چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

احتمالا اسم بیت کوین در چند وقت گذشته به گوشتان خورده باشد و حتی چیزهایی در موردش می‌دانید؛ بیت کوین موفق‌ترین نمونه از میان صدها ارز رمزنگاری شده است که اصطلاحا در زبان عامیانه به آن‌های ارزهای مجازی و یا حتی پول مجازی هم گفته می‌شود. اما چیزی که این روزها بیشتر از خود بیت کوین مورد توجه قرار گرفته و درهای جدیدی را به روی صنایع مختلف باز کرده است تکنولوژی بلاک چین (Block Chain) است که در زبان فارسی اصطلاحا به آن تکنولوژی زنجیره بلوک هم می‌گویند. تکنولوژی بلاک چین برای اولین بار به طور گسترده در بیت کوین مورد استفاده قرار گرفت.

بلاک چین به زبان ساده

اگر بخواهم تکنولوژی بلاک چین را به زبانی ساده تعریف کنم بهتر است با یک مثال ساده شروع کنم. وقتی شما پولی را در یک بانک سپرده‌گذاری می‌کنید، آن‌ها اطلاعاتی را در مورد سپرده شما و حساب شما در یک پایگاه داده بزرگ ذخیره می‌کنند. بیت کوین هم کار مشابهی را برای حفظ اطلاعات حساب‌های کاربران انجام می‌دهد، اما برخلاف یک بانک، در بیت کوین با توجه به ماهیتی که دارد نمی‌توان به یک قدرت مرکزی که پایگاه داده را برای کاربران مدیریت و ذخیره کند، اعتماد کرد.

تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده

بیت کوین این مشکلات را با تقسیم کردن پایگاه داده به مجموعه‌های کوچکی که «بلاک‌ها» نامیده می‌شوند حل کرده است. هر بلاک یک جور برچسب (Label) است که آن را به بلاک قبلی پیوند می‌دهد به ترتیبی که هر کسی می‌تواند تمام پایگاه داده را که از این قسمت‌های مجزا تشکیل شده گردآوری کند؛ به عبارتی هر کسی که از بیت کوین استفاده می‌کند، یک نسخه از کل پایگاه داده را که زنجیره بلوک نامیده می‌شود ذخیره می‌کند و این مجموعه‌های بسیار کوچک را بین هم ردوبدل می‌کنند. زنجیره بلوکی میان تمام کاربران بیت کوین به اشتراک گذاشته شده است و برای بررسی مقادیر آدرس‌های بیت کوین و جلوگیری از پرداخت دوگانه و سایر خرابکاری‌ها است.

دیگران درباره پتانسیل‌های تکنولوژی بلاک چین چه می‌گویند؟

اما استفاده از تکنولوژی بلاک چین در بیت کوین تمام ماجرا نیست. بلاک چین یک فناوری جدید که در تراکنش‌های مالی آنلاین به کار گرفته می شود اما می‌توان موارد استفاده‌ی دیگری نیز برای آن پیدا کرد.

گواه این ادعا هم پیش‌بینی وال‌استریت ژورنال است که در گزارشی بیان کرده بود این فناوری برای توزیع، شناسایی و ثبت طیف گسترده‌ای از خدمات مالی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

درحالی‌که عده‌ی زیادی فکر می‌کنند تنها کاربرد بلاک چین، استفاده در بیت کوین است، ریچارد مولدز (Richard Moulds) مدیر ارشد شرکت امنیت الکترونیکی سیلز (Thales e-Security) می‌گوید: «بلاک چین می‌تواند اعتماد مردم به اینترنت را افزایش دهد؛ یه عنوان مثال می‌تواند علاوه بر متصل کردن اشیا به یکدیگر و اینترنت، رابطی برای تراکنش‌های مالی بین مردم و اشیا مختلف نیز باشد.»

این فناوری در سال گذشته با مبلغ ۱ میلیارد دلار، بیشترین سرمایه‌گذاری روی یک فناوری نوظهور را به خود اختصاص داده است. آجای ویج (Ajay Vij) معاون و رئیس بخش خدمات مالی شرکت اینفوسیس (Infosys) می‌گوید: «بلاک چین طراحی شد تا جلوی کلاه‌برداری در معاملات گرفته شود. این فناوری یک پایگاه داده‌ی توزیع ‌ شده است که هر کسی می‌تواند در آن اعتبار معاملات را بررسی کند.»

