جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

زمان واریز مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با افزایش

مستمری آذرماه مددجویان بهزیستی واریز شد

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری آذرماه مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علیرضا انجلاسی، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای بند ۵ قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، مستمری آذر ماه مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور به حساب‌شان واریز شد.

وی افزود: براین اساس مستمری خانوار یک نفره ۵۴۶ هزار تومان، مستمری خانوار دونفره ۷۸۰ هزار تومان و مستمری خانوار سه نفره  یک میلیون و ۹۲ هزار تومان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: همچنین مستمری خانوار چهار نفره یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان و مستمری خانوار پنج نفره و بیشتر یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان است.


واریز ما به التفاوت مستمری مهرماه مددجویان سازمان بهزیستی

(۱۴۰۱/۰۹/۰۸) سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از پرداخت ما‌به‌التفاوت مستمری مهرماه مددجویان سازمان بهزیستی خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا انجلاسی اظهار کرد: با همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور ۳۰ درصد افزایش یافت که از آبان ماه به حساب مددجویان مستمری بگیر واریز شد.

وی با بیان این که ما‌به‌التفاوت مهرماه مستمری مددجویان امروز واریز شد، گفت: این ما به التفاوت برای خانواده‌های یک نفره یک میلیون ۲۶۰ هزار ریال، خانوارهای دونفره یک میلیون ۸۰۰ هزار ریال برای خانوارهای سه نفره ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار ریال، برای خانوارهای چهار نفره سه میلیون و ۲۴۰ هزار ریال و خانوارهای پنج نفره و بالاتر ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال پرداخت شده است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان این که مستمری مددجویان از مهرماه ۳۰ درصد افزایش داشته است در خصوص مبالغ جدید مستمری مددجویان گفت: با افزایش ۳۰ درصدی مستمری نسبت به شهریور ماه در خانوارهای یک نفره از ۴۲۰ هزار به ۵۴۶ هزار تومان، در خانوارهای دونفره از ۶۰۰ هزار به ۷۸۰ هزار تومان، در خانوارهای سه نفره از ۸۴۰ هزار به یک میلیون و ۹۲ هزار تومان، در خانوارهای چهار نفره از یک میلیون و ۸۰ هزار به یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان و در خانوارهای پنج نفر و بیشتر از یک میلیون و ۳۲۰ هزار به یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان مستمری افزایش و در آبان ماه واریز شده است.


واریز مستمری مددجویان در آبان ماه همراه با افزایش ۳۰ درصدی

سیدمرتضی بختیاری با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش مستمری مددجویان افزود: مستمری مددجویان به همراه افزایش ۳۰ درصدی شنبه (۲۸ آبان‌ماه) پرداخت می‌شود.

 

افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

همزمان با تصویب لایحه افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور نیز به میزان ۳۰ درصد افزایش یافت و به این ترتیب به مستمری یک مددجو با بعد خانوار یک نفره، حدود ۱۳۰ هزارتومان اضافه می‌شود.

۱۶ مهرماه بود که معاون امور مجلس رئیس جمهور در راستای ارتقای سطح معیشت مردم از جمله کارکنان دولت و بازنشستگان و لزوم رعایت عدالت در نظام پرداخت‌ها و بهبود معیشت آنان، عدالت در توزیع اعتبارات، عادلانه سازی پرداخت‌ها و افزایش قدرت خرید مردم از تقدیم لایحه دو فوریتی متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری به مجلس خبر داد. به دنبال این موضوع نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته جزییات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری را با ۱۹۸ رای موافق تصویب کردند.

مبالغ مستمری معیشتی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی (قبل از افزایش)

پیش از این مبالغ مستمری معیشتی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای خانواده یک نفره ماهانه ۴۲۰ هزارتومان، خانواده دو نفره ۶۰۰ هزار تومان، سه نفره ۸۴۰ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۸۰ هزار تومان و پنج نفره یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده بود که با این افزایش ۳۰ درصدی، به این ترتیب میزان مستمری خانوارها افزایش خواهد یافت.

