دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

ازدواج اشتراکی پدیده جدید در اروپا (Open Marriage)

Open Marriage

Open Marriage (ازدواج اشتراکی) که به طور تحت اللفظی ازدواج باز یا اشتراکی ترجمه میشود به رابطه ای گفته میشود که دو جنس مخالف باهم پیمان ازدواج میبندند اما در این نوع ازدواج هردوطرف مجاز هستن در هرزمان با شخص ثالثی وارد رابطه شوند.

 

Open Marriage (ازدواج اشتراکی)

 

ازدواج باز انواع مختلفی دارد. یکی از انواع آن Swinging هست که مشخصا اشاره به برقراری رابطه جنسی با شخص ثالث دارد. معمولا در این نوع ازدواج مبادله همسر نیز صورت میگیرد.

و نوع دیگر Polyamory نام دارد که در این ازدواج دو طرف میتوانند غیر از همسر خود با شخص ثالث نیز رابطه عاطفی و عاشقانه برقرار کنند که معمولا بدون داشتن رابطه جنسی میباشد.

 

Open Marriage (ازدواج اشتراکی)

 

البته در اینجا شخص ثالث بدین معنا نیست که فقط میتوان با شخص سومی وارد رابطه شد. بلکه تعداد این اشخاص نامحدود است و زوج ها میتوانند با هرتعدادی که بخواهند همزمان رابطه داشته باشند.

تحقیقات نشان میدهد در کشورهای غربی بسیاری از مردم مخالف این نوع ازدواج بوده و آنرا نادرست میدانند. نگرش منفی جامعه نسبت به این ازدواج باعث شده زوج هایی که این نوع پیوند را بین خود بسته اند آنرا از اقوام و نزدیکان و دوستان خود پنهان نگه داشته و در نتیجه رفتارهای اجتماعیشان نیز محدود شود.

همچنین از لحاظ قانونی نیز Open Marriage جرم محسوب میشود. حتی اگر با رضایت دو طرف همراه باشد. ضمنا نوع دوم آن یعنی Polyamory نیز علیرغم عدم وجود رابطه جنسی بین طرفین، به منظور حمایت از حقوق مالکیت فردی و زناشویی جرم محسوب میشود.

وقتی که یکی از عوامل کانال من و تو درباره این پدیده در ایران سوال میکند :

 

وقتی که یکی از عوامل کانال من و تو درباره این پدیده در ایران سوال میکند

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 10, میانگین امتیاز: 3,40 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×
/a>