فناوری بلاک چین تقریباً مانند امضای دیجیتال عمل می‌کند. گرت استیفنز (Gareth Stephens) رئیس بخش توسعه طرح‌ها در شرکت انگلیسی جمع‌آوری اطلاعات جی.بی.جی (GBG) می‌گوید: «بلاک چین یک پلتفرم توزیع‌‌شده است که امکان انتقال اطلاعات از یک مکان به مکان دیگر را با امینت بالا فراهم می‌کند.» استیفنز می‌گوید: «در حقیقت نکته‌ی اصلی فناوری بلاک چین، قدرت بسیار بالای تنظیم خودکار آن است.»

بلاک چین یک فناوری متن‌باز است و کسی صاحب آن نیست، این فناوری یک مجری مرکزی برای تأیید تراکنش‌های انجام شده ندارد و به‌ صورت خودکار شبکه را تنظیم می‌کند.

مایکاح وینکلسپکت (Micah Winkelspecht) مؤسس و مدیر شرکت آمریکایی جم (Gem) ارائه‌ دهنده‌ی بلاک چین، می‌گوید: «بلاک چین می‌تواند یک پایگاه داده، پروتکل یا نرم‌افزار باشد. زمانی که اطلاعات ذخیره می‌شود، دیگر امکان بازنویسی و تغییر آن وجود ندارد. این طراحی باعث می‌شود تا بلاک چین، یک سوابق تاریخی دائمی ایجاد کند.» جذابیت‌های چنین فناوری‌هایی در زمینه‌های مختلف تجاری، تراکنش مالی و انتقالات اطلاعات- که روی یک شبکه‌ی ناامن انجام می‌شود- کاملاً مشخص است.

بلاک چین چگونه کار می‌کند؟

حالا که حرف از پتانسیل بالای استفاده از تکنولوژی بلاک چین در حوزه‌های مختلف شد بگذارید نگاهی هم داشته باشیم به چگونگی کارکرد آن.

هر تراکنش یک کد هش (Hash) 64کاراکتری تولید می‌کند. این کد با کد هش قبلی ترکیب می‌شود تا یک بلاک جدید ایجاد کند. هر بلاک با استفاده از بلاک‌های جدید، یک ترتیب خطی، زمانی و رشته کاراکترهای یک‌ بار مصرف تولید می‌شود. به همین دلیل دست‌کاری و ایجاد اطلاعات نادرست و غیرقابل ردیابی، تقریباً غیرممکن است.

در حال حاضر سامانه‌های اداری و بانک‌ها در معرض جرائم سایبری قرار دارند؛ اما بلاک چین می‌تواند جلوی همه‌ی آن‌ها را بگیرد. بلاک چین می‌تواند با استفاده از جایگزین کردن پردازش‌های موجود پیچیده‌، تمام تراکنش‌های انجام شده را ضبط و نگهداری کند.

دیو ریسیزین (Dave Hryciszyn) مدیر بخش فناوری و راهبردهای شرکت انگلیسی هدلاندن (HeadLondon) می‌گوید: «بلاک چین پایگاه داده‌ای است که محیط امن یکپارچه‌ای را در محیط‌های ناامن ایجاد می‌کند. به این معنا که تمام اطلاعات معاملات انجام‌ شده در هر صنعتی را ذخیره می‌کند. می‌توان از این فناوری در زمینه‌های مالی، حسابرسی، پزشکی و صنعتی نیز استفاده کرد.»

موارد استفاده‌ی تکنولوژی بلاک چین

بیشتر شهرت بلاک چین تا این لحظه، استفاده از آن به‌عنوان سامانه‌ای برای رمزنگاری معاملات پول اینترنتی یا همان بیت کوین (Bitcoin) است. از بیت کوین برای تبادلات بین‌المللی استفاده می‌شود که هزینه‌ی کمتری نسبت به فرایندهای تبدیل ارز به یکدیگر دارد. روزانه، میلیاردها دلار در قالب بیت کوین جابه‌جا می‌شود.

اما علاوه بر آن از فناوری بلاک چین می‌توان در زیرساخت‌های مالی موجود مانند سهام، اوراق قرضه و زمینه‌های بسیار دیگری استفاده کرد. استفاده از این فناوری و جایگزینی آن با فناوری‌های امروزی، می‌تواند روی سرعت دسترسی به اینترنت نیز تأثیر بگذارد.