زمان واریز معوقه مستمری مهرماه مددجویان بهزیستی

در این راستا سیدمرتضی حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور درخصوص زمان پرداخت معوقه مستمری مهرماه مددجویان تحت پوشش به ایسنا، گفت: همزمان با پرداخت مستمری آبان ماه، قرار است دولت مابه التفاوت مستمری مهرماه مددجویان نهادهای حمایتی را نیز پرداخت کند تا آن را به حساب مددجویان واریز کنیم.

مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی چقدر شد؟

به گفته وی، با افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش به این ترتیب مستمری خانوارهای یک نفره ۵۵۰ هزارتومان، دو نفره ۷۸۰ هزارتومان، سه نفره یک میلیون و ۹۰ هزار تومان، ۴ نفره یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و برای ۵ نفر به بالا یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان می‌شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 144, میانگین امتیاز: 4,28 از 5)
Loading...

۲۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. ناشناس گفت:

  سلام من سرپرست دو فرزند پسر و دختر هستم بخدا اگه کسی رو داشتم که از بچه هام نگهداری کنه به زندگیم خاتمه میدادم جهنم چه فرق داره رو زمین یا زیر زمین، حداقل خجالت نمی کشیدم توی سرما کاپشن ندارن زاهدان آب ها یخ زده بچه هام دمپایی میپوشن ،چه شبها گرسنه میخوابیم مستاجرم غریبم کسی جز خدا نداریم هر جا به ذهنم رسیده نامه نوشتم یه وام بدن ماشین بافندگی بگیرم قسطش میدم اما دریغ

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۳
 2. رحیم رضایی میرقائد از شهرستان لالی گفت:

  کاربران محترم میگن نه سوار از پیاده خبر داره نه سیر از گشنه به این ضرب المثل خوب فکر کنید به نظر من دیگه پیام نمی‌دید که سرتون درد بگیره باسپاس فراوان

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۱
 3. shahnaz firoozi گفت:

  منم سرپرست خانواده هستم و معلول زن هستم کاش حداقل مرد بودم میتونستم یه جایی دستفروشی کنم یه دختر دارم نه حقوقی بجز بهزیستی و یارانه دارم و نه خونه ای از خودم. با این گرونی فقط دلم خواب مرگ میخواد. ماها چه گناهی کردیم که ناتوان شدیم و متاسفانه تو کشورمونم مسئولی نیست رسیدگی کنه به وضعیت من و امثال من. خدا قربونش برمم خسته شده از این همه ظلم و ستم برگشتیم به زمان پیامبران عزیزمون خدایا کمکمون کن مسئولین ما رو ببینن

  موافقم ۲۵
  مخالفم ۳
  • فرگل گفت:

   سلام من تو روستا زندگی میکنم همه کامنت ها رو خوندم سردرد گرفتم قلبم به درد اومد نمی‌دونم چی بگم کاش آنقدر داشتم که تموم هست و نیست زندگیمو فدای شما عزیزان میکردم و به آرامش می‌رسیدم آرامش روحی از جنس خانوم زهرا سلام الله که دیده گانم به فدایش

   موافقم ۲۰
   مخالفم ۶
 4. رجبی گفت:

  مستمری آذر ماه کمیته امداد واریز شده یا نه؟ ممنونم

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۸
 5. زهرا امامدوست گفت:

  یه سوال، این پولی که از کارمندی میگیرید نیاز خانواده شما را تامین می کند یا نه؟ پس چرا مستمری ما را کم می کنید ین پولی که شما واریز می کنید در این دوره زمانه ارزش یک کاپشن یا کفش ………را نداره خواهش می کنم یک لحظه به نظر ما هم ارزش قائل باشید

  موافقم ۳۶
  مخالفم ۲
 6. هوشنگ گفت:

  سلام مستمری کمیته امداد آذر کی واریز میشه؟

  موافقم ۴۸
  مخالفم ۱۴
 7. قانع گفت:

