یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

بالاخره افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ابلاغ شد

افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

مصوبه شورایعالی کار برای بازنشستگان کارگری ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (۲۷ مرداد)، سرپرست وزارت کار در جمع بازنشستگان و در حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در بندر انزلی، عین مصوبه شورایعالی کار برای افزایش مستمری بازنشستگان را ابلاغ کرد.

با این حساب، مستمری بازنشستگان سایر سطوح ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان مبلغ ثابت افزایش خواهد یافت.

محمدهادی زاهدی وفا در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: در گذشته تصمیم‌های حرفه‌ای برای صندوق‌ها گرفته نشده و نتیجه آنها این شده که منابع صندوق‌ها متکی به بودجه دولت شود. این در حالی است که باید رفتار اقتصادی منطقی داشت و بر اساس فرمول اقتصادی سیاستگذاری شود.

وی با بیان اینکه طبق قانون سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی باید همسان‌سازی انجام شود گفت: این صورت‌مسئله بزرگی است که با کمک اصحاب رسانه باید حل شود.

زاهدی وفا گفت: در همین راستا اختیارات هیات وزیران به هیات امنای تأمین اجتماعی تفویض شد. باید در چارچوب مصوبه شورای عالی کار تصمیم می‌گرفتیم اما محدودیت‌های منابع وجود دارد. وی خاطرنشان کرد: در خصوص حقوق بازنشستگان جلسه‌های مختلفی با نمایندگان آنان گذاشتیم. سرپرست وزارت کار با تاکید بر اینکه منزلت بازنشستگان باید حفظ شود گفت: باید حقوق و دارایی مثل زمین، ساختمان یا سهام به آنها واگذار شود. وی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم گفت: کارهای سختی که در ۴۰ سال گذشته باقی‌مانده بود و همه دولت‌ها از آن سر باز می‌زدند را این دولت انجام داد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 14, میانگین امتیاز: 4,29 از 5)
Loading...

۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. صفاری گفت:

  چرا به زنانی که شوهران بیمار و بیکار دارند حق عائله مندی نمی دهید در حالی که به مردانی که زن آنها حقوق دولتی دارند حق عائله مندی داده می شود به خاطر تحکیم خانواده هم که شده حق این دسته زنان را بدهید تعداد این زنان که وضعیت آنها در سامانه مشهود است اندک است زیرا اکثر این زنان به دلیل بی توجهی دولت ها به آنها زندگی زناشویی را ترک کرده اند و وضع نابسامانی دارند.

 2. عرفان گفت:

  آقای رییسی انگار پول بازنشسته‌ها ارث باباش بود می‌خواست با قانون من در آوردی با ده درصد سر بازنشسته بدبخت رو کلاه بذاره همه مسئولین چند صد میلیون درامدشونه ماهیانه، به بازنشسته که میرسه عقدشون می گیره. الان پنج ماه ملت رو گیج کردن، هر هفته جلسه جلسه جلسه انگار آپولو می خوان هوا کنند.

 3. بازنشسته گفت:

  اگر آقای موسوی لطف کند مقداری از مابه التفاوت مستمری را اوایل شهریور پرداخت کند شاید کمی از رنج بازنشسته ها کاسته شود.

  موافقم ۳
 4. محمد گفت:

  این افزایش شامل بازنشستگان سال ۱۴۰۱ هم میشود ؟

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
 5. رضا ن گفت:

  ممنون که پس از کلی عذاب دادن بازنشسته ها و حال گیری خلاصه مبلغ ۳۸ درصد ابلاغ شد

  موافقم ۹
  مخالفم ۱

ارسال دیدگاه شما

×
/a>