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

وب سایت Blockchain.info با بیش از ۱۰ میلیون کاربر، تا به امروز محبوب ترین کیف پول بیت کوین بوده است. امکان تبادلات بیت کوین از طریق مرورگر و نرم افزار موبایل با استفاده از روش دریافت و پرداخت آنلاین این وب سایت، برای کاربر فراهم می گردد. رابط کاربری زیبا و ساده این سایت، به طور گسترده ای بین افراد تازه وارد گسترش یافته و باعث رشد محبوبیت آن در مقایسه با سایر کیف پول ها شده است.در این مقاله آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info برای شما آماده شده است

استفاده از روش ترکیبی نگهداری اطلاعات (هایبرید)، به این معنی ست که از اطلاعات کیف پول به صورت آنلاین نگهداری می شود. با این حال این اطلاعات تنها از طریق وارد کردن پسورد توسط کاربر در دسترس خواهد بود.

اخیرا این شرکت با همکاری کمپانی shapeshift.io، ارز اتریوم را نیز به کیف پول خود افزوده است و طبق اعلام شرکت، در آینده نزدیک ارزهای رمزگذاری شده بیشتری نیز به امکانات این کیف پول افزوده خواهد شد.

به علت سادگی کار با این پنل کاربری، برای ساخت کیف پول بیت کوین در این وب سایت مشکل خاصی وجود نخواهد داشت و مراحل ساخت آن بسیار ساده است. هر چند، نگهداری و دسترسی به آن نیازمند دقت بیشتری می باشد. بنابراین از توضیح در مورد جزییات تمام بخش ها خودداری کرده و خلاصه ای از قسمت های مهمتر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

۱- طبق تصویر شماره ۱، آدرس http://blockchain.info را در مرورگر خود وارد نمایید.

(A): با مشاهده نشان امنیتی وب سایت، از ورود امن خود به وب سایت مطمئن شوید.

(B): جهت ساخت و وارد شدن به حساب کیف پول ارزی خود با انتخاب گزینه Wallet (نشانگر B) یا گزینه Get Started Now (نشانگر C) ، تصویر شماره ۲ را در مرورگر خود خواهید دید.

۲تکمیل اطلاعات ثبت نام:
همانطور که در تصویر شماره ۲ نیز قابل مشاهده است، با درج یک ایمیل معتبر (B)، انتخاب پسورد مناسب (C)، ثبت مجدد پسورد (D) و قبول قوانین و شرایط وب سایت (E)، کار ساخت کیف پول بیت کوین شما به پایان رسیده و در ادامه با کلیک بر گزینه Continue، امکان مبادلات بیت کوین و اتریوم از طریق این کیف پول، برای شما فراهم خواهد شد.

ارسال و دریافت وجه از طریق این کیف پول: توضیحات کامل نحوه پر کردن فرم ارسال و دریافت وجوه بیت کوینی، در مقاله ای با عنوان “نحوه ساخت کیف پول آنلاین در وب سایت BTC.com” وجود دارد. با این حال یک نگاه اجمالی به همراه یک تصویر نیز،می تواند در این بخش مفید واقع شده و کمک بیشتری نماید.

۳با توجه به تصویر شماره ۳، برای ارسال وجه به ترتیب زیر عمل می کنیم:

انتخاب گزینه ارسال وجه (A)، انتخاب ارز مورد نظر (B) که می تواند بیت کوین یا اتریوم باشد، وارد نمودن آدرس کیف پول بیت کوین یا اتریوم شخص گیرنده (C)، وارد کردن مقدار وجه مورد نظر (D) جهت ارسال و در نهایت تعیین مرجع واحد ارزی، که به صورت پیش فرض روی دلار آمریکا قرار دارد (E) و از طریق گزینه تنظیمات قابل تغییر است.

طبیعتا بعد از انجام چند تراکنش جزییات آنها فراموش خواهد شد وحتی دیگر به یاد نخواهید آورد که به عنوان مثال آخرین دریافتی شما که مربوط به چند روز پیش می شود بابت چه چیزی بوده و یا حتی واریزی دیشب شما به چه کسی و به چه دلیلی صورت گرفته است. با ثبت یک کلمه یا عبارت جهت یادآوری (F) در بخش توضیحات یا Description، این مسئله برطرف خواهد شد.

ایجاد تغییر در قسمت هزینه تراکنش (G) یا همان Transactions Fee، ممکن است باعث عدم تایید تراکنش شما شود. به این صورت که به خاطر تنظیم نادرست مبلغ هزینه جا به جایی، کسی حاضر به تایید آن نخواهد شد. بنابراین تنها افرادی مجاز به تغییر این گزینه هستند که به صورت کامل با جزییات این مسئله آشنا هستند. هر چند برای آنها نیز تغییر این گزینه، لزوما حرکت درستی به حساب نمی آید و مطمئن ترین راهکار، عدم تغییر گزینه های مربوط به Transactions Fee و Customize Fee و قرار دادن آنها در همان حالت پیش فرض یا Regular می باشد.