  حرفی برای گفتن نداریم، می‌دونم هر چی بگم برای خودم گفتم، گوش شنوا نیست

  موافقم ۳۲
  مخالفم ۴
 8. یکتا گفت:

  من خودم سرپرست خودم هستم بیماری صرع و مشکل قلبی هم دارم. هزینه ی ویزیت دکتر و خرید دارو خیلی بالاست با این پول ناچیزی که به عنوان مستمری و یارانه هر ماه میدن، فقط هزینه دکتر رو میتونم بدم چیزی برای خرید دارو نمی مونه با این همه مشکلاتی که دارم یارانه معیشتی منو کم کردن، همین ۱۰۰ هزار تومن پول یکی از قرص هام میشد خدا لعنت کنه اونایی که ما رو به این روز انداختن، با وجود مریضی کار هم میکنم همش ۲۵۰۰ حقوقمه که ۱۵۰۰ میره برا کرایه خونه و باقیش هم آب و برق و چیز کمی برا خوردن در حد زنده موندن میمونه.

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۳
 9. احمد گفت:

  سلام، چرا پس حق پرستاری من معلول جسمی حرکتی شدید هستم، واریز نمیکنن، یک سال است که ثبت نام کردم.

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۲
 10. علی گفت:

  با سلام اگه ناشکری نباشه الان سه ساله یه لباس یا کاپشن زمستانی واسه خودم نخریدم شاید واسه کفش و کیف بجه‌ها از شکممون بزنیم و قسطی بخریم اما واسه خودمون ….دیگه چی بگم خودم از خودم شرمنده ام

  موافقم ۵۲
  مخالفم ۶
 11. عباس غفاری گفت:

  مستمری من را قطع کردن سرپرست خانواده هستم مستاجرم نه ماشینی دارم نه زمینی، برای کرایه خانه ماندم

  موافقم ۳۴
  مخالفم ۲
 12. مرتضی گفت:

  من از بهزیستی مستمری میگرفتم دو ساله به خاطر اینکه حقوق بازنشستگی بابام زیاد شده مستمری من رو قطع کردن میگن بابات خرجیتو میده من ۴۷ سالمه بیماری دیستروفی دوشن پیشرونده دارم ازدواج نکردم اون پولی که بهزیستی میداد خرج قرص ویتامین میشد تا فقط بتونم زندگی کنم خجالت میکشم به بابام بگم پول بده و دو ساله دارم به رفتن از این دنیا فکر میکنم اما جراتشو ندارم به نظرم بمیرم بهتره چون همه مشکلات حل میشه

  موافقم ۵۲
  مخالفم ۸
 13. مهدی گفت:

  باسلام، هم خودم دارای معلولیت هم همسرم معلول شدید دارد. مسئولین عزیز بدانید که از مستمری خودم و حق پرستاری همسرم فقط مستمری همسرم پرداخت میشود. دردناکتر اینکه چندین سال به بهزیستی مراجعه کرده و تقاضای وام جهت درمان همسرم نمودم که با بی رحمی توجهی نشده، در نهایت همسرم سکته مغزی کرد و نابینا هم شد. مسئولین بهزیستی شرم و حیا کنید.

  موافقم ۴۱
  مخالفم ۲
 14. ابوالفضل گفت:

  پس چرا فقط اون ۱۳۰تومن مستمری مهر ماه واریز شده؟

  موافقم ۳۱
  مخالفم ۱۱
  • گرسنه و فقیر گفت:

   اینا مردم رو گدا بار آوردن با ثروتی که خود ایران داره، میتونه هرچه معلوله هرچه فقره ریشه کنه با پول خود ایرانی ها، ولی متأسفانه مسئولین فعلا مشغول خوردن هستند و ما پاسخ همدیگه رو میدیم. آیا فکر می‌کنیم یک مسئول اینارو میخونه، نه به خدا، ولی ثروت بزرگ ایران در یک لحظه ۸ میلیون سکه تمام بهار آزادی و ۶۰تن شمش طلا تو این چند روز گم شد یعنی خوردن که میتوانست این فقر با اون ریشه کن شه، لعنت به هر کسی که مردمو به نابودی میکشن، عیب نداره خواهرم ماهم بالاخره خدایی داریم که حقمونو میگیره، درسته خودمونو میکشن و از ترس حرفی برای گفتن نداریم، ولی خدا دیر کار میکنه ولی کار کنه از ریشه کارشو انجام میده.

