این راستا سیدمرتضی حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور درخصوص زمان پرداخت معوقه مستمری مهرماه مددجویان تحت پوشش به ایسنا، گفت: همزمان با پرداخت مستمری آبان ماه، قرار است دولت مابه التفاوت مستمری مهرماه مددجویان نهادهای حمایتی را نیز پرداخت کند تا آن را به حساب مددجویان واریز کنیم.

مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی چقدر شد؟

به گفته وی، با افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش به این ترتیب مستمری خانوارهای یک نفره ۵۵۰ هزارتومان، دو نفره ۷۸۰ هزارتومان، سه نفره یک میلیون و ۹۰ هزار تومان، ۴ نفره یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و برای ۵ نفر به بالا یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان می‌شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 68, میانگین امتیاز: 4,15 از 5)
Loading...

۶ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. ابوالفضل گفت:

  پس چرا فقط اون ۱۳۰تومن مستمری مهر ماه واریز شده؟

  موافقم ۶
  مخالفم ۵
 2. ابوالفضل گفت:

  باسلام خدمت تمام کسانی که این پیام را میخونن ما که دستمون به جای بند نیست من سرپرست خانواده ام با حقوق ناچیزی که بهزیستی بهمون میده فقط میتونم بگم خدا داره آبرومو حفظ میکنه دخترم امسال رفت اول ابتدای انقدر شرمنده شدم پیشش که حدوحساب نداره فقط ازمسئولین خواهش میکنم به فکر کسانی با شرایط ما باشن هر ماه منتظر یارانه با حقوق ناچیز بهزیستی هستیم چهار نفر با این مبلغ مجبوریم زندگی کنیم فقط خدا کمک کنه

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۱
 3. بنده خــــــــــــدا گفت:

  چرا همیشه تاریخ پرداخت مستمری مدد جویان رو الکی مینویسید، یه تیتر بالا میزنید که ۲۸ آبان یعنی شنبه مستمری واریز میشه ولی تا ۴۸ ساعت یا۷۲ ساعت بعد میبینید پول رو میفرستند! چقدر هم واسه این یه قرون دوزاری که به مردم میدید و به لعنت شیطان هم نمی ارزه توی بوق کرتا میکنید که آهای مردم بدونید که ما یه قرون دیگه به پولتون اضافه کردیم!!! حالا کی این همه پول میدید به مردم خدایی نکرده یه یهو دیدی سیر شدن و از روی شکم سیری اومدن اعتراض کنن، خدایا ما رو ببخش از اینکه ناشکریم و ناسپاسیم از این حکومت فخیمه و کریمه که ۴۳ ساله دارن با تلاش شبانه روز و عرق جبین نفت رو میارن سر سفرهء مردم وخودشون، البته که اونا هم مثل ما رنج بی پولی و حسرت روزگار خوش وآرزوهای دست نیافتنی زیاد دارن حالا شاید یه ذره از اون خطی که بهش میگن خط فقر و ما آخر خطش هستیم! اونا بالاتر باشن حالا کدوم خط خدا عالمه!!!

  موافقم ۴۲
  مخالفم ۴
 4. مینا گفت:

  به خدا منم سرپرست خانواده ام با یک پسر که بیماری میوپاتی داره، ۳ میلیون تومن حقوق میگیرم ۱.۵ میلیون کرایه میدم. ماهی ۴۲۰ هزار تومن بهزیستی به پسرم حقوق پرداخت میکنه ۷۰۰ یارانه جمعا میشه ۴۱۰۰ که با کسر کرایه خونه ۲۶۰۰ میمونه، خوب من با ۲۶۰۰ چیکار کنم؟

  موافقم ۳۴
 5. مجید گفت:

  با این یارانه ناچیز نیازمندان توان خرید ندارند. دولت و مجلس یارانه گروه هدف را متناسب با تورم افزایش دهد. آیا مسئولی می‌تواند با این شرایط گرانی با یارانه ناچیز زندگی کند برای یکبار مشکل معیشت مردم را حل کنید مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند ….

  موافقم ۵۲
  مخالفم ۲
  • دریا گفت:

   ما هم دو نفر هستیم ماهی الان ۷۸۰ بهزیستی حقوق میده با ۶۰۰ یارانه با بدبختی زندگی رو میگذرونیم از مسئولین تقاضای رسیدگی داریم

   موافقم ۲۷
   مخالفم ۳

ارسال دیدگاه شما

×
/a>