نهایتا بعد از پرکردن فرم مورد نظر (H) و انتخاب گزینه Continue، با یک صفحه نمایش از تراکنش به شکل خلاصه، مواجه می شوید شوید که با تایید آن تراکنش شما نهایی می شود و به هیچ عنوان قابل برگشت نخواهد بود.

۴نحوه درخواست وجه:

برای دریافت وجه بیشتر مراحل پر کردن فرم درخواست مثل مرحله ارسال آن است. اما بعضی از تنظیمات این بخش مثل “تعیین مبلغ درخواستی” برای کاربران عادی کاربردی ندارد. از این رو با کپی کردن آدرس دریافتی از این قسمت، می توانید آن را در اختیار فردی قرار دهید که قرار است پولی را به حساب شما واریز نماید و تغییر سایر بخش ها، ضروری نمی باشد.

۵در نظر گرفتن سه سطح امنیتی برای حفاظت از کیف پول کاربران:

بعد از سرفصل های دریافت و ارسال مبلغ در صفحه پیشخوان کاربر، به بخش تنظیمات امنیتی می رسیم که نوار قرمز رنگ آن را باید به عنوان اخطار وب سایت به این تنظیمات در نظر گرفت. در حال حاضر، ۶ گزینه به صورت انتخابی در این بخش وجود دارد که در صورت استفاده، می تواند مسائل امنیتی مرتبط با کیف پول کاربر را تا حد غیر قابل نفوذی ارتقاء بخشد.توجه داشته باشید که امنیت کیف پول بسیار مهم است و شما باید در فرآیند ساخت کیف پول بیت کوین به آن توجه داشته باشید.

سطح اول: داشتن کنترل کامل به کیف پول و پیشگیری از دسترسی افراد متفرقه به آن، که خود شامل سه قسمت است:

 (۱): تایید ایمیل (Email Verification): بعد از اتمام مراحل ثبت نام ایمیلی حاوی لینک تایید برای شما ارسال می شود که در واقع تایید این ایمیل برای ادامه روند کار با این کیف پول جزء ملزومات بخش امنیتی به شمار می رود.

 (۲): پشتیبان گیری از عبارت بازیابی (Back Up Recovery Phrase): برای داشتن یک پشتیبان از عبارت بازیابی یا Recovery Phrase، با انتخاب این گزینه سایت Blockchain.info در پنجره ای به شکل پاپ آپ، اقدام به نمایش عبارت ۱۲ کلمه ای بازیابی می کند. این عبارت ۱۲ کلمه ای را در جایی (که در وقت نیاز به آن دسترسی داشته باشید) یادداشت و ترجیحا به صورت آفلاین نگهداری کنید.

 برای درک اهمیت این عبارت، کافی ست بدانید که هر فردی با داشتن عبارت بازیابی یک کیف پول، به صورت کامل به موجودی آن، دسترسی خواهد داشت. بنابراین حداکثر میزان دقت را در ثبت و نگهداری این عبارت به کار ببرید.

(۳): یادآوری پسورد (Hit Password): این گزینه باید به نوعی انتخاب شود که یادآور پسورد اصلی شما باشد. در واقع با انتخاب وفعال سازی این گزینه، در صورت فراموش کردن پسورد اصلی به این سایت اجازه داده اید که، Hint Password را به ایمیل شما ارسال کرده و به شما در یادآوری پسورد اصلی کمک کند.

سطح دوم: جلوگیری از دسترسی غیرمجاز افراد، به کیف پول شما که شامل دو قسمت است:

(۱): متصل کردن کیف پول به یک شماره همراه (Link Mobile Number): در صورت وارد کردن یک شماره موبایل معتبری که کنترل آن به دست خود کاربر است، امکان فعال سازی گزینه “دومین گام تایید” و دریافت پیام بعد از ارسال وجه، برای کاربر به وجود خواهد آمد. بعد از وارد کردن شماره موبایل، کدی به موبایل کاربر ارسال می شود که با وارد کردن کد به صورت صحیح دراین قسمت و کلیک بر روی گزینه Verify، شماره مورد نظر تایید و تا زمان تغییر مجدد آن توسط کاربر، قابل استفاده خواهد بود.