   موافقم ۱۰
 15. ابوالفضل گفت:

  باسلام خدمت تمام کسانی که این پیام را میخونن ما که دستمون به جای بند نیست من سرپرست خانواده ام با حقوق ناچیزی که بهزیستی بهمون میده فقط میتونم بگم خدا داره آبرومو حفظ میکنه دخترم امسال رفت اول ابتدای انقدر شرمنده شدم پیشش که حدوحساب نداره فقط ازمسئولین خواهش میکنم به فکر کسانی با شرایط ما باشن هر ماه منتظر یارانه با حقوق ناچیز بهزیستی هستیم چهار نفر با این مبلغ مجبوریم زندگی کنیم فقط خدا کمک کنه

  موافقم ۷۱
  مخالفم ۲
 16. بنده خــــــــــــدا گفت:

  چرا همیشه تاریخ پرداخت مستمری مدد جویان رو الکی مینویسید، یه تیتر بالا میزنید که ۲۸ آبان یعنی شنبه مستمری واریز میشه ولی تا ۴۸ ساعت یا۷۲ ساعت بعد میبینید پول رو میفرستند! چقدر هم واسه این یه قرون دوزاری که به مردم میدید و به لعنت شیطان هم نمی ارزه توی بوق کرتا میکنید که آهای مردم بدونید که ما یه قرون دیگه به پولتون اضافه کردیم!!! حالا کی این همه پول میدید به مردم خدایی نکرده یه یهو دیدی سیر شدن و از روی شکم سیری اومدن اعتراض کنن، خدایا ما رو ببخش از اینکه ناشکریم و ناسپاسیم از این حکومت فخیمه و کریمه که ۴۳ ساله دارن با تلاش شبانه روز و عرق جبین نفت رو میارن سر سفرهء مردم وخودشون، البته که اونا هم مثل ما رنج بی پولی و حسرت روزگار خوش وآرزوهای دست نیافتنی زیاد دارن حالا شاید یه ذره از اون خطی که بهش میگن خط فقر و ما آخر خطش هستیم! اونا بالاتر باشن حالا کدوم خط خدا عالمه!!!

  موافقم ۹۱
  مخالفم ۷
 17. مینا گفت:

  به خدا منم سرپرست خانواده ام با یک پسر که بیماری میوپاتی داره، ۳ میلیون تومن حقوق میگیرم ۱.۵ میلیون کرایه میدم. ماهی ۴۲۰ هزار تومن بهزیستی به پسرم حقوق پرداخت میکنه ۷۰۰ یارانه جمعا میشه ۴۱۰۰ که با کسر کرایه خونه ۲۶۰۰ میمونه، خوب من با ۲۶۰۰ چیکار کنم؟

  موافقم ۷۷
  مخالفم ۴
 18. مجید گفت:

  با این یارانه ناچیز نیازمندان توان خرید ندارند. دولت و مجلس یارانه گروه هدف را متناسب با تورم افزایش دهد. آیا مسئولی می‌تواند با این شرایط گرانی با یارانه ناچیز زندگی کند برای یکبار مشکل معیشت مردم را حل کنید مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند ….

  موافقم ۹۳
  مخالفم ۸
  • دریا گفت:

   ما هم دو نفر هستیم ماهی الان ۷۸۰ بهزیستی حقوق میده با ۶۰۰ یارانه با بدبختی زندگی رو میگذرونیم از مسئولین تقاضای رسیدگی داریم

   موافقم ۷۹
   مخالفم ۸

ارسال دیدگاه شما

×