(۲): دومین گام تایید (Enable Two Steps): قبل از انجام این مرحله نیاز به دانلود اپلیکیشن Google Authenticator ازGoogle Play یا App Store خواهید داشت.

با توجه به کاربرد گسترده این برنامه در سایت های مختلف پیشنهاد می کنیم این برنامه را حتما تهیه کنید. بعد از وارد کردن شماره موبایل خود که در مرحله قبل توضیح داده شد و نصب این برنامه در این مرحله برای ورود و ارسال مبلغ از حساب خود، هر بار کدی را در اپلیکیشن خود دریافت می کنید که شامل اعداد تصادفی بوده و از این طریق احتمال دسترسی سایرین به کیف پول شما، بسیار کم خواهد شد.

سطح سوم: با انتخاب این بخش و سخت تر کردن شرایط برای جلوگیری از دسترسی های ناخواسته، آخرین قدم امنیتی را برداشته اید:
مسدود کردن دسترسی شبکه Tor جهت ارتقاء امنیت (Tor Block): شبکه بیت کوین برای ناشناس ماندن افراد، اقدام به استفاده از آدرس های مختلف از طریق شبکه Tor می کند. با مسدود کردن دسترسی این شبکه، می توانید امنیت کیف پول خود را افزایش دهید.

این سه سطح از تنظیمات امنیتی، در سرفصل Security Center قابل تنظیم و تغییر است، که در تصویر شماره ۵ قابل مشاهده است.با انجام این سه سطح بخش امنیتی در فرآیند ساخت کیف پول بیت کوین را به سرانجام رسانده اید.

اگر به خاطر داشته باشید، در”بخش اول این مقاله” دو سرفصل “نحوه ارسال و دریافت” و “مرکز امنیتی” این کیف پول بیت کوین را مورد بررسی قرار دادیم. در این بخش، با بررسی دو سرفصل دیگر با عناوین “Exchange” و “Setting” کار را به پایان می بریم.

با سرفصل تنظیمات کار را آغاز می کنیم که خود شامل ۴ بخش است.

۱- بخش اول Wallet Information است.

(A): برای ورود و دسترسی به کیف کیف پول خود، به این شناسه احتیاج خواهید داشت. با توجه به اینکه این شناسه هم از طریق ایمیل های قبلی Blockchain.info و هم از طریق تنظیمات در همین قسمت، قابل دسترسی ست، نیازی به ذخیره کردن آن ندارید. توجه داشته باشید که این شناسه، صرفا برای ورود و دسترسی به کیف پول شخصی شما، در نظر گرفته شده و نباید آن را در اختیار فرد دیگری بگذارید.

(B): برای دسترسی موبایل هوشمند خود به کیف پول Blockchain.info، می توانید از گزینه Mobile App Pairing Code استفاده کنید. با کلیک بر گزینه Show Pairing Code، یک بارکد تصویری به شما نمایش داده می شود. از طرفی بعد از نصب نرم افزار کیف پول بلاک چین و با انتخاب گزینه Scan QR Code بر روی گوشی خود، دوربین موبایل روشن شده و می توانید کدی را که در این قسمت نمایش داده می شود، اسکن کنید. گوشی هوشمند، اطلاعات مربوط به کیف پول شما را بازیابی کرده و از شما یک پین کد ۴ رقمی برای رمزگذاری درخواست می کند. از این لحظه به بعد با وارد کردن پین کد تعیین شده خود، می توانید تمام کارهای کیف پول را از طریق گوشی خود نیز مدیریت کنید.

۲) گزینه دوم تنظیمات، “Preferences” یا همان منابع اطلاعاتی کیف پول شماست که شامل موارد زیر است:

(A): برای تغییر ایمیل در هر زمانی، می توانید از این گزینه Email Address استفاده کنید.

(B): برای استفاده از برنامه “two-factor authentication” (که در بخش اول این مقاله توضیح داده شد) و دریافت پیام هنگام واریز پول به کیف پول شما، می توانید یک شماره موبایل در این قسمت وارد کنید. برای فعال شدن این گزینه حتما باید با وارد کردن کدی که به موبایل شما ارسال می شود، شماره خود را تایید (Verify) کنید.

(C): زبان نوشتاری کیف پول شما از طریق گزینه Wallet Language قابل تنظیم و تغییر به ۲۵ زبان دیگر است که البته شامل زبان فارسی نمی شود.

(D): واحد پولی نمایش داده شده در صفحه اصلی و در پایین مبلغ بیت کوین نمایش داده شده به صورت پیش فرض دلار آمریکا ست که از طریق Local Currency می توانید آن را به ۲۲ واحد ارزی دیگر تغییر دهید که البته شامل ریال ایران نمی شود.

(E): با رشد مبلغ بیت کوین، ممکن است تقسیم بیت کوین به ۱ هزارم و ۱ میلیونیوم، انتخاب افراد زیادی باشد. از طریق گزینه “Bitcoin Unit” می توانید واحد پیش فرض BTC را به mBTC ( یک  هزارم) یا bits (یک میلیونیوم) تغییر دهید.

(F): برای دریافت ایمیل و پیامک موقع دریافت بیت کوین در کیف پول خود، تیک مربوط به آنها را در بخش Notification، فعال کنید.

(G): جهت پشتیبانی کامل بلاکچین از لینک تراکنش های آنلاین، گزینه Bitcoin Links Handling را فعال کنید.

(H): وب سایت بلاکچین بعد از مدت زمان معینی (تنظیمات پیش فرض نیم ساعت) که هیچ فعالیتی به صورت آنلاین صورت نگرفته باشد، مرورگر را از حساب کاربری شما خارج خواهد کرد. برای دسترسی دوباره، مجددا باید وارد حساب خود شوید. می توانید مدت زمان دلخواه خود را از طریق بخش Auto Logout، تنظیم کنید.

(I): تم کیف پول خود را می توانید از طریق گزینه Themes از حالت پیش فرض به دو حالت دیگر تغییر دهید. توجه داشته باشید که این تغییر در برخی از موارد باعث عدم خواندن بارکد توسط دوربین موبایل می شود. بنابراین در صورتی که با این مشکل مواجه شدید, تم کیف پول خود را به حالت Default در آورید.

۳قسمت سوم تنظیمات “Security” ست که در سرفصل “Security Center” نیز آمده است.

لطفا برای مطالعه این قسمت که شامل موارد مهمی نیز می شود به بخش اول نحوه ساخت کیف پول آنلاین بیت کوین، از طریق وب سایت Blockchain.info، مراجعه کنید.

۴گزینه Addresses کنترل کاملی بر روند کار با آدرس های کیف پول، در اختیار شما می گذارد.

(A): با انتخاب این گزینه، یک عنوان مثل blockchain.info یا Your Default Address را به عنوان پیش فرض خواهید یافت.

(B): امکان ویرایش این عنوان و یا افزودن عناوین دیگر به همراه افزودن آدرس های جدید به لیست آدرس ها، از طریق Manage ممکن خواهد بود.

(C): همچنین آرشیو کردن یک آدرس و برگرداندن آن به حالت عادی (از آرشیو در آوردن) نیز از طریق گزینه Archive و Unarchive، امکان پذیر است.

همانطور که گفته شد اخیرا Blockchain.info با Shapeshift.io همکاری جدیدی را آغاز کرده است. از همین رو امکان جدیدی به این کیف پول اضافه شده است. ازاین به بعد کاربران این کیف پول می توانند، از طریق ارتباط داخلی موجودی بیت کوین خود را به اتریوم و بالعکس تبدیل کنند. مقاله را با توضیحاتی در مورد این بخش ادامه می دهیم.

در حال حاضر سرفصل Exchange در وب سایت Blockchain.info به تبادلات دو ارز رمزنگاری شده بیت کوین و اتریوم اختصاص دارد.

(A): برای ثبت سفارش، از طریق سرفصل EXCHANGE، اقدام نمایید.

(B): باری نمایش تاریخچه سفارشات، گزینه ORDER HISTORY را انتخاب نمایید.

(C): ارز مبدا خود را از طریق گزینه Exchange From انتخاب کنید.

(D): ارزی که می خواهید دریافت کنید، به صورت اتوماتیک در طرف دیگر نمایش داده می شود.

(E): مقدار ارزی که می خواهید انتقال دهید را در بخش Enter Amount وارد کنید.

(F): همچنین می توانید به جای میزان ارسالی، مقدار ارز دریافتی مورد نیاز خود را تنظیم کنید.

(G): با کلیک بر روی گزینه Next، وارد مرحله دوم این انتقال شوید.

قدم بعدی، تایید موارد فوق است که در یک پنجره جدید به شما نمایش داده می شود.

کوین ایران مرجعی جامع برای اخبار و اطلاعات دنیای رمزارزها می باشد که می توانید آخرین تحولات این حوزه را از آن پیگیری کنید

 

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×